ZduneX25

MIUI 9.1.10

Recommended Posts

Od poprzedniej aktualizacji jak i w tej mam jakiś problem z blokada ekranu bo jak ktoś do mnie dzwoni to pokazuje tylko ekran blokady a nie kto dzwoni,ma ktoś ten sam problem a mowa o redmi 5 plus, robiłem czysta instalke i dalej to samo.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Posiadacze Redmi Note 5: czy też czasem zdarza się wam na tej wersji problem z zanikającym kompletnie dźwiękiem? Mi zdarzyło się to z kilka razy od wczoraj, kompletnie od czapy, nie wiem od czego może to zależeć, ale wiem, że wcześniej czegoś takiego nie było. Problem zanika po kilku minutach.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Hmmm ja nie zauważyłem u siebie braku dźwięków w zasadzie zawsze mam. Chociaż najczęściej telefon mam w trybie cichym ale tak czy inaczej dźwięk multimediów mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, marcinj6 napisał:
Hmmm ja nie zauważyłem u siebie braku dźwięków w zasadzie zawsze mam. Chociaż najczęściej telefon mam w trybie cichym ale tak czy inaczej dźwięk multimediów mam.

Nie wiem czy to nie kwestia po prostu niskich temperatur, bo zauważyłem to tylko po wybudzeniu telefonu kiedy leżał np. w łazience przy otwartym oknie albo na dworze na śniegu. Ale chcę się upewnić.

6 godzin temu, MaxPrime napisał:
Jeżeli było, to sorry, ale w przeglądarce mamy krzaki

Było, naprawi się. Tego nie powinno być moim zdaniem, kompletnie bez sensu.

Edited by Orjon
Puste linie - poprawka
  • Like 1

18 godzin temu, Voltron napisał:

co do mi8se - zainstalowalem przez adb najnowsze twrp i dziala rom i twrp. Także można smiało instalować.

Twrp 1227?

Da się jakoś wyłączyć te powiadomienia o dostępności nowej wersji oprogramowania?

Twrp 1227?
Da się jakoś wyłączyć te powiadomienia o dostępności nowej wersji oprogramowania?
Niestety chyba nie

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Juz kilka godzin walczę ze zmianą dzwięku alarmu.Nie moge uzyc własnej mp3 pomimo wyboru i zatwierdzenia jej.jest bez zmian.co zrobic

Posiadacze Redmi Note 5: czy też czasem zdarza się wam na tej wersji problem z zanikającym kompletnie dźwiękiem? Mi zdarzyło się to z kilka razy od wczoraj, kompletnie od czapy, nie wiem od czego może to zależeć, ale wiem, że wcześniej czegoś takiego nie było. Problem zanika po kilku minutach.

U mnie też nie ma problemu z dźwiękami. Wszystko po aktualizacji wydaje się śmigać.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Od dwóch aktualizacji nie mogę wysyłać ani odbierać MMS czy ktoś może mi pomóc?
Ustaw sobie APN

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Hamman napisał:

Od dwóch aktualizacji nie mogę wysyłać ani odbierać MMS czy ktoś może mi pomóc?

Orange? Błąd APN.

Czy komuś w statystykach baterii na wykresie pokazuje zawsze aktywne wi-fi, mimo że jest wyłączone? Chyba że przycisk pokazuje wyłączone, a tak na prawdę się nie wyłącza?

3 minuty temu, Voltron napisał:

Czy komuś w statystykach baterii na wykresie pokazuje zawsze aktywne wi-fi, mimo że jest wyłączone? Chyba że przycisk pokazuje wyłączone, a tak na prawdę się nie wyłącza?

Może masz skanowanie Wi-Fi odpalone? Zerknij :)

• Like 2

A widzisz, było mimo że nie włączałem - dziękuję :)

W Mi8 po jakimś czasie w ciemnym motywie czcionka robi się czarna i nic nie widać na poprzednim sofcie nie było takiego problemu.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Na Mi6 po aktualizacji pogoda wysypywała się tylko przy pierwszym uruchomieniu (później działała bez problemu). Nie wiem co się stało, ale od wczoraj wysypuje pogodę cały czas (nie da się jej w ogóle włączyć bo wywala błąd).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

W wyszukiwarce znajduje ale nie można w niego wejść i włączyć - po prostu jakby tej opcji nie było w ustawieniach. Zauważył ktoś coś takiego?
1a7adf79da719156badeb485a204d91b.jpg

Tryb ciemny jest jeszcze w fazie eksperymentalnej, zgaduję że Xiaomi udostępni go niedługo.

Panowie, bardzo duży problem mam z aktualizacją. Pierwsza aktualizacja od ponad roku i skucha. Zainstalowałem nowe TWRP, pobrałem system i zainstalowałem bez problemu. Błędy z apka pogody i wyświetlaniem kontaktów ogarnąłem sobie dzięki podpowiedzi @Orjon, fixy dały radę. Będąc w zasięgu WiFi w domu ustawiłem motyw i zostawiłem telefon do rana. W pracy chciałem wejść na stronę trojmiasto.pl przez dane mobilne, ale wyświetlilo komunikat 

"

Ta witryna jest nieosiągalna

Strona https://m.trojmiasto.pl/ jest nieosiągalna.

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Okazuje się, że większość stron nie wchodzi i pokazuje ww. błąd (Google , MiuiPL i forum, PurePC.pl działają), tidal, sklep play, motywy wyświetla błąd sieci. Mam abonament w nju, apny wyglądają normalnie, usunąłem dane przeglądarki (na chrome i na systemowej to samo pokazuje). Mmsy przychodzą. Telefon restartowalem. Skończyły mi się pomysły, a nic ciekawego nie wygooglowalem. 

Może mi ktoś pomóc? 

Orange? Dodaj nowy APN, jest jakiś problem na Mi6, ale @Acid zgłasza że na Mi8 działa normalnie.

• Thanks 1

Orange/nju. Skąd wziąć dane do nowego apnu? Czy po prostu usunąć i dodać to samo jeszcze raz? 

Zapomnialem dodać, ale sam się domyśliłeś. Telefon to Mi6. 

Dzieki za szybką odpowiedź @Orjon

Edited by Gumka23

Dane dzięki uprzejmości @latet:

Spoiler

Nazwa: Orange Internet
APN: internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP
Typ APN: default,supl
Protokół APN: IPv4
Protokół APN roaming: IPv4

Na końcu restart telefonu.

• Like 1
  • Thanks 2

@acocieto aktualnie do tłumaczenia dodane to mają tylko Mi 8, Mi 8 Pro, Mi 8 SE, Mi Mix 3, Mi Max 3, Mi 8 Lite, Mi 8 EE, Mi Mix 2S.

Witajcie po kilkuletniej przerwie!

Jak myślicie czy instalacja najnowszego deva pójdzie bez problemów na Mi Mix 2 8gb?

Obecnie mam TWRP 3.2.1.0 i stable 8.5.7.0 na andku 7.1

Oczywiście mam zamiar zaktualizować najpierw TWRP do 3.2.3.0 i dopiero install rom.

pozdrawiam Marcin

Edited by Marcinek666c4
zapomniał żem wpisać model komóry...

Powinna pójść. Zrobiłbym na wszelki wypadek wipe, ale możesz spróbować bez - choć nie wiem jak będzie przy tak dużym przeskoku.

Wszystko jak na razie hula, ekran podzielony działa, płatności nfc muszę jeszcze przećwiczyć.

Zrobiłem wipe przed postawieniem nowego twrp i jeszcze raz przed systemem.

Problem miałem straszny z autoryzacja i zalogowaniem się do googla i chmury (zmiana numeru tel.) - wujek Gogiel zna teraz mój nowy nr ;p

Dopiero na PC sobie poradziłem, poza tym ok.

Tak, że nie ma się co bać,

Nowe MIUI warto wgrać

Pozdrawiam i polecam.

Pierwszy raz od dłuższego czasu potrzebuję użyć xposed - czy to na tej wersji czy już od kilku wydań jest coś nie tak? Działa wam? Po zainstalowaniu installera apk pobieram framework jako moduł magiska i po reboocie za każdym razem telefon wisi na logo mi i 3 kropeczki na dole. Próbowałem też poza magiskiem i tak samo to wygląda. Miał ktoś podobny problem?

Guest
This topic is now closed to further replies.