Quatron

Najlepszy możliwy ROM/Custom ROM

Recommended Posts

Witam . Po zalaniu mojego Redmi Note 4 musiałem kupić jakiś tani telefon zastępczy .. 

Padło na 4X . Pytanie kieruje do posiadaczy 4X jaki polecacie najlepszy ROM ? 

Na jakiej wersji globalnego romu najlepiej trzyma bateria ? 

Oraz czy poleca ktoś jakiegos custom roma wraz z kernelem 

Wgrałem Lineage OS .. Telefon z 7-8H SoT nagle wyciska 10 .. Również wydajność o wiele na plus .. 

Na MIUI 10 PUBG był praktycznie nie grywalny a teraz aż miło się gra .. Wielkie zaskoczenie .

Ja tam wrocilem z lineage os na miui 9 9.6.5 bo mi na nim slabo jakos bateria trzymala. Na miui 9 z rootem i powywalanym syfem fon zasuwa.

Aktualnie wgralem najnowszy rom miui polska i bateria mi tu dosc dobrze trzyma. Na custom romach opartych na Pie to tak slabo trzymala jakos.

Edited by kamillm
Połączenie wypowiedzi

Hej , jesteś na polskim beta czy stabil?? Bo sie zastanawiam nad miui polska mam teraz globala 9.6.2 i z baterią różnie , zresztą jak na i na 10

Ja 2 tyg temu zainstalowałem LineageOS 15.1 i muszę powiedzieć że w moim przypadku mam zauważalnie dłuższy czas pracy na baterii.
Nie zauważyłem żadnych problemów. A że nakładki MIUI nie lubię więc mi się go dobrze używa. 

Czy jest ktoś, kto używa jakiegoś customa i działają mu MMSy bez włączenia danych komórkowych?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Testował może ktoś takie coś?

MIUI 11 na Pie w 4x brzmi jak spełnienie marzeń:D

Dla jasności , będzie MIUI 11 ale na androidzie 7 , nie będzie upgrade'u do wyższego andka - nie będzie wersji EU - PL - tylko Global . Są nieoficjalne przeróbki oparte na MIUI z Pie i Oreo z ograniczoną funkcjonalnością (Marrik - wystarczy sobie obejrzeć filmik i poczytać pod nim komentarze- z poważniejszych brak funkcjonalności czytnika linii papilarnych) należy je jednak traktować chyba jako custom romy . Wsparcie MIUI 11 Global prawdopodobnie też będzie krótkotrwałe.

Ash1970 tak jak piszesz jest to custom rom na bazie xiaomi.eu.
Na stronie autora piszą, że pracują nad pełną funkcjonalnością, bo to jest pierwszą wersja romu z bugami niestety.