Skocz do zawartości

Max 4 - prawdopodobna konfiguracja... Nowość.


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poproszę taką baterię do Redmi Note 7. Zrobili ankietę z pytaniem czego oczekuję w kolejnym wariancie tego modelu, to ludzie wybrali wersję pamięci 6+128GB.

Oglądałem Redmi Note 6 i jest trochę dłuższy od Note 4, w końcu ekran ma inne proporcje. Note 7 będzie miał podobne rozmiary co poprzednik. Teraz ciekawi mnie jak różnica 0,6" wpłynie na rozmiary, czy będzie taki "szok" jak pomiędzy poprzednimi wersjami. Kusi AMOLED (i bateria), bo ekrany LCD w dzisiejszych sprzętach fabrycznie mają po kilka hot pixeli, a z czasem pojawia się ich więcej. W moim starym Redmi Note 4 pojawił się też mały problem z podświetleniem na wysokości przycisku włącznika, widoczne jest to w nocy. AMOLED nie ma takich problemów, w tych co miałem to oczywiście matryca PenTile w Samsungach, czy niebieska poświata białego lub zielone "plamy" przy wyłączonym ekranie w Motoroli, no i jeszcze krótka żywotność ekranu w Omnia II. Ale to nie temat na ten wątek. ;)

Cena od 250$ w górę... Czy warto dopłacać do takiego rozmiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem... Ale podobnie jak w redmi, szajsung udusił sprzęt softowo... A Max pro ma mieć 675 snapa... To on obsłużyć powinien więcej niż 12 mega ;-). I w tym momencie matryca sony jest jak najbardziej na miejscu... Niech softowo uduszą nawet do 24... to jakby lekko dawało nadzieję na lepszą jakość niż szajsungowe 12 z "lekka" zaszumione ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można sobie wybierać ile pikseli zostaje zostaje z matrycy. IMX586 ma układ QuadBayer, czyli 48 dzielisz na 4 i masz 12. Nie zrobisz z tego 24, chyba że się mylę. 

Poza tym... Przy 24/48 mpx tam rozmiar piksela jest tak malutki, że użyteczne byłoby tylko za dnia i to w dobrym świetle. Dla mnie bez sensu, wolę jasność i rozpiętość tonalną niż ciemne 48 mpx - tych zdjęć nikt drukować nie będzie, one mają dobrze wyglądać na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej działanie na rynek jewropejski... 

"Paczcie dajemy wam lepszą matrycę, lepszego proca... To musi być PRO!" 

Podstępne kińskie ludzie ;-)

Podobne działanie jak przy redmi. 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off_top_mode=ON

Tylko o co chodzi z tymi andkami paj, sr**, qqqq itd? Co wnoszą niesamowitego? 

IMHO nie licząc ewentualnych poprawek bezpieczeństwa, które niekoniecznie w swoich distrach uwzględnjają producenci, to jest on kawałek za murzynami - patrząc na miui - i co najwyżej wzorują się w kolejnych andkach na rozwiązaniach z distr. 

Nie rozumiem naprawdę problemu... 

Off_top_mode=OFF

Ja tam jestem gadżeciaż z coraz większą wadą wzroku i podoba mi się parę rzeczy w 4... Mieniał bym... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cake napisał:

Wgl jest taki przeskok między 660 a 675 żeby nazywać to pro? 

Gdyby wsadzili 63x I 7xx to miało by to więcej sensu

jak to co, przeskok z 14nm na 11nm, co za tym idzie wieksza wydajnosc której nie odczujesz, ale tez większa energooszczędność, którą jednak odczujesz. Większa o 14/11~~1,27, no o 20% powiedzmy co w połączeniu z amoledem i większą baterią będzie mega wynikiem.

 

"Megapixel Support: Up to 48 MP snapshot, Up to 25 MP single camera, Up to 16 MP dual camera" - Quallcomm. Więc zatem w pełni obsłuzy Sonego IMX586

...i pewnie jeszcze kilka innych bajerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kto pisał ten artykuł powinien się troche doedukować:

"Smartfony mają być naprawdę duże - mowa o ekranach o przekątnej... 7,2 cala, ze szkłem Gorilla Glass 5, ale jednocześnie niestety z notchem - oby małym. Ani słowa o AMOLED-zie, wspominanym w poprzednim przecieku."

i za chwilę...

"Pojawia się informacja o czytniku linii papilarnych zintegrowanym z ekranem"

co jeśli jest prawdą potwierdza AMOLED-a bo w IPS LCD nie da się zintegrować czytnika z ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...