Skocz do zawartości

MIUI 9.1.17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To co przy płaceniu wchodzić w sklep play to chyba nie na tym polega płacenie NFC może to naprawią w następnej wersji
Nie w sklepie a w Google Pay (autokorekta działa nie zauważyłem).
Oczywiście jest to błąd do naprawy. Podpowiadamy tylko jak doraźnie sobie poradzić.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, aktualizacje od stycznia 2019 sprawiły że nie pojawia mi się ekran do odbioru telefonu jak ktoś do mnie dzwoni (telefon jedynie się podświetla i wibruje). Nie mogę odebrać telefonu, i dopiero jak ktoś skończy dzwonić to dostaję powiadomienie kto do mnie dzwonił. Jesteście w stanie to naprawić? Mam mix 2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mario1974 napisał:

Ok już działa nie miałem karty aktywnej bo zmieniłem ostatnio telefon na drugi mix2s przepraszam za zamieszanie 

U mnie natomiast klawiatura raz wydaje dźwięk przy pisaniu, a innym razem nie - nie znalazłem czynnika który sprawia, że nie ma dzwięku i odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fi9o zwracaliśmy już uwagę na to z @Orjon bodajże, że występują czasowe zaniki dźwięków w ogóle i kij wie czym to jest spowodowane tak naprawdę...  Była jakaś mowa o niskich temperaturach, ale  wydaje mi  się  to niedorzeczne. Też mam nadzieję, że to naprawią, bo niekiedy pomaga tylko reboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, QBAQ napisał:

@fi9o zwracaliśmy już uwagę na to z @Orjon bodajże, że występują czasowe zaniki dźwięków w ogóle i kij wie czym to jest spowodowane tak naprawdę...  Była jakaś mowa o niskich temperaturach, ale  wydaje mi  się  to niedorzeczne. Też mam nadzieję, że to naprawią, bo niekiedy pomaga tylko reboot.

Niskie temperatury na pewno nie mają wpływu. I to też nie jest zanik, bo jak zrobiłem reset klawiatury to dźwięki na trochę wróciły. Innym razem nie wróciły. teraz już siętym nawet nie przejmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, don_kamillo napisał:

Czy macie problem z płatnościami przez NFC na tej wersji? Dzisiaj nigdzie nie mogłem zapłacić telefonem. Mowa o Mi6.

@Kamil Kupiec Gcam działa nadal, odblokowania twarzą nie używam. Bateria wg mnie na plus. Tylko te płatności..

Potwierdzam, jest problem z płatnościami. Za pierwszym razem odrzuca, pojawia się monit o dodanie karty, później działa normalnie. A za godzinę znowu monit i tak w kółko. Mi 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Reset telefonu to wymuszone ponowne uruchomienie :) Jego czeka de facto przywrócenie ustawień fabrycznych - to stwierdzenie jest bliższe prawdy :P Innymi słowy, utrata danych i ponowna instalacja wszystkiego.

"przywrócenie ustawień fabrycznych" to niezbyt szczęśliwa nazwa, bo nie oddaje stanu rzeczywistego... Wszak nie przywraca systemu, który był w nowym telefonie, ale ten, który był ostatnio instalowany. No, ale tak to się nazywa. Tyle że z tą utratą danych, to też nie całkiem prawda, bo "factory reset" nie rusza danych zapisanych w tej części pamięci, którą (i tu znów bałagan w nazewnictwie) MIUI nazywa "pamięcią współdzieloną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przywrócenie ustawień fabrycznych" to niezbyt szczęśliwa nazwa, bo nie oddaje stanu rzeczywistego... Wszak nie przywraca systemu, który był w nowym telefonie, ale ten, który był ostatnio instalowany. No, ale tak to się nazywa. Tyle że z tą utratą danych, to też nie całkiem prawda, bo "factory reset" nie rusza danych zapisanych w tej części pamięci, którą (i tu znów bałagan w nazewnictwie) MIUI nazywa "pamięcią współdzieloną".
MIUI w ogóle jest dość specyficzne, choćby w takim LG można bez problemu zaznaczyć, by skasowało dosłownie wszystkie dane. Także tego - mniejsza o to, ale to wciąż nie reset systemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektórym przypominam, że od utrzymywania porządku na Forum jest moderacja. Pseudomoderatorka to spam. I żeby była jasność, Regulamin przewiduje możilwość cytowania wypowiedzi tuż nad swoim wpisem.

Aaaa... Zapomniałbym... Prowokowanie i wulgaryzmy też są karalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2019 o 22:59, tomasznowak napisał:

Źle się zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o zaokrąglanie rogów, które i tak są okrągłe tylko w drugą stronę żeby to działało i zaokrąglenia były mniejsze lub w ogóle ich nie było. Coś  takiego jest teraz.

o rany jaka patola :O serio tak wygląda belka z ikonami i pod spodem ekran z tymi rogalami na wierzchołkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz myslalem ze soft nie dziala ale po ponownym wipe z TWRP system wstal. Po pierwszej instalacji wysypalo bledy ( sklep play przestal dzialac itp) a potem nagle ozyl. Co bylo tego przyczyna? W ogole dobrze zrobilem ze zmienilem nazwe twrp z twrp...sakura.2.3.0 na twrp.img ? Widze mnostwo zalet miui polska, ale przydalby sie tez poradnik jak wgrac na te telefony z serii pro bo gimnastyki troszke jest ^^. ( ja mam redmi 6 pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacja miui zaktualizowalem twrp do aktualnej wersji. Update twrp z poziomu twrp. Aktualizacja miui bezproblemowo. Czasem odnosze wrazenie ze bardzo duzo problemow po update sprawiaja niestandardowe motywy...

 

Faktem jest ze warto przy nowej wersji miui wrzucić wyróżnione info jakie twrp jest obecnie zalecane do aktualizacji i czystej instalacji

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, latet napisał:

Przecież poradników o tym, jak wgrać system to na stronie miuipolska.pl jest pod dostatkiem.

Jasne, ze sa ale sa nietypowe problemy takie jak:

 

1) Nie wiesz czy twrp sciagniete mozesz po prostu zamienic nazwa ( na twrp.img) i bedzie to kompatybilne

2) Trzeba recznie rebootnac system w pewnym momencie z poziomu twrp, zgrac miui na pamiec telefonu i dopiero widzi.

3) na wind 10 skrot shift + prawy nie dziala, trzeba wpisac cmd w pasku eksploratora

4) po pierwszym wgraniu softa system sie wykrzacza ( google play przestaje dzialac itp) i nalezy zrobic kolejne wipe i dopiero wstaje ( mi to przyspieszylo bicie serca z tego wzgledu ze w tym telefonie jest rollback).

 

Moze to dla kogos sa pierdoly, ale tutaj trzeba uwazac i byc pewnym aby nie uceglic telefonu :D

 

Jakby ktos potrzebowal pomocy z wgraniem na redmi 6 pro to postaram sie pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach nam podwójne lte wyłączone, a na pasku powiadomień widzę dalej na dwóch kartach lte. Też tak macie?

I jeszcze jeden problem, w aplikacji sms, jak coś zaczynam pisać w polu szukaj, apka się wysypuję z takim błędem:

java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'boolean android.graphics.drawable.Drawable.isProjected()' on a null object reference
    at android.graphics.drawable.LayerDrawable.isProjected(Unknown Source:24)
    at android.view.View.invalidateInternal(Unknown Source:114)
    at android.view.View.invalidate(Unknown Source:17)
    at android.view.View.setFrame(Unknown Source:105)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:42)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.widget.LinearLayout.setChildFrame(Unknown Source:4)
    at android.widget.LinearLayout.layoutVertical(Unknown Source:195)
    at android.widget.LinearLayout.onLayout(Unknown Source:5)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:74)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.widget.ListView.setupChild(Unknown Source:296)
    at android.widget.ListView.makeAndAddView(Unknown Source:42)
    at android.widget.ListView.fillDown(Unknown Source:48)
    at android.widget.ListView.fillDown(Unknown Source:1)
    at android.widget.ListView.fillFromTop(Unknown Source:31)
    at android.widget.ListView.layoutChildren(Unknown Source:566)
    at com.miui.internal.variable.v16.Android_Widget_ListView_class.handleLayoutChildren(Unknown Source:0)
    at android.widget.AbsListView.onLayout(Unknown Source:31)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:74)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:171)
    at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:74)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:171)
    at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:74)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:171)
    at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:74)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.widget.FrameLayout.layoutChildren(Unknown Source:171)
    at android.widget.FrameLayout.onLayout(Unknown Source:6)
    at com.android.internal.policy.DecorView.onLayout(Unknown Source:0)
    at android.view.View.layout(Unknown Source:74)
    at android.view.ViewGroup.layout(Unknown Source:25)
    at android.view.ViewRootImpl.performLayout(Unknown Source:30)
    at android.view.ViewRootImpl.performTraversals(Unknown Source:2318)
    at android.view.ViewRootImpl.doTraversal(Unknown Source:31)
    at android.view.ViewRootImpl$TraversalRunnable.run(Unknown Source:2)
    at android.view.Choreographer$CallbackRecord.run(Unknown Source:20)
    at android.view.Choreographer.doCallbacks(Unknown Source:82)
    at android.view.Choreographer.doFrame(Unknown Source:176)
    at android.view.Choreographer$FrameDisplayEventReceiver.run(Unknown Source:9)
    at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:208)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:107)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:274)
 

Na global dev 9.1.17 nie było takich problemów.

MiMax3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...