Skocz do zawartości

Długie sms nie wysyłają się


pegazixon

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko
Problem j/w - od jakiegoś czasu telefon nie chce wysyłać dłuższych SMSów. Po prostu kiedy próbuję to zrobić, to nie pojawia się 'ptaszek' potwierdzający doręczenie obok wiadomości i wiadomość nie dochodzi. Problem pojawił się kiedy przeszedłem z Rebtel do Play, wcześniej nigdy nie było żadnych problemów (nawet kiedy byłem w Orange czy Play jeszcze przed Rebtel). Początkowo zdarzało się że SMSy też nie przychodziły dopóki nie zresetowałem telefonu, ale później problem znikł i teraz dotyczy tylko wysyłania. Próbowałem downgrade'ów, upgrade'ów, przywracania ustawien fabrycznych, numer bramki SMS mam dobry, ustawienia konfiguracyjne mam takie jak na stronie Play itd. nie znalazłem żadnego sposobu z innych wątków który by mi pomógł. Sam Play twierdzi, że sprawdzili połączenia i że z ich strony wszystko jest ok i zakładam że to prawda, bo kiedy przekładam kartę sim do starej nokii to wszystko jest w porządku i problemu z SMSami nie ma. 
Proszę, pomóżcie, nie mam pojęcia co robić ;_;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozwiązanie problemu dla potomnych: Wpadłem na pomysł, że może ten model nie lubi się z Play (albo ogólnie XIaomi czy coś, bo moja dziewczyna miała to samo z innym modelem). Oczywiście jak powiedziałem o tym w Play to reakcja była "e tam pier**lisz", więc żeby to sprawdzić przeszedłem do t-mobile i okazało się, że miałem rację. Teraz wszystko jest już w porządku, więc widocznie problem leżał gdzieś na linii z dostawcą a nie wyłącznie po stronie telefonu. Temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego to zależy, jestem w Playu, mam redmi 3 i nigdy nie miałem takich problemów, że mi coś nie doszło czy nie wysłało, ale denerwujące jest że nawet jak mam np 3 kreski zasięgu to czasami sms i tak bardzo długo się wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...