Skocz do zawartości

Telefon nie odpala - migająca dioda


piromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem ze swoim xiaomi mi6 z miui eu.

Niedawno rozładowałem telefon do zera przez zepsuty kabel (nagrzewał się) podłączyłem, czytałem, że mimo to u innych łąduje u mnie nie było żadnego efektu.

Teraz mam już nowy kabel, ale telefon nie uruchamia się miga tylko dioda i na ekranie jest bateria z migającym piorunem po kilkunastu sekundach wyświetlacz się wygasza, a dioda nadal miga pod podłączoną ładowarką.

Telefon podłączyłem pod laptop i w trybie edl za pomocą Mi Flash wgrałem nowy room dwókrotnie, na początku za pomocy opcji "clean all and lock" niestety efekt był ten sam pomimo że mi flash wgrał system poprawnie, następnie użyłem opcji "clean all" i nadal dioda migała a system nie uruchamiał się.

Dodam jeszcze że telefon był podłączony wcześniej pod ładowarką przez 12 godzin, która ma 2 ampery to również nic nie dało.

Znacie może jakiś sposób by go uruchomić? Płyta główna chyba nie padła bo dwókrotnie pomyślnie wgrałem room.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale mam jeszcze nadzieję że ktoś zapoda jakiś sposób by go obudzić, a bynajmniej sprawdzę jeszcze kilka metod jeżeli istnieją. Jak padła płyta na moje nieszczęście to nie będę zamawiać baterii i płyty, ponieważ nie będzie mi się opłacało 

Edytowane przez piromaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do ładowania przez laptopa na kilka-naście godz. Gdzieś czytałem, że bateria ruszy na mniejszym prądzie.

Kiedyś miałem podobny problem z Mi5Plus, nawet dioda nie migała. Czarny ekran, ale komp go widział.
Pamiętam, że wgrywałem wtedy china żeby to ruszyło i to wgrywałem chyba nie raz. Tyle pamiętam. 

Edytowane przez jacyj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie zasilania mogła paść bateria i kontroler zgadza się nic więcej?

Baterie sam bym wymieninił, ale jeżeli chodzi o kontroler to już nie dam rady i będe musiał zgłosić się do serwisu tak jak mówisz.

 

Przed chwilą przeczytałem, że mi6 wspiera szybkie ładowanie, to jak niektórzy pisali że ładowarka 2 ampery pobudziła ich telefony to jak mi6 wspiera te szybkie ładowanie (3 ampery) to te 2 ampery to nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swój dawny post:
 

Uceglony Mi5S Plus miui eu.pl nowy i chodził.
Uceglił się przy instalacji jakiegoś zip.
Zero reakcji. Diody, ekran, przyciski i wibra, tryby twrp, fastboot - nic.

Miflash go widzi. W menadżerze urządzeń Qualcomm HS-USB... jest.

Miflash (all, global dev) przechodzi do końca i jest na zielono - success.
Global sprawdzony 2x ściągnięty.

... i nie wstaje

Nie wiem w jakimś trybie on jest czy co ?
Jakieś pomysły >
edit:
OK wstał.
Wgrałem inny pod nazwą china stock.
Potem już wszedł w fastboot itd...gloal dev i czekam, chyba dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...