Jump to content

Xiaomi Mi 5X, jak się pozbyć syf MIUI i przejść na wersję oryginalną MIUI?


FlakON_

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Natknąłem się na wiele artykułów, które mówiły, że wielu osobom przy przejściu z syf MIUI na wersję oryginalną, telefon został nieodwracalnie uszkodzony. Wydaje mi się, że na 100% posiadam syfmiui, ponieważ moj tel to Mi 5X, który posiada tylko chiński ROM, a otrzymałem od poprzedniego właściciela spolszczoną wersję (nie w 100% spolszczoną). 

Tak więc prosiłbym o pomoc, a mianowicie o wytłumaczenie mniej wiecej instalacji TWRP,  pozbyciu się syfmiui a także o proces wgrywania oryginalnego romu.

Problem zauważyłem gdy chciałem przesiąść się na MIUI 10.

Telefon Xiaomi MI 5X

Android 7.1.2

Miui Global 9 | Stabilna

Poniższe linki to ss z właściwości, z centrum aktualizacji MIUI i z zakładki "Co nowego?"

https://drive.google.com/open?id=1X_CvB_hyN0bYh0CvBupzR3Uf9EAXh4hs

https://drive.google.com/open?id=1eQoTtfbniVWJ4J0w6wAqYTM_a2unW9Fa

https://drive.google.com/open?id=1w9ZCuXNctOC1FloL0NVL6meh6kpwx7jG

https://drive.google.com/open?id=1mfYqkaduTkn14weyD5ilaqBZ5JrlPGAI

Bardzo proszęo pomoc i z góry dziękuję

 

Link to comment
Share on other sites

Chcesz przejść na China? To wchodzisz tutaj: http://www.miui.com/download.html znajdujesz swój fon, następnie wybierasz sposób instalacji (albo przez TWRP instalujesz wcześniej czyszcząc wszystko, albo używasz MiFlasha i pobierasz soft pod miflash stąd: http://www.miui.com/shuaji-393.html najlepiej użyć sobie tłumacza, a softu szukać po nazwie kodowej), jeżeli chcesz przejść na Xiaomi.eu, to pobierasz nasz soft, instalujesz najnowsze dostępne TWRP i wgrywasz przez TWRP, po wszystkim najbezpieczniej zrobić wipe cache/data...

PS: Zdjęcia wrzuć bezpośrednio na forum przez opcję "Wstaw inne multimedia", lub przeciągnij zdjęcia z PC na pole tekstu.

Link to comment
Share on other sites

Możliwości są dwie - jedna jest szybsza, ale bootloader zostanie z Mi A1, druga wolniejsza, ale bootloader wróci na Mi 5X. 

Opcja nr 1 - postępujesz wedle poradnika tutaj. https://en.miui.com/thread-1505451-1-1.html, ale TWRP prawdopodobnie nie zainstaluje najnowszej aktualizacji na Oreo bo jest za stare.

Opcja nr 2 - postępujesz wedle poradnika tutaj. http://ru.miui.com/thread-1450-1-1.html - bootloader po tej operacji zostanie zablokowany i będziesz musiał go odblokować jeszcze raz, co spowoduje że pewnie będziesz musiał czekać, ale wróci on do tiffany czyli Mi 5X, co pozwoli na wgranie najnowszego TWRP zgodnego z Tiffany i nie będzie problemu ze wgraniem Oreo.

Ewentualnie opcja nr 3 - podsyłasz do Mi Center i ogarną wszystko za Ciebie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...