Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem telefonu (stuck MIUI)


Eff1o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam spory problem, z ktorym probuje sobie poradzic od kilku godzin. Dzisiaj cos mi srednio telefon dzialal (internet cos slabo pykal) to go zrestartowalem. Po wlaczeniu, standardowo ikonka miui - problem w tym, ze ikonka ciagle stoi i stoi.. i stoi.. i czasem sie zresetuje telefon ponownie do ikonki wibrujac. Jedyne co sie da zrobic, to wejsc w fastbood mode (volume down + power) volume up w ogole nie funkcjonuje. Od razu sie telefon resetuje i dalej miui logo. Probuje z fastbootowac telefon przy pomocy miflash ale jak zwykle jakis error wyskoczy. A dokladnie "missmatching image and device". Probowalem juz wiele, zainstalowalem sterowniki itp itd ale nic nie dziala. Nie wiem co robic, a potrzebuje pilnie telefonu. Jedyne co udalo mi sie zrobic, to sprawic, ze WIN10 wymusza podlaczenie telefonu do kompa. Ale do plikow wejsc nie moge i w ogole telefon nie jest wykrywany przez system, tylko przez to miflash. Procesor to snapdragon.

sdfsd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum miui w dziale download było dla tego fona, ale osobiście polecam jednak stable, 8.5.4.0, brak jakichś błędów i bateria na nim najlepiej się sprawuje.
Małżonka ma prima i po wielu testach roomów ten room najlepiej się sprawuje, i nie ma żadnych problemów z rootowaniem, jak i późniejszym działaniem aplikacji bankowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprobuje. Wlasnie uzylem innego (bodajze 4X) rooma i usunalem w kazdym pliku .bat dwie linijki i wyrownalem i nagle poszlo. Juz 424 sekundy sie wgrywa. Wiec nie wiem, jesli nie pojdzie to sprobuje twojego

a gdzie mozna go znalezc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia co Ty masz w końcu za fona :) czy redmi 4 Prime czy co innego.Tu masz linkacza do roma pod fastboota dla Redmi 4 Prime (markw)

bigota.d.miui.com/V8.5.4.0.MBEMIED/markw_global_images_V8.5.4.0.MBEMIED_20170925.0000.00_6.0_global_c2d3efb931.tgz

a tu masz romy dla redmi 4x (santoni)

http://en.miui.com/thread-608265-1-1.html

Z tego co pamiętam to samo wgrywanie rooma coś około 180 sekund trwało

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrywasz oryginalny  soft miflashem to nie powinno wpływać. Kwestia jaki masz konkretnie model fona żeby odpowiedni room zasadzić.

czekaj czekaj. najpierw to trzeba rozpakować plik tgz ( i to bodajże 2 razy) żeby się pokazały foldery/pliki, no i dopiero wtedy tak rozpakowany podajesz w miflash

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Orjon napisał:

Jeśli masz zablokowany bootloader to nie wgrasz

Nawet jak oficjalnego roma flashuje się miflashem?

A przez paczkę pod recovery też nie pójdzie na zablokowanym BL? 

Patrząc na screena z pierwszego postu, zaznaczone jest zablokować BL, jak flash nie poszedł no bo nie tym roomem robił to BL się zablokuje?

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak oficjalną paczkę wgrywasz - nie pójdzie.
Uruchom fastboot w telefonie, a na komputerze wejdź w katalog Xiaomi/MiFlash/Source/ThirdParty/Google/Android - w tym katalogu uruchom wiersz poleceń (ctrl + shift + prawy przycisk myszy > uruchom w PowerShellu, jak odpali się PowerShell to wpisujesz cmd, zatwierdzasz) i wpisz fastboot oem device-info - potrzebne info czy bootloader odblokowany czy nie.

Jak skrypt nie doszedł do końca to nie zablokował jeszcze bootloadera, linijka blokująca bootloader jest na samym końcu.
Paczka pod recovery bywa różnie, ale na pewno nie przez miflash.

wysłane z Mi8SE via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Nawet jak oficjalną paczkę wgrywasz - nie pójdzie.

A to kurde nie wiedziałem. a o paczce przez recovery to pomyślałem że jak  oficjalne updaty idą na zablokowanym to może da radę i przez twrp zrobić pod recovery.

Ja mam note4 małżowina redmi 4 prime, i różne różności z romami x różnymi romami  robiłem i odpukać jajków nie było, ale co prawda BL na samym początku w obydwu odblokowałem. Jedyny problem, od półtora roku jak mam fona, to tydzień temu robiłem przez ciekawość update do miui  10 i ... rasowa cegła się zrobiła, nawet nie odpalał w trybie recovery/twrp, na szczęście przez test pointa poszedł wsad miflashem, a już byłem  pogodzony że se fona ugotowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj/poszukaj info o wgrywaniu softu za pomocą metody na test point. Ja na YT filmik znalazłem do swojego note4, W skrócie: trza otworzyć fona, odłączyć baterię na 10 sekund, zewrzeć test pointy, zapiąć kabel usb, odpalić miflasha i wrzucić odpowiedni room. bateria ma być cały czas odłączona jak się wgrywa soft, test pointy puszczasz w momencie jak miflash zacznie wgrywać roma. Po podłączeniu kabla usb komp nie wydaje dźwięku podłączenia, nie ma też żadnego info że fon się skomunikował z kompem (na tym ostatnim mi się zeszło i w zbroję bez mała narobiłem narobiłem że fon jest na amen uceglony)

Nie mam pojęcia czy ta metoda działa na fonie z zablokowanym BL.

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków powinna działać. Adnotacja do opisu wyżej: testpointy puszczamy jak komp wykryje urządzenie w trybie EDL, nie musimy ich mieć cały czas. (najlepiej mieć w tle włączony Menedżer urządzeń na portach USB, tam najlepiej widać czy jest 9008 czy nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

testpointy puszczamy jak komp wykryje urządzenie w trybie EDL,

No właśnie u mnie nic komp nie sygnalizował że zostało podłączone jakieś urządzenie (redmi note 4), menager też nic nie pokazywał, na tym stanąłem, a 10 razy robiłem zworę i podłączanie i nic, w geście rozpaczy mówię sobie a wezmę odpalę miflasha, i jakie moje było zdziwienie i radość  że ruszyło flashowanie.

2 godziny temu, Eff1o napisał:

nie da sie klapki wyciagnac.

Jak masz redmi4 prime to trza śrubki jeszcze odkręcić

 

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...