Orjon

MIUI 9.1.24/26

Recommended Posts

3 godziny temu, patrikos23 napisał:

rozumiem, że apn można dodać nowy ale i tak mms nie działają? na starszych wydaniach było podobnie ale mms działaly. Dobrze że doczytałem, bo chciałem dzisiaj wgrać i bym się wkurzał...

Niestety w nju nie działają, wie ktoś jak usunąć te APN z oragne ? Albo rozwiązać problem ?

Dnia 5.02.2019 o 20:01, Orjon napisał:

Nie. Przynajmniej nie u nas. Global i China jeszcze będą tak jak inne mody MIUI.

wysłane z Mi8SE via Tapatalk

A czemuż to czemu, nie lubicie nas? Smutno mi. A jakieś Stable będzie?

Stable będzie.

Po prostu patche na 6.0 i 7.0 wysypują się, ekipa nie ma jak sprawdzić bo nie ma tych telefonów (ja mam Redmi 4A ale to już inna sprawa) więc porzuciła te modele.

Co do MMS ów to ja mam nju i mi8 i wszystko jest ok nic nie grzebałem w apn.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dnia 25.01.2019 o 22:14, RASTY777 napisał:

mam problem z kalendarzem w asystencie - wyświetla mi nadchodzące wydarzenia i jest ok ale jak dam "wszystkie" to lista "plan dnia" jest pusta, trzeba ją ręcznie odświeżyć pociągnięciem w dół, najgorsze że wtedy wrzuca wydarzenia od 1.1.2018, do tej daty wraca również jak klikniemy ikonke skrótu do bieżacej daty - ktoś jeszcze tak ma czy to coś u mnie? czyściłem już dane asystena, ma wszystkie uprawnienia i nic :(

Naprawiliśmy to, będzie działać w 9.2.14.

Po Przejściu z Globala na EU w Mi8 Pro dość słabo działa GPS... 
Wina aktualizacji ? 

Tak powoli zaczynam żałować przesiadki mi6 -mi8 pro..

U mnie co jakiś czas sam przełącza ekran na zaokrąglone rogi, pomimo że mam tę opcję wyłączoną w ustawieniach. Ktoś to zaobserwował u siebie? Mi6

Redmi 5 Plus po przejściu z Globala, na tę chwilę bez zastrzeżeń, na plus działa lokalizacja pogody, która na globalu od kilku wydań, nie ustalała lokalizacji. Testuję dalej.

Dnia 9.02.2019 o 13:23, Orjon napisał:

Naprawiliśmy to, będzie działać w 9.2.14.

Super!!! czekam na to, bo rozwiązanie z planem w kalendarzu jest słabe, trzeba co chwilę się przełączać :) dzięki za info.

Niestety w nju nie działają, wie ktoś jak usunąć te APN z oragne ? Albo rozwiązać problem ?

Ktoś coś? Bo bez odezwu na ten problem...

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black

Ręcznie przerób plik  /etc/apns-conf.xml

W nim są zapisane na stałe APN. Te od Orange albo przerób na takie z parametrami nu, albo dopisz sobie dodatkowe jakie ci pasują. Ja mam tak Play na VM. Jeden z internetem mam dodany, a oryginalny z MMS zmieniony na VM.  Telefon mi wariuje przy próbach zmiany APN  i dlatego tak to rozwiązałem.

Screenshot_2019-02-11-12-07-43-483_com.lonelycatgames.Xplore.png

Edited by frrancuz
  • Like 1

Wieczorem sprawdzę ten sposób jak wgram tą wersję miui. Dałem szansę ponad 3 tygodnie dla AEX na andku 9 i generalnie super rom ale bateria mnie drażni bo szybko spada (chyba bolączka anda 9 na wszystkich urządzeniach) i czas wrócić na miui. Mam nadzieję, że nie będę żałował ;)

Dnia 9.02.2019 o 21:52, TheKaaC napisał:

Po Przejściu z Globala na EU w Mi8 Pro dość słabo działa GPS... 
Wina aktualizacji ? 

Tak powoli zaczynam żałować przesiadki mi6 -mi8 pro..

No właśnie u mnie podobnie na Mi8. Objawia się tym, że w mapach Google na włączonej nawigacji lubi sobie skakać po pobliskich równoległych ulicach, zmieniać przez to trasę i znowu przenosić na właściwą ulicę. Tak jakby GPS nie umiał dobrze namierzyć lokalizacji. Bardzo irytujące, bo nie można przez to czasami namierzyć właściwego skrętu.

To może być wina obecnej wersji czy raczej modułu GPS?

@Razor65 wystarczy dobrze przeszukać forum, żeby dowiedzieć się, że problem jest w Mapach Google, q nie systemie czy telefonie.

3 minuty temu, paveu napisał:

@Razor65 wystarczy dobrze przeszukać forum, żeby dowiedzieć się, że problem jest w Mapach Google, q nie systemie czy telefonie.

Z Mapami Google jest problem, ale objawia się inaczej.

Przed chwilą, latet napisał:

Z Mapami Google jest problem, ale objawia się inaczej.

Dokładnie tak samo. 

To musi być spisek Google :) Mapy sprawdzają czy jest dual GPS i jeśli tak to skaczą po drogach, żeby wkurzyć użytkownika :P

Ma to swoje plusy, zacząłem używać nawigacji w Yanosiku. 

4 godziny temu, paveu napisał:

Oczywiście z tym, że w Mi6 tego nie miałem ;) 

U mnie co jakiś czas sam przełącza ekran na zaokrąglone rogi, pomimo że mam tę opcję wyłączoną w ustawieniach. Ktoś to zaobserwował u siebie? Mi6
Mam to samo. Opcja wyłączona a rogi zaokrąglone.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, TheKaaC napisał:

Oczywiście z tym, że w Mi6 tego nie miałem ;) 

A czy w Mi6 miałeś DualGPS, do którego  niektóre wersje Map Google mają jakiś problem? ;)

Edited by paveu

Witam od kilku dni nie dostaje powiadomień na Gmaila po danych mobilnych muszę wchodzić a apke i odświeżać czym może być to spowodowane dodam że po WI-FI działa wszytko. Ustawienia w MUI w załączniku 15cc6f3e67d88696541fdc169e2171c5.jpg

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Dnia 8.02.2019 o 16:08, Orjon napisał:

Stable będzie.

Po prostu patche na 6.0 i 7.0 wysypują się, ekipa nie ma jak sprawdzić bo nie ma tych telefonów (ja mam Redmi 4A ale to już inna sprawa) więc porzuciła te modele.

Miód na serce. 

Thx.

Czym się obecnie różni ROM xiaomi.eu od globala? Próbuje znaleźć tonna forum ale niestety mi nie idzie.

Tak jest lista zmian.
Ale chodzi mi bardziej o rzeczy użytkowe, może są jakieś opcje których niema w globalu?
Widziałem w recenzji mi8, podczas gestu wstecz dłuższe przytrzymanie ekranu na środku przerzuca do ostatniej apki. Czy ta opcja jest w xiaomi.eu?
Bo w globalu jej nie ma:(

podczas gestu wstecz dłuższe przytrzymanie ekranu na środku przerzuca do ostatniej apki. Czy ta opcja jest w xiaomi.eu?

jeżeli dobrze zrozumiałem to tak, jest

Tapatalk - Xiaomi Mi6