Skocz do zawartości

Automatyczne włączanie.


PawelG7

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przekopałem forum, ale niestety nic w tym temacie nie znalazłem.

Czy da się tak ustawić MiBoxa, aby nie włączał się automatycznie po włączeniu zasilania? BOXa mam podłączonego pod listwę i jak włączę listwę, to włącza mi się Box, który uruchamia TV. Chciałbym sam uruchamiać Boxa, a nie, żeby mi się włączał, kiedy on ma ochotę.

Nie zawsze po włączeniu listwy, mam potrzebę, żeby go używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszedłem to inaczej, w ustawieniach TV znalazłem opcję, która nie pozwala włączać TV urządzeniom podłączonym przez HDMI, ale wyłączanie działa, bo to inna opcja. Sam BOX jednak dalej się włącza i tylko ustawiłem mu automatyczne wyłączenie po 30 min. Szkoda, że jakoś inaczej tego nie rozwiązali.

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HDMI-CEC w boxie mam włączone, w moim TV można skonfigurować działanie HDMI-CEC. Mam opcję pełnego wsparcia, ale mogę wyłączyć włączanie po HDMI, wyłączanie po HDMI, lub oba. Ja w TV wyłączyłem tylko opcję włączania po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szunaj4 napisał:

Przecież to normalne, że się włącza gdy otrzyma zasilanie, większość urządzeń tak ma! Jak niby chciałeś zresetować taki sprzęt w razie awarii, zawieszenia, nie mając żadnego przycisku zasilania? :?

Mógłby wchodzić w tryb czuwania i czekać na sygnał z pilota po włączeniu zasilania. Zresetować zawsze się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szunaj4 napisał:

Niby w jaki inny sposób chciałbyś to zrobić nie odłączając go od prądu... :? 

Ale przeciez autorowi chodzi o pelne wlaczenie, ktore mnie tez irytuje. Co ma oznaczać Twoja odpowiedź " Przecież to normalne, że się włącza gdy otrzyma zasilanie, większość urządzeń tak ma "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, akslow napisał:

Ale przeciez autorowi chodzi o pelne wlaczenie, ktore mnie tez irytuje. Co ma oznaczać Twoja odpowiedź " Przecież to normalne, że się włącza gdy otrzyma zasilanie, większość urządzeń tak ma "?

Ale czego nie rozumiesz? Co mam tłumaczyć. Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno. To ja czekam na Twój inny sposób resetowania Mi box niż odłączenie od prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szunaj4 napisał:

Ale czego nie rozumiesz? Co mam tłumaczyć. Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno. To ja czekam na Twój inny sposób resetowania Mi box niż odłączenie od prądu?

U mnie pomaga przytrzymanie POWER na pilocie przez parę sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, akslow napisał:

U mnie pomaga przytrzymanie POWER na pilocie przez parę sekund.

To może działać tylko wtedy gdy system jest na tyle sprawny, że jeszcze jest komunikacja z pilotem ale bardzo często zdarza się, że MiBox w ogóle nie reaguje na pilota i co wtedy?? Ale nie ważne, nie będziemy się przecież spierać o takie pierdoły. Faktem jest, że pudełko nie posiada włącznika, który właśnie rozwiązał by problem założyciela postu, no ale takiego niestety nie posiada. Uważam, że bardzo dobrze sobie poradził z tym problemem, używając automatycznego wyłączania, ja natomiast korzystam z funkcji CEC i to w moim przypadku również zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szunaj4 napisał:

To może działać tylko wtedy gdy system jest na tyle sprawny, że jeszcze jest komunikacja z pilotem ale bardzo często zdarza się, że MiBox w ogóle nie reaguje na pilota i co wtedy?? Ale nie ważne, nie będziemy się przecież spierać o takie pierdoły. Faktem jest, że pudełko nie posiada włącznika, który właśnie rozwiązał by problem założyciela postu, no ale takiego niestety nie posiada. Uważam, że bardzo dobrze sobie poradził z tym problemem, używając automatycznego wyłączania, ja natomiast korzystam z funkcji CEC i to w moim przypadku również zdaje egzamin. 

Coż każdy inaczej używa. Ja steruje pilotem Logitech, więc w zasadzie ten zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 4.02.2019 o 19:12, PawelG7 napisał:

Obszedłem to inaczej, w ustawieniach TV znalazłem opcję, która nie pozwala włączać TV urządzeniom podłączonym przez HDMI, ale wyłączanie działa, bo to inna opcja. Sam BOX jednak dalej się włącza i tylko ustawiłem mu automatyczne wyłączenie po 30 min. Szkoda, że jakoś inaczej tego nie rozwiązali.

Mam pytanie, gdzie można znaleźć to ustawienie, ponieważ mam też problem z samoczynnym włączaniem box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...