Skocz do zawartości

MIUI 9.1.17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI 10 9.1.17


  • Poprawki tłumaczenia
  • Aktualizacja zabezpieczeń Androida dla MI6/MIX2 2018-12-01
  • Poprawki FC pogody na niektórych urządzeniach
  • Odblokowanie twarzą dla Blokady aplikacji dla niektórych urządzeń
  • Możliwość pokazywana/ukrywania zaokrąglonych krawędzi ekranu (Ustawienia > Wyświetlacz > Pokaż zaokrąglone rogi)
  • Możliwość zablokowania ekranu podwójnym kliknięciem na ekranie blokady (Ustawienia > Ekran blokady … > Pozostałe … > Kliknij dwukrotnie, aby zablokować ekran)
  • Poprawka dla aplikacji SMS w razie problemów z odczytem kontaktów i braku awatarów (do instalacji w TWRP).

DFG_2019-01-17-08-30-25-e1547710909851-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
10 minut temu, DJYano napisał:

Z tymi SMSami to jest jakaś żenada, sami wygenerowali błąd i od 3 tygodni nie ma komu tego załatać, ja miałbym już ciepło koło d*py w robocie za takie jajca :/ 

Za co byś miał ciepło, że w wersji testowej na UAT coś nie działa? Od tego są tygodniowe wersje by coś nie działało a ludzie zgłaszali. 

Chcesz mieć działające wszystko jak należy to instalujesz wersję stabilną.

 

P.S. - Mix 2S na razie wszystko ok. Patcha na SMS nie robiłem ale wyświetlają się u mnie poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, patrikos23 napisał:

Dlatego ja olałem miui. Na mi5 wgrałem rom Syberia a na mi6 aex oba oparte na Androidzie 9 z poprawkami że stycznia i problem z głowy. A telefony śmigają jak ta lala emoji41.png bez żadnych błędów emoji4.png

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black
 

Nie bardzo wiem jak problemy z jakimś modowanym, fanowskim oprogramowaniem mają się do oficjalnego MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby mające Mi 8 Pro/EE/Mi Mix 3/POCO F1: proszę o wysłanie po dokonaniu aktualizacji zrzutu ekranu z zwolnionego tempa z apki Aparatu bądź informację, czy bug zgłaszany przez @QBAQ i @mario1974 został naprawiony (buildy są w budowie i będą jeszcze dziś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Osoby mające Mi 8 Pro/EE/Mi Mix 3/POCO F1: proszę o wysłanie po dokonaniu aktualizacji zrzutu ekranu z zwolnionego tempa z apki Aparatu bądź informację, czy bug zgłaszany przez @QBAQ i @mario1974 został naprawiony (buildy są w budowie i będą jeszcze dziś)

Na Mi 8 jest to samo, bug też występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Osoby mające Mi 8 Pro/EE/Mi Mix 3/POCO F1: proszę o wysłanie po dokonaniu aktualizacji zrzutu ekranu z zwolnionego tempa z apki Aparatu bądź informację, czy bug zgłaszany przez @QBAQ i @mario1974 został naprawiony (buildy są w budowie i będą jeszcze dziś)

Daj link do aktualizacji dla Mi8EE bo widzę tylko 9.1.10 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na redmi 5 plus wszystko działa idealnie ale to już trzecia aktualizacja gdzie mam problem z blokadą ekranu która czasem odblokowuje się około 3 sekund.Było instalowane na czysto z różnymi kombinacjami ale nic to nie pomogło.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówię żeby wysyłali tylko ci którzy mają 8pro/ee/mix3/poco bo przecież o mi8 to ja wiem, to co mogłem to poprawiłem ale jeśli nie będzie reuploadu to musicie poczekać do przyszłego tygodnia. Wymienione modele dostały update dzisiaj po mojej poprawce więc mają to już uwzględnione a przynajmniej powinny.

Mi8 ma już zaokrąglone rogi więc z tego co wiem to nie dodawaliśmy tej opcji dla modeli które zaokrąglone modele już mają bo to bez sensu, ja też na moim Redmi Note 5 nie mam.

 

wysłane z RN5 via Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fix na wyżej wymieniony błąd: https://www.mediafire.com/file/bz081j41nrceu48/ReinstallMiuiExtraPhoto.flashable.zip/file, @krychu sprawdź czy działa po wgraniu fixa

Na dedyku dostępne ROMy dla modeli które nie dostały do tej pory aktualizacji, niedługo na sf i afh.

@Tartary, nie wiem. Pytanie do Acida i ZduneXa, ja zajmuję się tylko (i aż) tłumaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...