eloemii

Problem bluetooth i wifi

Recommended Posts

Hej!
Niedawno zakupiłam Mi Band 3. Zainstalowałam MiFit. Pierwsze parowanie poszło bez problemu, połączyło się, działało. 
Po jakimś czasie (powiedzmy +- 2 godziny nastąpiło rozłączenie + rozłączenie z wifi). 
Telefon - Sony XA Ultra.
Reset telefonu. Wszystko działa normalnie.
Po jakimś czasie to samo. 
Zainstalowałam N&F, sparowało, działało super. Po kilku godzinach użytkowania to samo. Rozłączenie opaski i wifi. Po czym nie mogę połączyć tego i tego bez resetu telefonu.
Da się to jakoś ogarnąć?
Dodatkowo wyczytując na innych forach zainstalowałam Bluetooth Auto Connect. 
Nie mam zamiaru bawić się w ciągły reset telefonu, by połączyć się z opaską i wifi.

Edited by eloemii

Wejdź w N&F w ustawienia, potem zakładka zaawansowane i stabilne połączenie. Tam włącz tryb wymuszonego połączenia. Może pomoże default_icon_e_wink.gif

Swoją drogą mi czasem zdarza się, że telefon nie chce połączyć się z opaską i wtedy pomaga włączenie na chwilę trybu samolotego. Po włączeniu normalnej łączności telefon już znajduje opaskę.

Czy ja wiem ;)
Czytałam też o tym problemie na innych forach zagranicznych. Nie tylko mój model telefonu ma ten problem.
A w jaki sposób ma to być wina telefonu?
Skoro przy łączności bluetooth z innymi urządzeniami działa bez zarzutu ;)

2 godziny temu, eloemii napisał:

A w jaki sposób ma to być wina telefonu?

Mi band raczej nie spowodowałby rozłączenia wi-fi.

A mi się wydaje, że to jest kwestia ustawień od ograniczania użycia baterii :) - po prostu wyłącza aby oszczędzić prąd.

Aha, działanie opaski nie ma nic wspólnego z WiFi. Opaska wymienia dane między telefonem za pomocą Bluetooth. Co prawda można debatować, że na poziomie warstwy "łącza danych" modelu ISO/OSI jest to praktycznie jedno i to samo... ale.... .

Wyłącz WiFi i to olej. Włącz i zostaw działające bluetooth, a w ustawieniach aplikacji:

- Ustawienia -> Zainstalowane aplikacje -> Notify & Fitness for Mi Band -> Oszczędzanie energii

wybierz:

- "bez ograniczeń"

Ew. możesz sprawdzić czy nie masz jakiejś aplikacji typu anty-wirus która to ze względów bezpieczeństwa wyłącza bluetooth'a & wifi po jakimś okresie czasu.