Skocz do zawartości

Kilka pytań przed kupnem


DzieckoBezZycia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy!
Zastanawiam się nad zakupem Redmi Note Pro i mam kilka pytań, które pewnie dla was są bezsensowne i mogę na nie znaleźć odpowiedź w 10 sekund  w Internecie, ale chciałbym waszych odpowiedzi.
 
1. Czy w przyszłości ten telefon dostanie Androida 5.0?
Chodzi mi polskie MIUI oparte na androidzie 5.0 albo czy uważacie, że ktoś da kiedyś custom rom'a? Gdzieś tu przeczytałem, że lepiej kupić Note opatego na Snapie, bo jest lepsze wsparcie.
 
2. Gdzie kupic?
Wiem, że na ibuygou jest najbezpieczniej, ale czy znacie może jakieś tańsze źródła sprzedaży, dzięki którym kupię prawdziwego Note PRO (bo z aliexpress trochę nie wiadomo co się kupuję). Znalazłem na forum temat z polecanymi sklepami. Uważacie, że lepiej poszukać na tych różnych sklepach taniej, czy kupić z ibuygou?
 
3. Nie ma problemów z polskim 3G?
Pewnie pytanie bez sensu (można hejtować).
 
4. Nie będzie mnie obserwować chiński rząd?
Pytam pół-serio, bo czytałem, że juz kogoś na tym forum chińskie boty oglądały na stronach. XD
 
5. Czy instalacja nowego softu od MIUIPolska jest bezpieczna?
Mam fobię, bo już jeden telefon zbrickowałem.
 
6. Są jakieś inne problemy, o których powinienem wiedzieć przed zakupem tego telefonu?
 
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum @DzieckoBezZycia ;)

 

  1. Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy nie wiadomo nic, aby do któregoś tel Xiaomi pojawiło się MIUI na bazie Androida Lollipop. Aktualnie są tylko 2 porty czystego Lollipopa na Mi2S oraz Mi3.
    Co do procków to oczywiście, lepiej kupić sprzęt ze Snapdragonem na pokładzie ;)
     
  2. Osobiście polecam ibuygu.com, tylko tam trzeba wziąć pod uwagę ryzyko zapłacenia dodatkowo 23% VAT. Ja zaryzykowałem i udało się ominąć tej opłaty :P Możesz kupić gdzieś indzie, np. na aliexpress, ale to już trzeba trafić na uczciwego i pewnego sprzedawcę. Możesz również kupić w Polsce już sprowadzony tel, ale to trzeba po prostu trafić na okazję, gdzie nie będzie za duże różnicy cenowej między kupnem w PL a sprowadzeniem z Chin...
     
  3. Nie korzystam z 3G w moim Mi2S, także moją wypowiedź możesz olać :D Wydaje mi się, że jakichś grubych problemów z 3G w telefonach Xiaomi w Polsce nie ma. Musisz po prostu wziąć wersję o oznaczeniu WCMD, w wolnym tłumaczeniu = smartfon działający w sieci 3G w Polsce i Europie :)
     
  4. Na to ciężko odpowiedzieć. Ale wydaje mi się, że nie ma się czym martwić. Ja tak robię :D
     
  5. Jest bezpieczna, jeśli plik aktualizacji jest dobrze zrobiony. Jest nawet takie zabezpieczenie, że zainstalujesz aktualizację tylko dedykowaną dla danego telefony.
     
  6. Problemy są w samym MIUI. Taki już urok wersji deweloperskich ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy będzie 5.0 czy nie. I tak nie będziesz widział meterial design tylko MIUI. 5.0 zobaczysz tylko w info o telefonie. 

 

Zresztą ... Note? Jak już to Androida 5.0 dostanie MI4/MI3 i MiPad bo te mają świetne wsparcie od qualcomma i nvidii. A reszta... za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customy jakieś tam są na 4.2. Androida 5.0 raczej nie ma co się spodziewać ale czy to ważne? Telefon działa super sprawnie i ja tam czekam bardziej na miui v6 z ciekawości jak będzie wygladal. Nie potrzeba nam praktycznie żadnych aktualizacji bo one zazwyczaj poprawiają ogólna sprawność systemu. A jak dla mnie system w Nocie jest bardzo dobrze dopracowany w porównaniu do wiodących marek na polskim rynku. A między wersja lte a wcdma to trzeba się zastanowić czy potrzebny nam dual sim. Jeżeli nie to bardziej nam się przy Lte, które niedługo będzie standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze strony "O mnie" tego sprzedającego:

 

9. Przesyłki mogą zostać objęte procedurą celną co wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat w postaci podatku VAT które ponosi kupujący. W razie nie odebrania towaru z urzędu celnego przysługuje zwrot pieniędzy pomniejszony o koszty wysyłki z Chin i moją prowizję.

 

Nie dość, że w razie czego zapłacisz VAT, to jeszcze gostek będzie ścigał Cię o prowizję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony "O mnie" tego sprzedającego:

 

9. Przesyłki mogą zostać objęte procedurą celną co wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat w postaci podatku VAT które ponosi kupujący. W razie nie odebrania towaru z urzędu celnego przysługuje zwrot pieniędzy pomniejszony o koszty wysyłki z Chin i moją prowizję.

 

Nie dość, że w razie czego zapłacisz VAT, to jeszcze gostek będzie ścigał Cię o prowizję...

 

 

A w aukcji napisane:

 

W RAZIE ZATRZYMANIA PRZEZ URZĄD CELNY ZAŁATWIAM WSZYSTKIE FORMALNOŚCI I POKRYWAM VAT.

 

Edytowane przez Leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji można sobi napisać co się chce. Strona O mnie" to swego rodzaju regulamin aukcji. Jeśli chcesz ryzykować - Twoja sprawa. Gość na pewno zamówi towar z opcją przesyłki darmowej. Lepiej kupić samemu, dołożyć do przesyłki kurierskiej i mieć szansę, że nie będzie VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam pytanie. Zauważyłem kilka dni temu, że wysyłka DHLem kosztuje następne 25$ z ibuygou. Gdzieś znalazłem informację, że jest możliwa darmowa wysyłka. Ktoś mógłby mi o tym więcej powiedzieć? I czy jeśli jest taka możliwość, to czy są jakieś przeciwwskazania? Wyczytałem, że najlepiej kupować z darmową wysyłką do 30$. A ja chciałbym kupić coś za 200$. Na xiaomishop znalazłem ten sam telefon za 30$ mniej i z darmową wysyłką i nie wiem zy w takim razie opłaca się kupować z ibuygou za 200+25$ za DHL. Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

i ja sie przymierzam do kupna.

I nie wiem czy kupić u gościa który link już tu był;

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-lte-5-5-cala-2gb-ram-zwrot-vat-i4939696755.html

bo w regulaminie teraz jest że o pokrywa vat.

czy na aliexpress gdzie z kurierem taka sama cena wychodzi.

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Red-Rice-Note-Xiaomi-Hongmi-Note-WCDMA-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz/1885305631.html

 

Kwestia tego vatu w sumie, dużo kupuję na aliexpress ale nie takich drogich żeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobina nekromancji ale się jednak wtrącę.

 

O, dziękuje za informacje, nie wiedziałem że strona "O mnie" ma wyższy priorytet niż aukcja. W takim razie oczywiście wole zamówić z IbuyGou na własną rękę.

 

Strona "O mnie" jako taka nie ma żadnego znaczenia. Liczy się zawartość strony aukcji, ponieważ to ona jest ofertą handlową.

W tym jednak przypadku w opisie aukcji jest informacja "KUPUJĄC NA MOJEJ AUKCJI AKCEPTUJESZ REGULAMIN NA STRONIE "O Mnie"", w związku z czym zapisy regulaminu (a nie strony 'o mnie') są częścią oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem ze 15.01 pojawi się jakiś odświeżony mi4, mi5 a może jeszcze coś nowego z dla ekranem do 5 cali.. No i du.. pa. Proszę doradzcie coś fajnego jak mi4 ale z LTE i większa pamięcią lub obsługa kart SD..

Mi4 LTE 64gb?

Ludzie, mam pytanie. Zauważyłem kilka dni temu, że wysyłka DHLem kosztuje następne 25$ z ibuygou. Gdzieś znalazłem informację, że jest możliwa darmowa wysyłka. Ktoś mógłby mi o tym więcej powiedzieć? I czy jeśli jest taka możliwość, to czy są jakieś przeciwwskazania? Wyczytałem, że najlepiej kupować z darmową wysyłką do 30$. A ja chciałbym kupić coś za 200$. Na xiaomishop znalazłem ten sam telefon za 30$ mniej i z darmową wysyłką i nie wiem zy w takim razie opłaca się kupować z ibuygou za 200+25$ za DHL. Co doradzicie?

Xiaomishop ma złe opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja jest tak zrobiona, że na górze masz wybór co zaznaczyć, w sensie jaki chcesz model czy 2 SIM (Redmi Note Pro) czy 1 SIM (Redmi Note LTE). A opis zawiera specyfikację z MTK bo ten formularz nie pozwala na dynamiczną zmianę danych.

 

Natomiast to czy kupować od tego sprzedawcy czy nie to już inna bajka. 

Moim zdaniem kolejne kombinowanie zamiast kupić lokalnie w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...