Skocz do zawartości

Żarówki IKEA Tradfri i MiHome/Gateway 2


abgar

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie macie rację, ale kupując w Chinach, w polskich sklepach już nie są takie tanie, chociażby Gearbest z polskiego magazynu, a tu mamy bezproblemową 2 letnią gwarancję na wyciągnięcie ręki, więc na pewno dużo osób będzie zadowolonych, że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gawronnek napisał:

Teoretycznie macie rację, ale kupując w Chinach, w polskich sklepach już nie są takie tanie, chociażby Gearbest z polskiego magazynu, a tu mamy bezproblemową 2 letnią gwarancję na wyciągnięcie ręki, więc na pewno dużo osób będzie zadowolonych, że są.

ja kupuje w Polsce po 65 zł :) i wysyłka z polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żarówka "świeczkowa" E14 400lm 5.3W udało się podłączyć z bramą od xiaomi :):)

robiąc reset żarówki włączałem ją na dużo mniej niż sekundę (tylko mrugnięcie), wyłączałem na ok sekundę. Po 6tym włączeniu lekko mrugnęła, uruchomiłem szukanie w mi home i się odnalazła :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr.dal napisał:

żarówka "świeczkowa" E14 400lm 5.3W udało się podłączyć z bramą od xiaomi :):)

robiąc reset żarówki włączałem ją na dużo mniej niż sekundę (tylko mrugnięcie), wyłączałem na ok sekundę. Po 6tym włączeniu lekko mrugnęła, uruchomiłem szukanie w mi home i się odnalazła :)

możesz to potwierdzić filmikiem ? a najlepiej zrób filmik jak ją parujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i te wspierane bez problemu łączą się ??? sprawdzałeś ?

 

ps:bo to że widnieją w aplikacji mi home to nie oznacza,że działają ponieważ sam sprawdzałem jakiś czas temu tradfri e14 (świeczkę) i nie udało mi się jej połączyć.

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bobo123 napisał:

i te wspierane bez problemu łączą się ??? sprawdzałeś ?

 

ps:bo to że widnieją w aplikacji mi home to nie oznacza,że działają ponieważ sam sprawdzałem jakiś czas temu tradfri e14 (świeczkę) i nie udało mi się jej połączyć.

nie sprawdzalem, ale jak nie ma jej na tej liscie to na pewno nie bedzie wspierana. co do wsparcia to zalezy jeszcze od firmware gatewaya, a sa na rynku conajmniej 2 modele, ktore nazwe biznesowa maja taka sama (gateway v2), a roznia sie totalnie architektura sprzetowa i firmware, wiec to czy bedzie dzialac z danym gateway to troche loteria ;) moze dzialac na bramce chinskiej opartej na marvell i fw w postaci binarnego bloba, a nie dzialac na bramce tw/hk/eu z linuxem, ktora dla zwyklego uzytkownika wyglada tak samo. ewentualnie odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze ja nie mowie o aqara, tylko o xiaomi gateway potocznie nazywanym v2.

to https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344667.html

i to https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-smart-sensor-set

to technicznie zupelnie rozne urzadzenia i nie chodzi o wtyczke, a o architekture sprzetowa i firmware. podobny jest tylko case, a same urzadzenia moga dzialac zupelnie inaczej w wielu aspektach (takze wspolpracy z sensorami). wersja z drugiego linka sprzetowo = aqara, jedynie sa pewne roznice w firmware.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, canibalo napisał:

@rezmus a jak to poznać? bo własnie chcę kupić tą z ali ale teraz mnie wystraszyłeś?

pytanie co chcesz kupic ;) jesli to co potocznie nazywa sie v2 CN to pewnie ta wersja (tak naprawde to model lumi.gateway.v3). wersje na linux maja rozne wtyczki, nie tylko EU, bo sa sprzedawane na kilku rynkach (ich modele to lumi.gateway.*01).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w końcu są dostępne nowe żarówki ikea tradfri GU10(można zmieniać barwę,od zimnego po ciepły,jak również moc świecenia) w cenie 39,99

żarówki do kupienia od tego miesiąca.

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90408603/

 

ps:aktualizacja,żarówki zostały wyprzedane w ciągu chwili,ponieważ były dzisiaj dostępne i patrze ponownie i "BRAK" :/

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, dopytam się przed zakupem żarówek IKEI. Widzę, że w tym temacie lista wspieranych żarówek IKEI jest z kwietnia, rozumiem, że w dalszym ciągu żarówka z poniższego linka wspierana nie jest?

https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-biale-spektrum-90408603/

Model: LED1737R5, LED1739R5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dopytam się przed zakupem żarówek IKEI. Widzę, że w tym temacie lista wspieranych żarówek IKEI jest z kwietnia, rozumiem, że w dalszym ciągu żarówka z poniższego linka wspierana nie jest?
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tradfri-zarowka-led-gu10-400-lumenow-bezprzewodowy-przyciemniany-biale-spektrum-90408603/
Model: LED1737R5, LED1739R5
 
Zobacz kilka postów wyżej

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezmus napisał w lipcu, że gateway nie osbługuje jej. Myślałem, że może jakiś nowy soft na getaway się pojawił i być może już obsługuje, chciałem się upewnić tuż przed zakupami. Odpowiadam na kolejny ewentualny komentarz, nie mogę sam sprawdzić, urządzenie idzie z Chin dopiero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...