Skocz do zawartości

MIUI 9.1.24/26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI 10 9.1.24/26


  • Dodany „Ciemny motyw” (na razie tylko Galeria i część ustawień z motywem ciemnym) dla urządzeń z Android Pie (Ustawienia > Wyświetlacz > Ciemny motyw)
  • Poprawiona aplikacja SMS z działającymi nazwami kontaktów (tylko xiaomi.eu), FC w wyszukiwaniu
  • Możliwość dodania znaków wodnych w Galerii (przy edycji zdjęcia > Tekst)
  • Aktualizacja zabezpieczeń Androida 2019-01-01 dla niektórych urządzeń
  • Poprawki tłumaczenia
  • Poprawka braku możliwości dodania nowych APN
  • Aktualizacja do Androida Pie dla Redmi 6 Pro (9.1.26)
  • Następna aktualizacja 9.2.14 – Chińczycy świętują Nowy Rok
  • Pełna lista zmian

 

DFG_2019-01-24-11-21-23-770x1335.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie".

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:
https://miuipolska.pl/dotacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mam problem z kalendarzem w asystencie - wyświetla mi nadchodzące wydarzenia i jest ok ale jak dam "wszystkie" to lista "plan dnia" jest pusta, trzeba ją ręcznie odświeżyć pociągnięciem w dół, najgorsze że wtedy wrzuca wydarzenia od 1.1.2018, do tej daty wraca również jak klikniemy ikonke skrótu do bieżacej daty - ktoś jeszcze tak ma czy to coś u mnie? czyściłem już dane asystena, ma wszystkie uprawnienia i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki problem ze jak wchodzi przez domyślna przeglądarkę na Gmaila to przeglądarka się od razu zamyka? Mi8 lite
A także przy zasłoniętym czujniku zbliżeniowym nie można podświetlić ekranu naciskając przycisk power
Potwierdzam u mnie to samo

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipny ten ciemny motyw. Szkoda to włączać, w sensie praktycznie nic nie jest ciemne, a pasek stanu i tak jest jasny, co dodatkowo powoduję przy zastosowaniu jakiegoś ciemnego motywu że są białe litery na białym pasku.

Dodatkowo coś się pozmieniało i w ustawieniach sa białe paski teraz, wcześniej nie było. Problem występuje jeśli zastosuję dowolny czarny motyw pobrany z en.miui, zhuti bądź wyszukany w aplikacji motywy.

 

27cd1ee90657fef378a219f7bdd7c998.jpg

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RASTY777 napisał:

mam problem z kalendarzem w asystencie [...]

Mam tak samo. Nie wiem czy da się z tym coś zrobić, zobaczymy.

13 godzin temu, gwozdziu94 napisał:

Ma ktoś taki problem ze jak wchodzi przez domyślna przeglądarkę na Gmaila to przeglądarka się od razu zamyka?

Redmi Note 5 - nie mam takiego problemu.

3 godziny temu, Klocek87 napisał:

@Orjon czemu zrezygnowano ze stylu liniowego? On przekonał mnie do używania AoD bo był dość dyskretny.

Istnieje możliwość dodania na AoD ikonki lub chociaż procentowego wskaźnika baterii?

1. Nie wiem, za patche nie odpowiadam - zajmuję się tylko i wyłącznie tłumaczeniem. Wiem że w tym tygodniu patch od AOD się wysypał i był reupload ROMów, może tam jest, nie wiem. Jeśli nie to zapewne dlatego że Xiaomi dodało opcję zmiany stylu tła i zegarka w AOD. 

Czy jest możliwe dodanie ikonki baterii - nie wiem, raczej wątpię - ale nie zajmuję się patchami. Pisz na xiaomi.eu > Question & Answers bądź po prostu w wątku aktualizacji...

47 minut temu, Immortel napisał:

Ja wole tak jak jest teraz także wszystkim nie dogodzi emoji6.png Najlepiej jakby było do wyboru

Z tego co wiem jest to niemożliwe.

5 minut temu, Voltron napisał:

Lipny ten ciemny motyw. Szkoda to włączać, w sensie praktycznie nic nie jest ciemne, a pasek stanu i tak jest jasny, co dodatkowo powoduję przy zastosowaniu jakiegoś ciemnego motywu że są białe litery na białym pasku.
Dodatkowo coś się pozmieniało i w ustawieniach sa białe paski teraz, wcześniej nie było

To jest jeszcze ciągle w fazie developerskiej, Xiaomi póki co tego nie ujawniło, odkryliśmy to my - może w przyszłej aktualizacji będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gwozdziu94 napisał:

Ma ktoś taki problem ze jak wchodzi przez domyślna przeglądarkę na Gmaila to przeglądarka się od razu zamyka?

Na Mi8 EE mam dokładnie ten sam objaw, innych nieprawidłowości nie zauważyłem, aplikacja SMS w końcu działa prawidłowo, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Mam tak samo. Nie wiem czy da się z tym coś zrobić, zobaczymy.

mogę się mylić, ale kiedyś już chyba tak samo było, tzn w ubiegłym roku - nie wiem czy to nie jest związane właśnie z "przejściem na nowy rok" - może to jakoś pomoże w szukaniu przyczyny :) a to samo jest na china czy to błąd u nas w .eu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...