Skocz do zawartości

Mi Box S - problem z wifi przy podłączeniu głośnika bluetooth


clover

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Was ma podobny problem? A najlepiej ktoś z Was zna jakieś rozwiązanie? 

Mam Mi Boxa około 15 cm nad soundbarem, normalnie mam połączenie box->hdmi do telewizora - > optyk do soundbara, lecz czasami chcę pominąć telewizor np słuchając radia i tu robi się problem, ponieważ chciałem przez bluetooth, głośnik ładnie się połączył z boxem, wszystko ładnie (jak na bluetooth) słychać, tylko wtedy przestaje mi działać połączenie z wifi, niby pokazuje że połączone, lecz internet nie działa

Ktoś wie czy i jak da się rozwiązać ten problem? Zbyt mała odległość i fale z bt zakłócają wifi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ruter bez 5Ghz.. 

Pomijając ten przypadek to odpukać nie mam problemu z wifi mimo konieczności przejścia fal przez ścianę i szafę, miałem duże obawy gdy czytałem opinie o dużej stracie stracie sygnału mając boxa półkę pod routerem ale na szczęście w moim przypadku nie mogę narzekać na wifi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie ten jeden przypadek jest spowodowany działaniem Wifi w zakresie 2,4 Ghz, który pokrywa się z urządzeniami działającymi po bluetooth i się wzajemnie zakłócają.

Przechodząc na 5 Ghz pozbędziesz się tego problemu, a także zwiększysz prędkość internetu po Wifi. 

Router działający na 5 Ghz można kupić już za grosze, więc polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...