Skocz do zawartości

miui10 global i "bloatware"


PeterK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział ale spróbuje tutaj.

Używam andka pierwszy raz od hmmm 5lat, przesiadłem się z iOS i teraz pytanie.

1) Global ma jak to każda pewnie nakładka poinstalowane swoje rzeczy (np jak przeglądarka od xiaomi, czy np word etc). Które z tych rzeczy można spokojnie usunąć a które może wręcz nawet powinienem? I jak to zrobić najlepiej. Głównie chyba tutaj chodzi o te "narzedzia systemowe"  gdzie np pewnie dyktafon bedzie przydatny ale "opinie" albo "nagrywanie ekranu" czy apki takie jak "MIUI FORUM"

2) kontro xiaomi ? to jest konkurencja dla konta / chmury google? W ogóle warto sie w to bawić jak już mamy Gaccount?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Większość apek, jak np MIUIForum kiedyś można było normalnie wywalić, teraz nie wie. Czy ejst sens je wywalać? Raczej nie... Miejsca w Mi8 jest raczej sporo, a apka w tle nie działa o ile sam jej nie włączysz... Ostatnio mojej mamie kupowalem Mi8 lite, zostawiłem na sofcie global, samych apek "zbędnych" było chyba 2 (Forum i Opinie). Do apek systemowych potrzebujesz root i unlock, mając unlock nie zapłacisz telefonem nigdzie, więc znowu musisz mieć Magisk...

2. To jest odpowiedź dla iCloud. Możesz tam wrzucać backup swojego urządzenia, ustawień, zdjęć, SMS, rejestru, notatek, kontaktów, ustawień pulpitu, apek etc. i w razie gdybyś przerzucał się na inny telefon Xiaomi, to możesz sobie za 1 kliknięciem wszystkie te dane przywrócić, do tego możesz z poziomu strony zablokować telefon, jeżeli go zgubisz lub znaleźć go. Każdy ma swoje nawyki, ja sobie aktualnie telefonu bez MiCloud i konta Xiaomi nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PeterK napisał:

Wstaje rano dzisiaj a tutaj mam zainstalowane same z siebie 5 nowych aplikacji WTF. 3 od mi a dwie to Skype lite i uc browser !?!?!

Jak to się stało i jak czemuś takiemu zapobiec na przyszłość 

 

Nie zmieniałeś czasem regionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...