Skocz do zawartości

Problem bluetooth i wifi


eloemii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Niedawno zakupiłam Mi Band 3. Zainstalowałam MiFit. Pierwsze parowanie poszło bez problemu, połączyło się, działało. 
Po jakimś czasie (powiedzmy +- 2 godziny nastąpiło rozłączenie + rozłączenie z wifi). 
Telefon - Sony XA Ultra.
Reset telefonu. Wszystko działa normalnie.
Po jakimś czasie to samo. 
Zainstalowałam N&F, sparowało, działało super. Po kilku godzinach użytkowania to samo. Rozłączenie opaski i wifi. Po czym nie mogę połączyć tego i tego bez resetu telefonu.
Da się to jakoś ogarnąć?
Dodatkowo wyczytując na innych forach zainstalowałam Bluetooth Auto Connect. 
Nie mam zamiaru bawić się w ciągły reset telefonu, by połączyć się z opaską i wifi.

Edytowane przez eloemii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w N&F w ustawienia, potem zakładka zaawansowane i stabilne połączenie. Tam włącz tryb wymuszonego połączenia. Może pomoże default_icon_e_wink.gif

Swoją drogą mi czasem zdarza się, że telefon nie chce połączyć się z opaską i wtedy pomaga włączenie na chwilę trybu samolotego. Po włączeniu normalnej łączności telefon już znajduje opaskę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mi się wydaje, że to jest kwestia ustawień od ograniczania użycia baterii :) - po prostu wyłącza aby oszczędzić prąd.

Aha, działanie opaski nie ma nic wspólnego z WiFi. Opaska wymienia dane między telefonem za pomocą Bluetooth. Co prawda można debatować, że na poziomie warstwy "łącza danych" modelu ISO/OSI jest to praktycznie jedno i to samo... ale.... .

Wyłącz WiFi i to olej. Włącz i zostaw działające bluetooth, a w ustawieniach aplikacji:

- Ustawienia -> Zainstalowane aplikacje -> Notify & Fitness for Mi Band -> Oszczędzanie energii

wybierz:

- "bez ograniczeń"

 

Ew. możesz sprawdzić czy nie masz jakiejś aplikacji typu anty-wirus która to ze względów bezpieczeństwa wyłącza bluetooth'a & wifi po jakimś okresie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...