jakub.o

Wymiana wyświetlacza

Recommended Posts

Witam, ma ktoś doświadczenie z wymianą ekranu z poco f1?
Chciałbym się zapytać jakiej pasty termoprzewodzącej użyć w zaznaczonym miejscu.123321.thumb.jpg.c3916760303033125039262444d0bd94.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy ci odrobina dobrej pasty do cpu komputera. Tylko nie używaj tych opartych na ciekłym metalu. Jak poleci na płytę to zrobi zwarcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie bawiłeś się Coollaboratory Liquid Ultra albo Thermal Grizzli Conductonau, opartych na metalu, to najlepszym rozwiązaniem żeby nie naświnić będzie Gelid Thermopad GP-Extreme o przewodności 12W/mK. Ale jak już brudzić pastą to CLU lub TGC, wbrew pozorom nie przewodzą prądu tak łatwo jak się uważa, trzeba mocno docisnąć i potrzeć więc jak wypłynie to nic nie powinno się stać, pomijając fakt że past nie powinno się aplikować w ilościach powodujących ich wypływanie. Podstawowa zasada przy aplikowaniu ciekłego metalu to brak styku z aluminium, które zżera, ale nie zaszkodzi też zabezpieczyć elementów cynowych/lutów. Do tego świetnie się nadaje cienka warstwa rzadkiego kleju cyjanoakrylowego np. kropelka czy inny superglue. W LG G3 po przesmarowaniu throttling praktycznie nie występował. 

Edited by Shamoth
literówka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now