Skocz do zawartości

Andorid 9 a Roaming


Moebius

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

5 Stycznia otrzymałem na swój Mi A1 aktualizację do Android 9, oczywiście jak większość pewnie zaktualizowałem sobie system mając gdzieś kopie danych i aplikacji tak na zaś.

Aktualizacja przebiegła pomyślnie i nawet nie było problemów z niczym a przynajmniej tak mi się zdawało.
Mam bowiem kilka drobnych niedogodności względem poprzedniego Androida ale nic strasznego poza Roamingiem.

Jestem w Playu i zgodnie z tym co wczoraj wypatrzyłem przez stronę internetową oraz aplikacje, dziś zostało mi potwierdzone przez (jak zawsze) miłą konsultantkę, czyli że posiadam aktywny Roaming krajowy i zagraniczny w ramach którego przysługuje mi limit danych (jakiś tam).
No i wszystko pięknie tylko, że:

1) W przypadku gdy będąc w Polsce stracę kontakt z siecią Play i przechodzę na nadajnik kogoś innego, telefon oczywiście sygnalizuje mi to literką R na pasku zasięgu i nie pozwala mi na przesył danych mobilnych - to jest jeszcze do przeżycia.

2) W przypadku gdy przekroczyłem granice Polski i znalazłem się w totalnie obcej sieci mój telefon stwierdził "nope". Nie dość że nie mogłem przesyłać danych mobilnych to nie mogłem nawet zadzwonić czy wysłać wiadomości sms. 

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem, to z pomocą internetu szukałem co w telefonie może być taką przyczyną.
- Okazuje się jednak, iż opcję Roamingu mam uruchomioną.
- Telefon powinien automatycznie wybierać z dostępnych sieci.

Nie posiadam żadnej zewnętrznej aplikacji blokującej cokolwiek w Roamingu, a przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić ?
Opcja rootowania telefonu oraz wracania do poprzedniej wersji androida jakoś mi się nie uśmiecha niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać dostęp do internetu w ustawieniach roamingu. Roaming poza granicami ustalasz z Operatorem. Jeżeli telefon za granicą nie łączy się z żadną siecią, tzw. że operator za granicą odrzuca takie połączenie, czyli roaming poza granicami kraju masz wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Nezumi napisał:

Musisz dać dostęp do internetu w ustawieniach roamingu. 

W takim razie gdzie jeszcze mam tego szukać jeśli nie tu: https://drive.google.com/file/d/16zfBAbGdLwEf4_wlTSxhfb7TxOAe4fj9/view?usp=drivesdk

 

45 minut temu, Nezumi napisał:

Roaming poza granicami ustalasz z Operatorem. Jeżeli telefon za granicą nie łączy się z żadną siecią, tzw. że operator za granicą odrzuca takie połączenie, czyli roaming poza granicami kraju masz wyłączony.

Przy czym, tak jak pisałem, tak strona internetowa jak i konsultantka po podaniu niezbędnych danych, potwierdza że mam uruchomioną usługę roamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moebius napisał:

W takim razie gdzie jeszcze mam tego szukać jeśli nie tu

Poszperaj po Google, nie używam czystego androida, wiem natomiast, że jest takowe ustawienie osobno.

2 godziny temu, Moebius napisał:

mam uruchomioną usługę roamingu.

Tylko teraz, czy Pani zrozumiała, że chodzi Ci o roaming globalny, a nie krajowy? :) Jeżeli telefon łączy się z nadajnikami w PL, a nie łączy się za granicą, to problemem są BTSy za granicą i ich operatorzy oraz operator krajowy. Jeżeli roaming w kraju działa, a poza krajem już nie, to problem jest u operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również miałam problem z dostępem do internetu. Chodzi o telefon Xiaomi 8 Lite. Również zainstalowałam update Androida. Play nic nie zdziałał. Ustawili tylko roaming krajowy i wymienili SIM. Odkryłam aplikację Mi Roaming - tam ustawiłam Autostart. Od tamtej pory YouTube i inne aplikacje śmigają. Wszystko wyłącznie na terenie Polski!

Edytowane przez Karola123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...