Skocz do zawartości

Żarówki IKEA Tradfri i MiHome/Gateway 2


abgar

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki region masz ustawiony?

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka
image.thumb.png.6a1ddcd0a2afb9961ede5ffc36361336.png

Żarówki IKEA ( Zigbee) pojawiły sie w MiHome. Kupiłem jedną na próbę 1000 lumenów.
Czy komuś udało się ją dodać ?
Mi sie nie udało. Gateway 2 soft 1.4.1_164.0158.
Nie widzi zarówki podczas próby dodawania
Na Mainland China są dostępne. Nie posiadam, więc nie mam jak sprawdzić2f078a6e0af66b5b1dd7d93282f566ed.jpg

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Witek_Wojciechowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: zamrugać. Mam wrażenie, że moja zarówka się nie resetuje. Jest jakby bardzo delikatne przygaszenie ale ledwo zauważalne. Nie jestem pewien.

Próbowałem resetować już kilkadziesiąt razy. Ja mam tą https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60338452/

Opisz: zamrugać :)

Edytowane przez abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pospieszyłem, kupiłem i nie mogłem dodać, już prawie miałem oddać, bo kończył się 14 dyniowy termin na zwrot ale Xiaomi szybko wprowadziło poprawki Mi Home i firmware Gateway. Czekam jeszcze na opcję aktualizacji firmware w żarówkach, bo boje się że będzie do tego potrzebna baza z Ikei, s bez aktualizacji pewnie się ich nie Doda do Google asystent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 18:34, abgar napisał:

Firmaware bazy mam ten sam. Na zagranicznych forach też czytałem, że udaje się dodać GU10 ale chyba nikt nie napisał, że dodał  na E27. Może muszę poczekac na jeszcze nowszy firmware.

jaką masz to żarówkę e27 ? bo sporo ich mają(różnych modeli) najlepiej podaj linka w razie czego 

tradfri e14-nie udało mi się zresetować-czyli dodać 

gu10 i gu10 spectre działa od strzału,resetuje się tak jak powinno i wszystko działa(serwer chiński) 

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gawronnek napisał:

Tak z ciekawości, Co którzy próbują z tymi żarówkami jaką macie wersje MiHome? U mnie 5.4.55

Mi się wydaje, że jeśli już to większe znaczenie ma nie wersja MiHome tylko wersja firmware gateway'a.

 

Ja mam wrażenie, że ta zarówka po prostu się nie resetuje poprawnie. Próbowałem dziesiątki razy. Wiem jak wyglada mrugnięcie w żarówka Zhirui czy Yeelight. Nie sposób tego przeoczyć. W tej z Ikea to ja nie jestem pewien czy ona mrygneła czy mi już w ślepiach mryga od wpatrywania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ratuje się jak mogę i posiadam już 4 żarówki gu 10 white spectrum z czego 3 są na przejściówce z e14 na gu 10 :D a tylko jedna w oryginalnej oprawce :) zostało mi kupno jeszcze 3 gu 10 white spectrum i potem już jestem zmuszony czekać na działające e14

 

PS:w ikei te żarówki są opisane jako KONIEC SERII gu 10 white warm i white spectrum (pytałem się gościa to powiedział że są do lipca dostępne i potem uhm........ może zmiana na opakowania i informacje że współpracują z xiaomi ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działają żarówki e27 ? e14 ?

odpisz ABGAR !!! :)

ile masz tych żarówek ? i jakie ? i napisz czy ze wszystkimi bez problemów się połączyłeś,chyba że dalej nie działają :D hehhe

Mam IOS i nie ma żadnej aktualizacji :/

moja wersja mi home to V4.12.0 i działają tylko GU10 

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny soft bramki, nie pozwala na podłączenie Ikea Tradfri na GU10 do Home Assistant. Jak ktoś używa, trzeba czekać na kolejny :(

 

The device with sid XXXXXXXXXXX isn’t supported of the used gateway firmware. Please update the gateway firmware if possible! This is the only way the issue can be solved.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...