Skocz do zawartości

Mi Box 4K S - zacinanie


benkenobi1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim Boxem, bardzo przycina przy oglądaniu HBO GO i Netflixa. Pojawia się to w różnym czasie, raz potrafi działać normalnie, a raz nie da się po prostu oglądać.

Dodam , że po odpięciu zasilania z kabla, jakby reset urządzenia, problem zazwyczaj znika ( tak jakby box zapychał sobie RAM (?) )

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi czym to może być spowodowane?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam od 2 dni mi box s, wszystko ładnie hula jedynie mam problem z odbiorem kanałów z iptv.

Posiadam listę kanałow i testowałem ją na kilku programach: Kodi, perfect player, iptv extreme. 

Na każdym z programów występuje zacinanie obrazu. Najbierdziej widać to na kanałach informacyjny (zacinanie paska z informacjami). Jest to lekkie szarpanie. Czasami pare sekund idzie plynnie...

Youtube chodzi płynnie...

Zmieniałem kabel HDMI, resetowałem do ustawień fabrycznych, zmieniałem opcje wyślwietlania obrazu : 1080p60, 1080p50,1080i50,720p50 nie przynosi to efektu. Zmieniałem wifi 2,4 i 5ghz...

Mam porównanie ponieważ posiadam abo CP i tam pasek idzie płynniutko.

Co ciekawe na komputerze czy telefonie wszystko jest płynne więc to nie wina dostawcy.

 

Ktoś znalazł rozwiązanie? Gdzie szukać przyczyny? 

 

Edytowane przez UsuiO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była kicha z Mi Boxem na słabym sygnale WiFi. Generalnie nie nadawał się do użytku.

Ciśnienie mi skoczyło na 300. Ale przypomniałem sobie, że w szufladzie leży stary nieużywany

router 842ND. Na sofcie Gargoyle zrobiłem z niego repeater. Teraz Mi Box stoi w odległości

2m od routera, transfer wyciąga stabilne 20Mb i wszystkie problemy się skończyły... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich problemów nie mam, ale były gdzieś w necie jakieś przypadki, że ktoś narzekał na podobne problemy.

Czyli jest jak ze wszystkimi problemami po aktualizacji do oreo. Jedni jakieś mają, drudzy nie i nikt nie umie znaleźć żadnego klucza od czego to zależy.

U mnie jedyny problem jaki zauważyłem, to brak możliwości wybudzenia boxa po nocy. Radzę sobie przez nie wyłączanie go wcale, ale i tak czasem po nocy jest zwis i muszę go zrestartować odłączając zasilanie.

Czekam na kolejne aktualizacje mające naprawić ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że rozwiązałem występujący u mnie problem z zacinaniem się Boxa S. Zauważyłem, że Mi Box nie może być podłączony pod HDMI ARC (audio return chanel) w telewizorze. Gdy jest pod zwykłym HDMI, działa super. Wcześniej były co jakiś czas przycięcia (nawet na menu). Może to dziwne, ale zmiana pomogła. Możliwe, że jakoś zwrotny sygnał powodował błędy. Mam też wyłączone HDMI-CEC. Spróbujcie inne wejścia HDMI, bo możliwe, że innym też ten sposób pomoże.

Edytowane przez glyzewski
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja dla odmiany mam połączony Mi Box 4S 4K przez HDMI ARC i Wifi 2.4 GHz i wszystko śmiga w tej chwili. HDMI-CEC działa bez problemu. TV Bravia 2015 (W755C). Wpisuję aby zazanczyć że wasze przypadki akurat u mnie nie występują. Urządzenie zakupione 2 dni temu więc na świeżo ale po wielogodzinnych testach. W niedzielę zawożę i instaluje na TV docelowym u rodziców (Toshiba Regza) i podłączam przez mobilny internet też @ 2.4 GHz. Dam znać co i jak,

Edytowane przez trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem WiFi w MiBoxie 4S jest po prostu bardzo kiepskie. Nie jest ważne, czy mamy sprzęt podpięty pod 2,4 GHz, czy też po 5 GHz, sygnał jest niestabilny i prędkość potrafi dość poważnie spaść, co powoduje właśnie zacinanie się filmów. WiFi jest tak ubogie, albo tak jest spaprany sterownik, że na 2,4 GHz nie widzi kanałów od 12 w górę o czym sam się przekonałem, bo kanał 13, to jedyny, na którym u mnie można sensownie używać WiFi (reszta jest pozapychana). Na szczęście mam ruter z częstotliwością 5 GHz, ale nie ma to wielkiego znaczenia, bo jak wcześniej napisałem sygnał jest bardzo niestabilny. Ruter stoi w odległości ok 1,5-2 m od MiBoxa, na 5 GHz jest obecnie widoczna tylko moja sieć, ale mimo takich warunków prędkość przesyłu waha się w granicach 5-50 Mbitów, co wydaje mi się kuriozalne. Telefon położony do testów obok MiBoxa w tej samej sieci na tej samej częstotliwości 5 GHz wyciąga 62 Mbity (pełna prędkość mojego łącza), zresztą w innym pokoju, przy odległości 3 razy większej, telefon dalej wyciąga pełną prędkość łącza. Sieć 2,4 GHz puszczona z telefonu, też ma wahania prędkości na MiBoxie i nie zależy to od telefonu udostępniającego siec, bo drugi telefon podłączony do tego samego telefonu co BOX, działa bez problemu. Zastanawia mnie, czym to jest spowodowane? Czy MiBox ma tak kiepskie anteny do WiFi, czy bardzo słabą kartę sieciową, a może zwalone sterowniki? U mnie problemy z rwaniem i zacinaniem praktycznie już nie występują, ale skończyło się na podłączeniu internetu przez LAN.

Mój MiBox też jest podłączony pod Bravię, ale Model WD650 i tutaj nie ma żadnych problemów z konfiguracją. Boxa podłączyłem pod HDMI ARC, TV bez problemu się z nim dogaduje, bardzo dobrze działa też HDMI-CEC. Przez przypadek odkryłem, że przy włączonym HDMI-CEC nie tylko działa wspólne włączanie TV i Boxa jednym pilotem, ale za pomocą pilota od TV można też sterować Boxem, tak samo jak dołączonym do Mi pilotem (przyciski na TV kierunkowe, OK i Return, działają identycznie jak na BOXie), oczywiście nie ma wtedy mikrofonu i mam wrażenie, że sygnał jest troszkę opóźniony, ale sterowanie działa bardzo dobrze. Jedyne co musiałem zmienić w konfiguracji, to rozdzielczość ekranu. Przy ustawieniu Auto MiBox puszczał na TV sygnał 720p50, po ustawieniu ręcznym bez problemu działa sygnał 1080p50 i 1080p60.

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opowiem moją historię:

1. Kupiłem MiBoxa 4S -

Pierwszy dzień podłączony śmiga aż miło.

Kolejnego dnia MiBox 4S nie śmiga - problem z siecią, zacina (to samo miejsce co w dniu poprzednim)

2 dzień - opinie z forum podpowiedzi - zamawiam nowy router na 5Ghz - działa tylko po pierwszym podłączeniu, po kolejnych nie działa

3 dzień - resetuje do ustawień fabrycznych, odinstalowuje zbędne aplikacje kombinuje jak koń pod górę -- nic -- nagle wyciągam kabel od zasilacza - po ponownym uruchomieniu Mibox 4S działa normalnie, działa prze godzinę... wyłączam MiBoxa pilotem ,coś zjadłem... - wracam - uruchamiam z pilota MiBox znów zmulony ... (odpięcie od prądu pomogło)

4 dzień - zmiana ustawień routera, kanałów - wszystkie możliwe opcje - Mibox 4S raz działa poprawnie raz się zawiesza raz jest transfer na WiFi - 100 Mb/s raz 5 Mb/s - nie kumam tego... nie ma to żadnego logicznego wytłumaczenia - to urządzenie działa przypadkowo - jedyne co pomaga to odpięcie od zasilania i ponowne podpięcie, ale efekt jest krótki... najczęściej kolejne uruchomienie to już zmulony MiBox

Reasumując - cobyście nie robili poprzez WiFi to g,,,,,,o nie działa poprawnie. Ja dzisiaj go odsyłam i mam nadzieję że już na taki szajs nie trafie . Nie polecam - bo widziałem urządzenia tego typu za 150 zł u znajomych i nikt o takich problemach nie mówił. Nie potrafię zrozumieć skąd tyle pozytywnych opinie o tym urządzeniu i czym zawdzięcza sobie taką popularność... Nie polecam

Wrzucam foty poniżej pomiar z aplikacji Netflix zrobiony po włączeniu z pilota boxa oraz pomiar po odpięciu i podpięciu zasilania - kto mi to wytłumaczy ? Router jest cały czas w tym samym miejscu box również nie zmienił swojego miejsca .

 

IMG_20190221_201735 - Kopia.jpg

IMG_20190221_201958 - Kopia.jpg

Edytowane przez karoleks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karoleks napisał:

Nie polecam - bo widziałem urządzenia tego typu za 150 zł u znajomych i nikt o takich problemach nie mówił. Nie potrafię zrozumieć skąd tyle pozytywnych opinie o tym urządzeniu i czym zawdzięcza sobie taką popularność... Nie polecam

Czy te urządzenia mają na swoim pokładzie prawdziwego Androida TV i działają na nich aplikacje typu Netflix, Ipla, Player czy HBO GO? Posiadają certyfikat oraz mają zapewnione aktualizacje? Napisz, co to za boxy. Może kupię sobie jeszcze jednego.

Aha, a na swoim próbowałeś włączyć wszystkie trzy opcje w HDMI CEC? Mam poprzedni model Mi Boxa i mi pomogło. Zrywania sieci nie doświadczyłem ani razu, więc się nie wypowiem. Ogólnie żałuję, że zaktualizowałem do Oreo. Na Andku 6.0.1 śmigał bez zarzutu.

Edytowane przez nołbady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nołbady napisał:

Czy te urządzenia mają na swoim pokładzie prawdziwego Androida TV i działają na nich aplikacje typu Netflix, Ipla, Player czy HBO GO? Posiadają certyfikat oraz mają zapewnione aktualizacje? Napisz, co to za boxy. Może kupię sobie jeszcze jednego.

 

X96mini - taki miałem okazje widzieć - może nie ma możliwości miboxa ale nie stwarza koledze problemów z Wifi choćby (być może nie jest taki wspaniały jak kolega zachwala, nie testowałem osobiście jego opcji i ustawień - raz oglądałem netflixa, nie miałem zastrzeżeń) - ale pomińmy fakt innych boxów - skupmy się na tym - dlaczego Mibox działa tak loteryjnie - nie jest to najtańszy badziew na rynku...

Android Oreo być może jest przyczyną, ale ja takiego boxa kupiłem - nie zamierzam płacić za coś co nie działa... a już napewno nie zamierzam bawić się w schodzenie na niższe wersje adnroida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja namówiłem znajomych, zakupione 2 sztuki w Rossmanie pomogłem skonfigurować oczywiście wgrany najnowszy soft, zero problemów żadnego zacinania u każdego inny internet i wifi też wzorowo tak jak u mnie. Najnowszy soft super i szczerze nie rozumiem fenomenu jakichś problemów u innych przy włączonym HDMI CEC nie ma prawa nic mulić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu przyszedł update 320mega. poprawa stabilności działania. Dziś jest druga doba gdzie nie wykonałem restartu urządzenia. Na ten moment działa stabilnie, po uruchomieniu nie laguje i łączy się błyskawicznie z Wifi.

update: niestety poprawki nie naprawiły przycinana się interfejsu. W drugiej dobie, uruchomiony netflix i player nie był w stanie wczytać video. Potrzeby był restart po którym interfejs działa płynnie i aplikacje działają poprawnie. Ten sprzęt jest zwyczajnie kiepski.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Ostatnio zakupiłem mi box 4k i zacinał się praktycznie w każdej aplikacji która odtwarzała dźwięk i obraz. Pomagał reset po odłączeniu zasilania. Stwierdziłem że jest to spowodowane tym że mi box nie wyłącza się całkowicie tylko wchodzi w funkcję czuwania (Android 6 miał w ustawieniach opcje czuwania i całkowitego wyłączenia) niestety Android 8 nie ma opcji która nam umożliwia wybór wyłączenia lub czuwania. Kiedy załączam najpierw tv a potem mi boxa to w tedy się zacina, a gdy najpierw boxa to tego nie ma. Jest to faza obserwacji, ale wydaje mi się że jest to spowodowane że urządzenie jest bardzo czułe na prąd ponieważ tv przy załączaniu pobiera najwięcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎05‎-‎16 o 13:55, micck85 napisał:

Jeśli macie ustawione np 1080/50Hz zmiana na 60Hz pomogła w moim przypadku. Zobaczymy na jak długo, póki co od wczoraj problem nie występuje.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

gdzie tej opcji szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie to katastrofa. Posiadam od kilku miesięcy i nie ma dnia, bym nie musiał restartować. Rwie, szarpie, jęczy, skacze. Pierwszy zakup czegoś od Xiaomi i taka wtopa. Stanowczo odradzam tym, którzy jeszcze nie kupili a chcieliby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...