Jump to content

Mapy Google Miui 10.2 problem


mlabun
 Share

Recommended Posts

U mnie to samo, u wielu innych też, jak wpiszesz w google miui 10.2.1.0 to problem powszechny. Normalnie mnie coś trafia - po to używam stable bo już wyrosłem z ciągłego flashowania i potrzebuję telefon,  na którym mogę polegać, a tu taka lipa. I znając życie poprawią za pół roku - i żyj bez nawigacji.

Na angielskim forum jest temat odnośnie tego buga, kliknij proszę "confirm" i dopisz posta, może ktoś to jeszcze czyta..... 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=5348018&highlight=10.2.1.0

W sumie to pierwsza aktualizacja stable odkąd mam Xiaomi (2013) z którą są aż takie jaja.

Link to comment
Share on other sites

A korzystasz z Map codziennie? Bo ten problem nie występuje zawsze, aczkolwiek zdecydowanie częściej występuje niż nie występuje. Być może akurat zadziałało gdy sprawdzałeś.

Tymczasem przeniosłem się na Waze - działa bez problemu. Brakuje mi trochę trasy pokolorowanej w zależności od ruchu, ale za to ma inne fajne rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

No niestety próbowałem i wygląda, że nie. A żadne odblokowanie bootloadera nie wchodzi w grę - już z tego wyrosłem ;-)

@Orjon, ta wersja już ma inny aktualizator - nie ma możliwości odpalenia paczki z dowolnym romem.

I uprzedzając następne pytanie, z poziomu recovery też nie ma możliwości update.zip puścić.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze to sobie porób backupy, później wchodzisz w aktualizer, i klikasz w prawy górny róg (trzy kropki). I jeśli tam nie masz opcji instalacji wybranego romu z zipa to musisz kliknąć kilka razy w "10" na głównym ekranie Updatera. Wtedy taka opcja się pojawi. Ściągasz z sieci rom Global stable 10.0.1.0 i instalujesz. Telefon sam zasugeruje Ci formata i należy to potwierdzić. Później pół dnia przywracanIa danych i śmiga ;-)

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Ale do rzeczy, po wielu samsungach, honorach, huaweiach i lenovo zachciało mi się xiaomi i od razu taki zonk jak powyżej w temacie. Raz na jakiś czas, co kilka uruchomień google maps łapały zwiechę na etapie obliczania trasy i wyskakiwał komunikat, że aplikacja nie odpowiada. Jak już w końcu ubita aplikacja się odwiesiła, to kolejna próba zwykle pozwalała przeliczyć trasę i potem działało normalnie do kolejnej zwiechy ... Jest to dla mnie o tyle uciążliwe, że z google maps korzystam kilka razy dziennie do unikania korków jeżdżąc po Krakowie. Poszperałem trochę w necie i znalazłem taką radę kolegi z Wietnamu który miał identyczny problem:

" I had the same problem. The latest upgrade is a trash. You cannot use the miui 10 fullscreen gesture mode. It is conflicting with a lot of apps due to overlay issue."

I faktycznie na razie powrót do systemowych przycisków andka jakby pomógł bo na kilkanaście uruchomień przeliczania trasy nie było żadnej zwiechy ... A wcześniej, jak były zwiechy mapy, miałem ustawiony tryb pełnoekranowy i sterowanie gestami - wiecie, bajer ala aifonowy, więc się korzystało jako miła odmiana ...

Dodatkowo muszę stwierdzić, że na nawigacji systemowej przyciskami ekranowymi animacje są o wiele bardziej płynne, na ustawieniu sterowania gestami miałem takie jakby lekkie ścinki animacji. Co Wy na to? 

Moje urządzenie to Xiaomi MI MAX 3 na Andku 8.1.0 i Miui Global 10.2.1.0, telefon z oficjalnej dystrybucji (ABC DATA).

P.S. Dobra, pomęczyłem tę mapę trochę dając mu trasę raz po raz do przeliczenia i są zwiechy dalej, jedynie teraz jakby ciut rzadziej występują z tymi przyciskami ekranowymi ... Co za chińskie g ... :)

Edited by tomekjmopl
P.S. Jako doraźne rozwiązanie zastosowałem to: "Uninstall last update for Google Maps and do not let app to update itself" i na razie śmiga bez zająknięcia ...
Link to comment
Share on other sites

To żeby jeszcze dołożyć "do pieca" zauważyłem także, że równoczesne używanie nawigacji Map Google (jak już ruszą łaskawie oczywiście) z Yanosikiem w tle również powoduje czasem całkowite zawieszanie się pracującej już nawigacji google i pojawia się czarny ekran oraz totalny lag całego telefonu ... I to wszystko na telefonie który mam od kliku dni dosłownie, nówka sztuka, zero śmieci, z poprzednim Lenovo P2 nie miałem absolutnie żadnych problemów. Zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

Edited by tomekjmopl
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hej. U mnie mapy nadal się wieszają niestety. Jeżdżę na Waze i wyczekuje aktualizacji telefonu.

Właśnie przed chwilą zauważyłem że jest rzeczywiście aktualizacja map Google.

Uruchomiłem i dziala ale przetestuje i napiszę za kilka dni.

Edited by Maciek1973
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...