Skocz do zawartości

Mi Box 4K S - zacinanie


benkenobi1111

Rekomendowane odpowiedzi

A w jaki sposób wychodzisz z z takiego np Netflixa, żeby po wyłączeniu i ponownym obudzeniu z pilota  (na drugi dzień) Netflix  nie szarpał?  Menu Netflixa z lewej strony i na dole "zamknij"? Jeśli tak, to ta metoda jest u mnie kompletnie nieskuteczna. Podejrzewam, że apka i tak sobie działa w tle lub zajmuje cześć pamięci.

W Nvidii Shiled TV można każdą jedną aplikację działającą w tle podejrzeć i ubić.  Tak jak w chyba każdym smartfinie z Androidem. Na Mi BOXie nie znalazłem takiej opcji. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Netflixa...Używam go również ale nie chodziło mi i zamykanie aplikacji jako takie, bardziej o pozostawienie MiBoxa na głównej stronie podczas wyłączania go pilotem, czyli w tym wypadku wciskamy kólko na pilocie, w przeciwnym wypadku po ponownym uruchomieniu próbuje on jakby odtworzyć sytuację sprzed wyłączenia, czyli jeśli wyłączyliśmy MiBoxa podczas działania na nim np YouTube, to po uruchomieniu  też pojawi się YouTube, tyle, że właśnie MiBox w tym wypadku laguje i nie pomaga nic prócz restartu Androida. Tak wygląda sytuacja na moim MiBoxie S, niekoniecznie każdy MiBox tak się będzie zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim MiBox, obojętnie jak go zostawię, to oczywiście po uruchomieniu jest cały czas na tym programie. Ale nie występuje jakiekolwiek lagowanie.

Gdzieś już pisałem. Zainstalujcie ze sklepu Google np. Termux i poleceniem top sprawdźcie co wam chodzi w tle podczas lagowania boksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie też się zacinał. Czasami nie chciał wyjść z aplikacji, mulił. Zauważyłem, że mimo wyjścia z aplikacji w ustawieniach nadal jest ona włączona i po wybraniu jej i potwierdzeniu zatrzymania wszystko wracało do normy. Wygląda to tak, że wchodząc w daną aplikację i zamykając ja ona nadal jest gdzieś w pamięci i jak otwiera sie inne i zamyka to wszystkie jakby gdzieś w tle nadal są i to wszystko przymula. Po wejściu i zatrzymaniu tych aplikacji z opcji ustawień wszystko działa jak należy. W prawy górnym rogu wchodzimy na zębatke ustawienia/aplikacje i tu wybieramy te które są pokazane jako działające po wejściu na nie dajemy opcje wymuś zatrzymanie i wszystko wraca do normy.

Edytowane przez nekromancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi box ma problemy z Wi-Fi, nawet w niewielkiej odległości od rutera. Stąd rwanie i przycięcia obrazu. Próbowałem wszystkiego. Rozwiązaniem jest przejściówka usb do rj kupiona na allegro za 5 złotych. Po podłączeniu kabla Ethernet z rutera nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach. Ja tylko dla pewności wyłączyłem Wi-Fi w urządzeniu. Działa teraz idealnie we wszystkich aplikacjach na najwyższych nastawach obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam podłączyć neta po ethernet. Chcąc używać mi boxa do IPTV musiałem przejść na kabel, żeby poprawić stabilność połączenia. Urządzenie to jakiś no name z aliexpress. Posiada złącze ethernet, 2 usb, czytnik kart SD i micro SD.

7717169a8f771b267503c60543759609.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem z zacinaniem z jakiegoś względu powodowany jest przez dostęp do Internetu przez Wifi. Kiedy prędkość połączenia  spada ( a u mnie spada z 40 do 2 Mbps) zmieniam kanał dostępu  routera z 9 na 2  (dla 2,4 Mhz) ... i  na przemian. Czasami wystarczy na parę dni a czasem muszę zmienić w ciągu dnia.  W tym czasie inne urządzenia po wifi działają bez problemu  z pełną predkoscią więc coś tu ewidentnie jest nie tak z boxem. Oczywiście przed aktualizacją do Oreo tego problemu nie było. 

Na  częstotliwości 5Gz prędkość połączenia miboxa wogóle nie przekracza 5 Mbps niezależnie od kombinacji ustawień  routera. Prędkość w miboxie testuje aplikacją analiti - Speed Test WiFi Analyzer

Edytowane przez jzpzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.03.2020 o 11:52, jzpzs napisał:

Problem z zacinaniem z jakiegoś względu powodowany jest przez dostęp do Internetu przez Wifi. Kiedy prędkość połączenia  spada ( a u mnie spada z 40 do 2 Mbps) zmieniam kanał dostępu  routera z 9 na 2  (dla 2,4 Mhz) ... i  na przemian. Czasami wystarczy na parę dni a czasem muszę zmienić w ciągu dnia.  W tym czasie inne urządzenia po wifi działają bez problemu  z pełną predkoscią więc coś tu ewidentnie jest nie tak z boxem. Oczywiście przed aktualizacją do Oreo tego problemu nie było. 

Na  częstotliwości 5Gz prędkość połączenia miboxa wogóle nie przekracza 5 Mbps niezależnie od kombinacji ustawień  routera. Prędkość w miboxie testuje aplikacją analiti - Speed Test WiFi Analyzer

Ja opcje zacinania się MiBoxa rozwiązałem w ten sposób, że go nie usypiam przyciskiem zasilania. Jest na wygaszaczu i może tak chodzić miesiąc dwa i nic się nie tnie. Problem pojawia się tylko gdy go uśpię i odpalę później. Nie ma znaczenia czy na kablu Ethernet czy na wifi, działa dobrze do momentu uśpienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego. Niestety nie działało, Xiaomi mi box s nie widział go. Oddałem do sklepu. Więc szukam coś co będzie działać https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe/karta-sieciowa-usb-2-0-rj-45-100mb-na-kablu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi przypiął/eła ten temat

Witam, mam miboxa s 4k i mam dziwny problem mianowicie po wlaczeniu tv, przełaczeniu go na hdmi z miboxem i naciśnięciu byle którego guzika na pilocie by wybudzić urządzenie nie pojawia mi się menu z aplikacjami tylko od razu netflix... Dzieje się tak za każdym razem gdy po dluższym czasie odpalam miboxa. O co chodzi z tym autostartem? Niby mozna wylaczyc jednym guzikiem ale jest to wkurzające. Jakieś rady ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 03:53, Panicz napisał:
Dnia 5.04.2020 o 16:20, PawelG7 napisał:
Dorzuć kilka złotych i kup od razu coś z hubem USB.
https://allegro.pl/oferta/hub-usb-2-0-adapter-lan-rj-45-ethernet-natec-7923109461

Tutaj prędkość internetu po kablu jest tylko do 100 mega?

Tak, tylko do czego Ci większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, mam miboxa s 4k i mam dziwny problem mianowicie po wlaczeniu tv, przełaczeniu go na hdmi z miboxem i naciśnięciu byle którego guzika na pilocie by wybudzić urządzenie nie pojawia mi się menu z aplikacjami tylko od razu netflix... Dzieje się tak za każdym razem gdy po dluższym czasie odpalam miboxa. O co chodzi z tym autostartem? Niby mozna wylaczyc jednym guzikiem ale jest to wkurzające. Jakieś rady ? 
Mam podobnie. Tylko włączam go zawsze guzikiem power i box nigdy nie startuje na menu głównym tylko przykładowo albo Netflix, player. Zauważyłem że jest to przeważnie ostatnia aplikacja z której korzystałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

korzystam z przystawki MiBox 4K i oglądam na nim IPTV. Mam niestety problem z niektórymi kanałami Full HD. Śmieszność sytuacji polega na tym, że naprawdę są to tylko niektóre kanały. Testowałem to na aplikacji zewnętrznej SS IPTV - tam te kanały po prostu nie działają płynnie, obraz jest jakby klatkowany. We wbudowanej do boxa aplikacji - Live Channels - te same kanały odtwarzają się, ale obraz nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem. Dźwięk leci normalnie, wizja jakby na 2-krotnym przyspieszeniu, po chwili od czasu do czasu pojawia się kółeczko ładowania, a następnie kanał znika. W momencie, kiedy chce przełączyć na kolejny, MiBox jakby zmienia kanał, ale cały czas zostaje na poprzednim. Po dłuższej chwili przeskakuje, albo trzeba ponownie włączyć apkę. Kompletnie nie wiem, czym to może być spowodowane. Może ktoś tutaj ma jakiś pomysł? Dodam tylko, że nie jest to wina dostawcy, bo te same kanały na komputerze śmigają okej.

Edytowane przez raf_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.05.2020 o 18:53, raf_ napisał:

Cześć,

korzystam z przystawki MiBox 4K i oglądam na nim IPTV. Mam niestety problem z niektórymi kanałami Full HD. Śmieszność sytuacji polega na tym, że naprawdę są to tylko niektóre kanały. Testowałem to na aplikacji zewnętrznej SS IPTV - tam te kanały po prostu nie działają płynnie, obraz jest jakby klatkowany. We wbudowanej do boxa aplikacji - Live Channels - te same kanały odtwarzają się, ale obraz nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem. Dźwięk leci normalnie, wizja jakby na 2-krotnym przyspieszeniu, po chwili od czasu do czasu pojawia się kółeczko ładowania, a następnie kanał znika. W momencie, kiedy chce przełączyć na kolejny, MiBox jakby zmienia kanał, ale cały czas zostaje na poprzednim. Po dłuższej chwili przeskakuje, albo trzeba ponownie włączyć apkę. Kompletnie nie wiem, czym to może być spowodowane. Może ktoś tutaj ma jakiś pomysł? Dodam tylko, że nie jest to wina dostawcy, bo te same kanały na komputerze śmigają okej.

Mam taki sam problem z kilkoma kanałami na live channels. Ta aplikacja korzysta zapewne z hardware urządzenia do dekodowania obrazu i nie które są "za mocne". Ma tu znaczenie wydajność naszego boxa zdaje się. Jednak te same kanały na innych urządzeniach dają radę. Być może inna apka jest w stanie korzystać z renderowania software jednak to zużywa mocno zasoby a i sama live channels fajnie jest jak zauważyłeś zintegrowana z interfejsem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.06.2020 o 23:32, Cristiano napisał:

Mam taki sam problem z kilkoma kanałami na live channels. Ta aplikacja korzysta zapewne z hardware urządzenia do dekodowania obrazu i nie które są "za mocne". Ma tu znaczenie wydajność naszego boxa zdaje się. Jednak te same kanały na innych urządzeniach dają radę. Być może inna apka jest w stanie korzystać z renderowania software jednak to zużywa mocno zasoby a i sama live channels fajnie jest jak zauważyłeś zintegrowana z interfejsem. 

Dokładnie. Próbowałem na TiVi Mate, ale te same kanały zachowują się tak samo. Dziwi mnie to skoro teoretycznie urządzenie powinno być w stanie obsłużyć (i robi to) materiały 4K, a z lepszym Full HD sobie nie radzi. Rozumiem, że nie udało Ci się do tej pory wymyślić żadnego rozwiązania?

 

EDIT DLA POTOMNOŚCI: w opisanym przypadku świetnie radzi sobie aplikacja VLC - niestety korzystanie z niej nie jest tak super wygodne.

Edytowane przez raf_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Posiadam stary TV smart Toshiby i apka Netflix jest tam historyczna. Mam znany niektórym zapewne monit:

wtopa Toshiba

Korzystam też z projektora. Oba sprzęty Full HD. Nie mam póki co 4K. Oba są podpięte poprzez HDMI Switcha.

 

Czytam Wasze opinie i jestem przerażony. Sporo wspaniałych box'ów na rynku, ale przez certyfikację Netflixa - wszystko zmierza ku Mi Box S...

On nie ma typowego Androida, tylko Android TV ponoć.

Korzystać z andka 8.1 czy 9? Czy na 9-tce muli bardziej?
Czy da się sterować myszą?

Czy MX Player działa na tym?
Jest tam jakaś przeglądarka plików?
Jak z przeglądarką stron www?

Co to jest to HDMI CEC - ma być na ON czy OFF i gdzie to się ogarnia?

Wiem,  że zrywa wi-fi, ale na allegro sporo hub'ów. Coś powinno zagadać...

Łeb mam zryty od lektury w necie. Warto, czy nie warto?  Czy 14-dniowy test wystarczy, aby się przekonać co to warte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

Xiaomi Mi Box S ma Android TV bo jest to przystawka do telewizora i w tej roli sprawdza się znakomicie.

Ma boksa od 3 lat i nic nie muli. W Mi Box S można bez problemu instalować Androida TV 9.

Przeglądarkę plików i www jak zainstalujesz ze sklepu to będziesz miał.

Nie zrywa wifi.

Warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...