Sign in to follow this  
pegazixon

Długie sms nie wysyłają się

Recommended Posts

Siemanko
Problem j/w - od jakiegoś czasu telefon nie chce wysyłać dłuższych SMSów. Po prostu kiedy próbuję to zrobić, to nie pojawia się 'ptaszek' potwierdzający doręczenie obok wiadomości i wiadomość nie dochodzi. Problem pojawił się kiedy przeszedłem z Rebtel do Play, wcześniej nigdy nie było żadnych problemów (nawet kiedy byłem w Orange czy Play jeszcze przed Rebtel). Początkowo zdarzało się że SMSy też nie przychodziły dopóki nie zresetowałem telefonu, ale później problem znikł i teraz dotyczy tylko wysyłania. Próbowałem downgrade'ów, upgrade'ów, przywracania ustawien fabrycznych, numer bramki SMS mam dobry, ustawienia konfiguracyjne mam takie jak na stronie Play itd. nie znalazłem żadnego sposobu z innych wątków który by mi pomógł. Sam Play twierdzi, że sprawdzili połączenia i że z ich strony wszystko jest ok i zakładam że to prawda, bo kiedy przekładam kartę sim do starej nokii to wszystko jest w porządku i problemu z SMSami nie ma. 
Proszę, pomóżcie, nie mam pojęcia co robić ;_;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie problemu dla potomnych: Wpadłem na pomysł, że może ten model nie lubi się z Play (albo ogólnie XIaomi czy coś, bo moja dziewczyna miała to samo z innym modelem). Oczywiście jak powiedziałem o tym w Play to reakcja była "e tam pier**lisz", więc żeby to sprawdzić przeszedłem do t-mobile i okazało się, że miałem rację. Teraz wszystko jest już w porządku, więc widocznie problem leżał gdzieś na linii z dostawcą a nie wyłącznie po stronie telefonu. Temat do zamknięcia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat nie jest do zamknięcia gdyż smsy z orange także nie dochodzą do mnie za każdym razem. Z mojego Redmi note 4 często smsy nie są dostarczane nie ważne do jakiej sieci. Wyśle dopiero jak zrestartuje telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe od czego to zależy, jestem w Playu, mam redmi 3 i nigdy nie miałem takich problemów, że mi coś nie doszło czy nie wysłało, ale denerwujące jest że nawet jak mam np 3 kreski zasięgu to czasami sms i tak bardzo długo się wysyła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this