Skocz do zawartości

Mapy Google Miui 10.2 problem


mlabun

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo, u wielu innych też, jak wpiszesz w google miui 10.2.1.0 to problem powszechny. Normalnie mnie coś trafia - po to używam stable bo już wyrosłem z ciągłego flashowania i potrzebuję telefon,  na którym mogę polegać, a tu taka lipa. I znając życie poprawią za pół roku - i żyj bez nawigacji.

Na angielskim forum jest temat odnośnie tego buga, kliknij proszę "confirm" i dopisz posta, może ktoś to jeszcze czyta..... 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=5348018&highlight=10.2.1.0

W sumie to pierwsza aktualizacja stable odkąd mam Xiaomi (2013) z którą są aż takie jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystasz z Map codziennie? Bo ten problem nie występuje zawsze, aczkolwiek zdecydowanie częściej występuje niż nie występuje. Być może akurat zadziałało gdy sprawdzałeś.

Tymczasem przeniosłem się na Waze - działa bez problemu. Brakuje mi trochę trasy pokolorowanej w zależności od ruchu, ale za to ma inne fajne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być przyczyna, używam sporadycznie, raz na miesiąc dwa. Ogólnie to mam już Mi Note 2 1.5 roku i powoli szykuję się nie zmianę, wydajność i bateria już nie są na tak wysokim poziomie jak ten rok temu. Czekam na poco F2, a jak będzie słabo to mix 2s lub poco F1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety próbowałem i wygląda, że nie. A żadne odblokowanie bootloadera nie wchodzi w grę - już z tego wyrosłem ;-)

@Orjon, ta wersja już ma inny aktualizator - nie ma możliwości odpalenia paczki z dowolnym romem.

I uprzedzając następne pytanie, z poziomu recovery też nie ma możliwości update.zip puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to sobie porób backupy, później wchodzisz w aktualizer, i klikasz w prawy górny róg (trzy kropki). I jeśli tam nie masz opcji instalacji wybranego romu z zipa to musisz kliknąć kilka razy w "10" na głównym ekranie Updatera. Wtedy taka opcja się pojawi. Ściągasz z sieci rom Global stable 10.0.1.0 i instalujesz. Telefon sam zasugeruje Ci formata i należy to potwierdzić. Później pół dnia przywracanIa danych i śmiga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Ale do rzeczy, po wielu samsungach, honorach, huaweiach i lenovo zachciało mi się xiaomi i od razu taki zonk jak powyżej w temacie. Raz na jakiś czas, co kilka uruchomień google maps łapały zwiechę na etapie obliczania trasy i wyskakiwał komunikat, że aplikacja nie odpowiada. Jak już w końcu ubita aplikacja się odwiesiła, to kolejna próba zwykle pozwalała przeliczyć trasę i potem działało normalnie do kolejnej zwiechy ... Jest to dla mnie o tyle uciążliwe, że z google maps korzystam kilka razy dziennie do unikania korków jeżdżąc po Krakowie. Poszperałem trochę w necie i znalazłem taką radę kolegi z Wietnamu który miał identyczny problem:

" I had the same problem. The latest upgrade is a trash. You cannot use the miui 10 fullscreen gesture mode. It is conflicting with a lot of apps due to overlay issue."

I faktycznie na razie powrót do systemowych przycisków andka jakby pomógł bo na kilkanaście uruchomień przeliczania trasy nie było żadnej zwiechy ... A wcześniej, jak były zwiechy mapy, miałem ustawiony tryb pełnoekranowy i sterowanie gestami - wiecie, bajer ala aifonowy, więc się korzystało jako miła odmiana ...

Dodatkowo muszę stwierdzić, że na nawigacji systemowej przyciskami ekranowymi animacje są o wiele bardziej płynne, na ustawieniu sterowania gestami miałem takie jakby lekkie ścinki animacji. Co Wy na to? 

Moje urządzenie to Xiaomi MI MAX 3 na Andku 8.1.0 i Miui Global 10.2.1.0, telefon z oficjalnej dystrybucji (ABC DATA).

P.S. Dobra, pomęczyłem tę mapę trochę dając mu trasę raz po raz do przeliczenia i są zwiechy dalej, jedynie teraz jakby ciut rzadziej występują z tymi przyciskami ekranowymi ... Co za chińskie g ... :)

Edytowane przez tomekjmopl
P.S. Jako doraźne rozwiązanie zastosowałem to: "Uninstall last update for Google Maps and do not let app to update itself" i na razie śmiga bez zająknięcia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby jeszcze dołożyć "do pieca" zauważyłem także, że równoczesne używanie nawigacji Map Google (jak już ruszą łaskawie oczywiście) z Yanosikiem w tle również powoduje czasem całkowite zawieszanie się pracującej już nawigacji google i pojawia się czarny ekran oraz totalny lag całego telefonu ... I to wszystko na telefonie który mam od kliku dni dosłownie, nówka sztuka, zero śmieci, z poprzednim Lenovo P2 nie miałem absolutnie żadnych problemów. Zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

Edytowane przez tomekjmopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hej. U mnie mapy nadal się wieszają niestety. Jeżdżę na Waze i wyczekuje aktualizacji telefonu.

Właśnie przed chwilą zauważyłem że jest rzeczywiście aktualizacja map Google.

Uruchomiłem i dziala ale przetestuje i napiszę za kilka dni.

Edytowane przez Maciek1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...