Skocz do zawartości

Mi Band 3 i Endomondo / Notify&Fit


Malina107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem dziś Mi Band 3 (moja pierwsza opaska) i rodzi się kilka pytań:

1. Czy da się połączyć Mi Band 3 z Endomondo? Głównie do celów monitoringu tętna przy treningu. Jeżeli tak, to jak to zrobić?

2. Zainstalowałem Notify&Fit PRO. Żeby udostępnić dane aplikacji zewnętrznej trzeba wykupić dodatkową licencję. Jest tam mowa o aplikacji Strava - czy istnieje możliwość w ten sposób połączyć z Endomondo?

3. Czy ewentualnie z aplikacji Strava da się importować automatycznie do Endomondo? (pomyślałem, żeby automatycznie eksportować do Strava, a ze Strava do Endomondo)

4. W N&F znalazłem opcję eksportu do pliku TCX (Endomondo...). W jaki sposób taki plik załadować w endomondo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Malina107 napisał:

Witam,

zakupiłem dziś Mi Band 3 (moja pierwsza opaska) i rodzi się kilka pytań:

1. Czy da się połączyć Mi Band 3 z Endomondo? Głównie do celów monitoringu tętna przy treningu. Jeżeli tak, to jak to zrobić?

2. Zainstalowałem Notify&Fit PRO. Żeby udostępnić dane aplikacji zewnętrznej trzeba wykupić dodatkową licencję. Jest tam mowa o aplikacji Strava - czy istnieje możliwość w ten sposób połączyć z Endomondo?

3. Czy ewentualnie z aplikacji Strava da się importować automatycznie do Endomondo? (pomyślałem, żeby automatycznie eksportować do Strava, a ze Strava do Endomondo)

4. W N&F znalazłem opcję eksportu do pliku TCX (Endomondo...). W jaki sposób taki plik załadować w endomondo?

1. Da się połączyć i korzystać z opaski jako pulsometru. Niestety, najnowsze wersje Endomondo nie potrafią odnaleźć opaski i jej sparować. W tym celu należy zainstalować starszą wersję (18.4.4  do ściągnięcia z apkmirrow) zainstalować i sparować Mi Band 3. Potem można zaktualizować do najnowszej wersji i już normalnie używać. Niemniej jednak żeby w pełni skorzystać z możliwości Endomondo trzeba mieć opcję Premium i płacić abonament.

2. Polecam wykupienie tej opcji (tyle że najlepiej kupić także wersję PRO do powiadomień i tym podobnych. Więc całość wyniesie koło 20 zł). Wtedy treningi z N&F można automatycznie synchronizować ze Stravą i innymi serwisami treningowymi. Niestety, akurat do Endomondo treningi trzeba wrzucać ręcznie (albo sposobem opisanym w następnym punkcie).

3. Tak, jest taka możliwość. Można zrobić to za pomocą serwisu https://tapiriik.com/ W ten sposób można synchronizować treningi między kilkunastoma różnymi serwisami treningowymi i sportowymi, m.in. Strava, Endomondo, Garmin, Runkeeper...  Bezpłatnie robi się to ręcznie (loguje się w określonych serwisach i klika na przycisk synchronizacji), albo w pełni automatycznie za co najmniej 2 $ rocznie.
Ja w ten sposób synchronizowałem treningi zanim jeszcze nabyłem Mi Banda.

4. Wchodzi się w Endomondo, opcja dodaj trening, a potem dodaj z pliku.

Na koniec moja opinia.

Mi najlepiej w tej chwili korzysta się z N&F Pro podczas aktywności, które potem synchronizuje sobie ze Stravą i Endomondo.

Jestem kolarzem i najchętniej podstawowo używałbym Stravy. NIestety, ona w sposób bardzo wybredny pozwala na łączenie z pulsometrami i w żaden sposób na razie nie chce sparować się z Mi Bandem 3. Natomiast interesujące mnie najbardziej opcje Endomondo, wykorzystujące pulsometr są w wersji płatnej w miesięcznym abonamencie.

Natomiast N&F ma wszystko co mnie interesuje. Rozszerza możliwości opaski w funkcjach powiadamiania. 
Jeśli chodzi o sport, to rejestruje treningi, czasy, międzyczasy, prędkości, trasy i puls. Można również ustawić sobie strefy tętna i powiadamianie w przypadku ich przekraczania.
Wiadomo, że pulsometr na ręku nie jest tak dokładny jak ten na piersi, ale mi wystarcza. I nie wymaga dodatkowego ubierania np. podczas aktywności przy powrocie z pracy do domu.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 11.01.2019 o 07:21, Artek610 napisał:

4. Wchodzi się w Endomondo, opcja dodaj trening, a potem dodaj z pliku.

Szukałem, nie udało mi się znaleźć... Można trochę jaśniej? Byłbym wdzięczny. Mam Endomondo w wersji 18.10.2

Edytowane przez Macko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Macko napisał:

Szukałem, nie udało mi się znaleźć... Można trochę jaśniej? Byłbym wdzięczny. Mam Endomondo w wersji 18.10.2

Nie używam generalnie apki. Ale zainstalowałem i też nie mogę znaleźć.
Natomiast opcja występuje w dalszym ciągu w wersji webowej. Więc proponuję wejść na stronę i w ten sposób dodać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...