Skocz do zawartości

Witam. Chcę zakupić ZTE Nubia z7 mini i szukam pomocy.


al3xand3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Chce zakupić ZTE nubia z7 mini i mam dylemat ponieważ nie wiem gdzie najlepiej zamówić ten telefon. Znalazłem kilka dobrych według mnie opcji mianowicie.:

http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Nubia-Z7-mini-lte-4G-FDD-smartphone-Qualcomm-801-2-0GHz-5-0-FHD-1920x1080/1964357236.html?&afftype=KLK&sk=fM7ze6Zf

http://www.ibuygou.com/p-nubia-z7-mini-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-20ghz-2gb-ram-16gb-rom-5-inch-screen-130mp-2300mah-6219.html

moim najwiekszym problemem jest to że nie chcę zapłacić ani cła ani watu i tutaj kieruje pytanie do was gdzie najlepiej zamówić ten telefon. Żadna przesyłka mi nie straszna tylko zeby nie byl naliczony vat i cło. Możecie napisać tez swoje propozycje do zakupu tego tel. Z góry dzieki. To mój pierwszy post jak cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vatu a nie Watu jak juz, a cla nigdy nie zaplacisz bo na elektronike wynosi ono 0%.

 

I z tym wlasnie Vatem jest loteria, albo sie uda albo i nie. NIe ma znaczenia gdzie i od kogo kupisz, jezeli przesylka idzie z Chin to jest szansa ze bedzie trzeba zaplacic Vat.

 

Byly przypadki na forum gdzie ludzie kupowali na ibg i mieli do zaplaty vat, to samo od innych sprzedawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupujesz na ibuygou - oni z automatu wysyłają jako prezent o niskiej wartości. Albo piszesz do innego sprzedawcy o takie właśnie wysłanie (jako prezent lub np media player o wartości około 20 USD. Wtedy to już tylko zależy od celnika. Albo będzie mu się chciało sprawdzać albo nie. Jeżeli sprzedawca wyśle jako zwykłą paczkę, z zadeklarowaną realną VAT płacisz na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie chcesz potem tygodniami oczekiwać na rozwiązanie sprawy, przelewy itd? Wątpię, żeby jakikolwiek sklep wziął na siebie opłaty celne. Więc albo kupujesz u chińczyków z nadzieją, że nie zapłacisz VAT, albo kupujesz telefon np na allegro, ale taki, który faktycznie jest już w PL, a nie który pośrednik zamawia ci z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie od placenia ppdatku. Naprawde ktos w to wierzy.

To nie kwestia wiary. IBG zobowiązuje sie do zwrócenia ci tych kosztów, jeśli im udowodnisz, że je poniosłeś. Nie mam na razie powodu aby kwestionować ich uczciwość. Zresztą w przyszłym tygodniu jestem w stanie powiedziec czy to się sprawdza, bo będę sprowadzał sprzęt, nie do Polski i dopłacę 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wiary. IBG zobowiązuje sie do zwrócenia ci tych kosztów, jeśli im udowodnisz, że je poniosłeś. Nie mam na razie powodu aby kwestionować ich uczciwość. Zresztą w przyszłym tygodniu jestem w stanie powiedziec czy to się sprawdza, bo będę sprowadzał sprzęt, nie do Polski i dopłacę 5%.

Tak tylko wez pod uwage to ze ludzie zaraz zaczna kombinowac i oszukiwacz. Ich rozpatrzenia szybko stana sie negatywne dla wiekszosci przesylek. Druga sprawa UC w np Polsce coraz wiecej paczek zatrzymuje nawet z Ibug. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wez pod uwage to ze ludzie zaraz zaczna kombinowac i oszukiwacz. Ich rozpatrzenia szybko stana sie negatywne dla wiekszosci przesylek. Druga sprawa UC w np Polsce coraz wiecej paczek zatrzymuje nawet z Ibug.

Dlatego napisałem, że nic mi nie daje przesłanek, żeby nie wierzyć w uczciwość. Uczciwość kupujących to inna sprawa. Jeśli UC coraz więcej paczek zatrzymuje to tym bardziej dokupienie 5% "ubezpieczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boober, i jak wygląda sytuacja?

Na razie customs clearance w HK i przewidywana dostawa w piątek. W mailu pokazuje się, że przedmiotem wysyłki jest warranty repaired return device. Zobaczymy.

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lekko wyjdzie na ot ale zamawiałem paczkę z geekbuying. Co ciekawe gdy była w Hong Kongu na lotnisku miałem telefon od DHL i na mailu deklarację co znajduje się w paczce, gdy wypełniłem i dodałem ss z paypal i zamówienia wtedy opóściła Chiny, wcześniej nie chcieli jej wypuścić :) Czyli DHL ma nowy myk, dostaje się deklaracje gdzie trzeba napisać co leci oraz dodać skany transakcji inaczej nie wyjedzie z rodzimego kraju :) Czy będzie VAT dowiem się jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...