abgar

Żarówki IKEA Tradfri i MiHome/Gateway 2

Recommended Posts

Dlatego napisałem że bez bramki Ikei nie da się tego zrobić, póki co nasze działają, a nowe na pewno będą już miały nowe firmware

czyżby coś ruszyło ? na zaprzyjaźnionym forum xiaomi gość pisze że ikea tradfri 1000 lumentów nie działa(ta najtańsza) ale 950 lum... i 980 działa.

ktoś może to potwierdzić ?

Ja mogę potwierdzić, ze ta 1000lm dalej nie działa

gość z forum odpisał i potwierdza że 980lm i 950lm działa jak również e14 ta okrągła(nie świeczka) działa

No tak tylko tą żarówkę 950lm za 90 pln to mogą sobie w d.... wsadzić. Za mniejszą kasę mozna przytulić Yelight Tunable która działa od pierwszego kopa

Teoretycznie macie rację, ale kupując w Chinach, w polskich sklepach już nie są takie tanie, chociażby Gearbest z polskiego magazynu, a tu mamy bezproblemową 2 letnią gwarancję na wyciągnięcie ręki, więc na pewno dużo osób będzie zadowolonych, że są.

7 godzin temu, Gawronnek napisał:

Teoretycznie macie rację, ale kupując w Chinach, w polskich sklepach już nie są takie tanie, chociażby Gearbest z polskiego magazynu, a tu mamy bezproblemową 2 letnią gwarancję na wyciągnięcie ręki, więc na pewno dużo osób będzie zadowolonych, że są.

ja kupuje w Polsce po 65 zł :) i wysyłka z polski

żarówka "świeczkowa" E14 400lm 5.3W udało się podłączyć z bramą od xiaomi :):)

robiąc reset żarówki włączałem ją na dużo mniej niż sekundę (tylko mrugnięcie), wyłączałem na ok sekundę. Po 6tym włączeniu lekko mrugnęła, uruchomiłem szukanie w mi home i się odnalazła :)

• Like 1

2 godziny temu, piotr.dal napisał:

żarówka "świeczkowa" E14 400lm 5.3W udało się podłączyć z bramą od xiaomi :):)

robiąc reset żarówki włączałem ją na dużo mniej niż sekundę (tylko mrugnięcie), wyłączałem na ok sekundę. Po 6tym włączeniu lekko mrugnęła, uruchomiłem szukanie w mi home i się odnalazła :)

możesz to potwierdzić filmikiem ? a najlepiej zrób filmik jak ją parujesz.

na dzis nie wspierane w mi home (led1737r5, led1739r5).

wspierane:

ikea.light.led1536g5
ikea.light.led1537r6
ikea.light.led1545g12
ikea.light.led1546g12
ikea.light.led1623g12
ikea.light.led1649c5
ikea.light.led1650r5

Edited by rezmus

i te wspierane bez problemu łączą się ??? sprawdzałeś ?

ps:bo to że widnieją w aplikacji mi home to nie oznacza,że działają ponieważ sam sprawdzałem jakiś czas temu tradfri e14 (świeczkę) i nie udało mi się jej połączyć.

Edited by bobo123

5 godzin temu, bobo123 napisał:

i te wspierane bez problemu łączą się ??? sprawdzałeś ?

ps:bo to że widnieją w aplikacji mi home to nie oznacza,że działają ponieważ sam sprawdzałem jakiś czas temu tradfri e14 (świeczkę) i nie udało mi się jej połączyć.

nie sprawdzalem, ale jak nie ma jej na tej liscie to na pewno nie bedzie wspierana. co do wsparcia to zalezy jeszcze od firmware gatewaya, a sa na rynku conajmniej 2 modele, ktore nazwe biznesowa maja taka sama (gateway v2), a roznia sie totalnie architektura sprzetowa i firmware, wiec to czy bedzie dzialac z danym gateway to troche loteria ;) moze dzialac na bramce chinskiej opartej na marvell i fw w postaci binarnego bloba, a nie dzialac na bramce tw/hk/eu z linuxem, ktora dla zwyklego uzytkownika wyglada tak samo. ewentualnie odwrotnie ;)

tyle, ze ja nie mowie o aqara, tylko o xiaomi gateway potocznie nazywanym v2.

to https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344667.html

i to https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-smart-sensor-set

to technicznie zupelnie rozne urzadzenia i nie chodzi o wtyczke, a o architekture sprzetowa i firmware. podobny jest tylko case, a same urzadzenia moga dzialac zupelnie inaczej w wielu aspektach (takze wspolpracy z sensorami). wersja z drugiego linka sprzetowo = aqara, jedynie sa pewne roznice w firmware.

Edited by rezmus

Jedna jest tylko do gniazdek chińskich a dokładnie australijskich, a druga do europejskich, jeśli się nie mylę.

I ta do europejskich nie pójdzie na chińskim serwerze, i tego jestem pewny, bo było już o tym na forum.

2 godziny temu, canibalo napisał:

@rezmus a jak to poznać? bo własnie chcę kupić tą z ali ale teraz mnie wystraszyłeś?

pytanie co chcesz kupic ;) jesli to co potocznie nazywa sie v2 CN to pewnie ta wersja (tak naprawde to model lumi.gateway.v3). wersje na linux maja rozne wtyczki, nie tylko EU, bo sa sprzedawane na kilku rynkach (ich modele to lumi.gateway.*01).

• Like 1

pewnie da sie po kodach produktu (o ile podane), ale nie zglebialem tematu, bo mi zalezalo na wersji z linuxem do zabawy i taka nabylem ;)

z moja apka kazda =) oficjalnie v1-v3 bez linuxa i aqara CN.

Edited by rezmus

w końcu są dostępne nowe żarówki ikea tradfri GU10(można zmieniać barwę,od zimnego po ciepły,jak również moc świecenia) w cenie 39,99

żarówki do kupienia od tego miesiąca.

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90408603/

ps:aktualizacja,żarówki zostały wyprzedane w ciągu chwili,ponieważ były dzisiaj dostępne i patrze ponownie i "BRAK" :/

Edited by bobo123