Skocz do zawartości

Recenzja Xiaomi Mi Mix 3 (text + wideo za kilka dni)


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie zabawy z Xiaomi Mi Mix 3 za mną, więc czas podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania tego telefonu. Wielką niewiadomą jest dla mnie slider - ciekawi mnie, jak będzie zachowywał się za 3, 6 lub nawet 12 miesięcy intensywnego użytkowania. Dodatkowo jeśli ktoś planuje zakup tego modelu, to polecam od razu inwestycję w szkło/folię na wyświetlacz - bardzo łatwo się rysuje.

mi-mix-3-see-through-4.thumb.jpg.646ef4f153f8720d7fd4ad17cc8478ba.jpg

Pełna recenzja tekstowa: https://rootblog.pl/xiaomi-mi-mix-3-recenzja/

Wideo recenzja:

 

PS. Jak macie jakieś pytania co do samego smartfona, to śmiało ;) Mam go nadal, więc mogę opowiedzieć. Niedługo także przesiadka na xiaomi.eu

Edytowane przez Tymcio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=25858]Voltron[/mention] tylko jeszcze zostało 30%  średnia to około 4 godzin
Weź pod uwagę, że osoby kupujące taki telefon korzystają z telefonu częściej. Średnio mają powiedzmy ten 5h sot, niektórzy 8. Więc w połowie dnia trzeba ładować. Ten kto ma telefon do dzwonienia kupi sobie smartfon bez bajerów za 400-600zl.

Dobrą skala jest przyjąć 1h sot to 1pkt. Tutaj dałbym 3, max 4 pkt.
Nie lubię Huawei ale ich Huawei view 20 ten z oczkiem osiąga 11h sot. To jest dobry wynik. Dlatego ta recenzja wg mnie nie jest dobra, zalatuje sponsorowana od xiaomi

Dobry sot zaczyna się od 6h. 4h to smartfony 5 lat temu miały. Oczywiście to jest czepianie się, ale dla wielu w pełni uzasadnione

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Voltron napisał:

Weź pod uwagę, że osoby kupujące taki telefon korzystają z telefonu częściej. Średnio mają powiedzmy ten 5h sot, niektórzy 8. Więc w połowie dnia trzeba ładować. Ten kto ma telefon do dzwonienia kupi sobie smartfon bez bajerów za 400-600zl.

Dobrą skala jest przyjąć 1h sot to 1pkt. Tutaj dałbym 3, max 4 pkt.
Nie lubię Huawei ale ich Huawei view 20 ten z oczkiem osiąga 11h sot. To jest dobry wynik. Dlatego ta recenzja wg mnie nie jest dobra, zalatuje sponsorowana od xiaomi emoji14.png

Dobry sot zaczyna się od 6h. 4h to smartfony 5 lat temu miały. Oczywiście to jest czepianie się, ale dla wielu w pełni uzasadnione

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Dobra sugestia odnośnie ocen. Aczkolwiek sam SOT nie jest też wyznacznikiem, bo używając telefonu z mapą Google przez 3-4h wyjadę każdemu baterię, a odpalając jakąś "pierdołę" wyciągnę nawet 10h :)

 

Ponadto uwierz mi, że osoby, które kupią ten telefon na pewno nie będą używać tego telefonu częściej (nie mówię o pierwszych 2-3 dniach używania, kiedy to każdy ma korbę na punkcie nowego sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voltron Czepiasz się straszliwie. Bierzesz pod uwagę to, że każdy, nawet recenzent, różnie korzysta z telefonu i SoT uzyskiwany przez niego to nie jest wytyczna, a ciekawostka? Bądźmy obiektywni i nie wymagajmy od baterii 3.2Ah (i to przy ponad 6" ekranie!) wytrzymałości baterii 4-5Ah. Ja potrafiłem na Mi5 wyciągać po 10-12h SoT, ale czytając na niej książkę, odpalając już Netflixa robiło się 6h po WiFi i 4-5h na LTE. Co więcej możesz wywalić 5h ekranu na raz, albo rozłożyć to 5h w ciągu dnia... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się czepiam bo jest o co :) okej można oszczędniej używać i z 3h zrobi się 4, zostanie wtedy 30% baterii, co nadal jest tragicznym wynikiem biorąc pod uwagę 1/3 oszczędniejsze używanie. Może gdy będzie snap 855 będę sensowniejsze wyniki, co nie zmienia faktu, że póki co konkurencja jest znacznie lepsza :) choćby wspomniany przeze mnie Huawei, który conajmniej 2x dłużej wytrzyma.
Sorry ale 3200mah to do 5"

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Sorry ale 3200mah to do 5

Żem walnął tak głośnego Facepalma, że pewnie usłyszałeś :). Nie mam zamiaru dalej ciągnąć... Nie rozmawiamy o tym jaka bateria do jakiego ekranu, a o punktacji w samej recenzji...

1 godzinę temu, Voltron napisał:

choćby wspomniany przeze mnie Huawei, który conajmniej 2x dłużej wytrzyma.

Wytłumacz mi... tak matematycznie... jakim cudem 800mAh ma wydłużyć czas pracy 2 krotnie? Redmi z wyświetlaczami w kole 5.5-6" IPS z bateriami 4k wytrzymywały od 7-9h, czasami więcej, czasami mniej, zależnie od użytkowania (co już zaznaczyłem wyżej), a np Mi8 na 3.4Ah wytrzymuje mi 6h... Czyli 1Ah dała zaledwie różnicę 1-3h.

Wracając do punktacji, jeżeli 1h to 3/10, to 11h powinno być 11/10? Punktacja bazuje na matematyce, nie może być tak, że co 1h dodajemy 1pkt bo to nie ma żadnego sensu. Punktacja obejmuje to jak długo można z urządzenia korzystać bez ładowania komfortowo, obstawiam, że recenzenci biorą też pod wzgląd to, że telefon posiada QI, czy też QC, FastCharge etc. Pomijam także fakt, że sam wskaźnik procentowy nie jest idealny i czasami bateria potrafi z 100 do np 30 spaść w chwile, a potem nagle trzyma dłużej niż powinna. Dodam na koniec, że oceny w recenzjach są subiektywne, każdy recenzent ma własne punktacje, własne kategorie i własne "wzory".

 

Dopiero teraz poruszę temat samej baterii, nie same Ah są ważne, a też optymalizacja w systemie, zastosowane komponenty etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voltron a skąd wiesz, jaki SoT wyciąga Huawei V20 ? :) Mam V10, Mam Mate 20 Pro i nie wyciągają imponujących wyników. Faktycznie, Mate 20 Pro ma niezły SoT, ale do 11 godzin mu daleko. Ba, daleko mu nawet do 7 godzin SoT, a jego bateria jest o wiele, wiele większa od Mix 3, podobnie jak cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...