Skocz do zawartości

MIUI 9.1.10


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI 10 9.1.10


  • Poprawka znikających wydarzeń kalendarza
  • Optymalizacja połączeń z siecią LTE/3G w regionach EU
  • Zaktualizowany skaner MIUI
  • Przywrócone ukrywanie notcha dla urządzeń z Android 9.0
  • Niektóre urządzenia opóźnione, niektóre brakujące 8.1 później
  • Pełna lista zmian

DFG_2019-01-10-13-07-09-e1547122782816-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

MI 8 - ukrywanie wcięcia - tylko chinol mógł tak wymyślić, żeby zegar i ikony przesuwać niżej

Nie tylko Chińczyk, to jest pomysł Google'a -zobacz jak jest w Pixelu 3XL.

Mam nadzieję, że Xiaomi przesunie te ikony i zegar do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi 8 SE to znany problem niestety i tak jest od kilku wersji EU.
ROMy 8.1 właśnie są reuploadowane (przynajmniej widze że Redmi 5A już jest)) i powinny być dostępne w ciągu najbliższych godzin.

wysłane z RN5 via Tapatalk


Właśnie wiem, czytałem że ludziom na tamtym forum działa więc zainstalowałem. To teraz przez adb fastboot instalować twrp?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, paveu napisał:

Nie tylko Chińczyk, to jest pomysł Google'a -zobacz jak jest w Pixelu 3XL.

Mam nadzieję, że Xiaomi przesunie te ikony i zegar do góry.

Fakt, tam tez nie da się na to patrzeć. Ciekawe czy Xiaomi to zmieni. Pozostałem przy nacho notch, tam da się mieć normalnie wyłączone wcięcie i można mieć mniejsze zaokrąglenia, również na dole, kosztem milimetra ekranu, co w niczym nie przeszkadza.

Potwierdzam, że starsza aplikacja SMS od @Orjon działa prawidłowo i pokazuje kontakty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 5 po reuploadzie: jak na razie wszystko OK. Na porannej wersji oprócz wspomnianego problemu z launcherem który tymczasowo wyeliminowałem zainstalowaniem z poziomu komputera i przeglądarkowej wersji Google Play POCO Launchera, po kilku godzinach, gdy wracałem z centrum handlowego i akurat zachciałem zadzwonić do kogoś, pojawił się problem z dźwiękiem - po prostu być może pod wpływem śniegu, który dzisiaj napadał, coś jakby było nie tak, telefon nie odtwarzał żadnego dźwięku. Przywróciłem 9.1.3 i problemu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z aplikacją SMS to problem, o którym devsi MIUI wiedzą (lub powinni wiedzieć). 

Potwierdźcie go tutaj: http://en.miui.com/thread-5025877-1-1.html (kliknięcie na przycisk "Confirm").

To wszystko, co możemy zrobić - pozostaje czekać, aż Xiaomi to w końcu naprawi. Bug z SMS nie jest zależny od nas (tj. zespołu xiaomi.eu)!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do aplikacji "sieciowych" (do szybkiego otwarcia bez konieczności ich ściągania i instalacji). Ale dla nas kompletnie nieprzydatne, ja mam w tym miejscu same chińskie bzdety. A nie możemy tych hybrydowych wywalić w ogóle z ROMu bo powoduje to FC. Z przeglądarki - napisałem do chłopaków, może ogarną, nie wiem.
d0e8e772e9bf55fb55f49ba5b14f2abf.jpg

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, uremytoy napisał:

Szkoda, że mimo ukrycia notcha to i tak powiadomienia znikają po kilku sekundach. co do samego romu to jak na razie na poco wszystko ok

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

poczekaj chwilkę jak wrzucą na nowa wersję,

wybierz swój model i wrzuć plik przez TWRP,

działało elegancko na poprzednich romach, tzn powiadomienia pozostają ;)

https://mi-globe.com/miui-notch-notification-mod/?fbclid=IwAR1Hp34kPFWItMt0XKzOabwBWKySJ1wbGofKvgTHwJFBHTeiRb3Qa3h4YZE

u mnie zaktualizował się nowy rom bez problemu, zobaczymy jak z baterią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze Redmi Note 5: czy też czasem zdarza się wam na tej wersji problem z zanikającym kompletnie dźwiękiem? Mi zdarzyło się to z kilka razy od wczoraj, kompletnie od czapy, nie wiem od czego może to zależeć, ale wiem, że wcześniej czegoś takiego nie było. Problem zanika po kilku minutach.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poprzedniej aktualizacji jak i w tej mam jakiś problem z blokada ekranu bo jak ktoś do mnie dzwoni to pokazuje tylko ekran blokady a nie kto dzwoni,ma ktoś ten sam problem a mowa o redmi 5 plus, robiłem czysta instalke i dalej to samo.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...