Sign in to follow this  
sebbo

Pożeranie baterii przez zasięg?

Recommended Posts

Dzień dobry,

to mój pierwszy post tutaj, a więc serdecznie witam wszystkich. 

Mam nietypowy problem z moim Redmi 4X, kupionym w lutym ubiegłego roku na portalu Sferis.pl. (MIUI Global 10.1 Stabilna)

Otóż od połowy listopada telefon zaczął pożerać w niesłychanie szybkim tempie baterię. To znaczy, gdy odpalę go w pełni naładowanego około 7 rano po przebudzeniu i włączę dane komórkowe to około 11 rano bateria jest już na wykończeniu, to znaczy ma mniej niż 15%. Korzystam z telefonu biernie, to znaczy w ciągu tych kilku godzin jedyne co to mam odpalonego Chroma raz na jakiś czas, bądź słucham Spotify na słuchawkach bezprzewodowych.

Pytałem już na jednym z forów, zalecano mi zrobić hard reset, co też uczyniłem, a co w niczym nie pomogło. 

Moje podejrzenia padły więc na problem z zasięgiem. Ale nie problem u operatora, ale wewnętrzny problem telefonu z łapaniem zasięgu. Dlaczego? 

Telefon bez włączonego Wifi nie pożera baterii w ogóle.

Telefon z włączonym Wifi domowym traci wydajność w normalny sposób.

Telefon z włączonymi danymi komórkowymi pożera beterię w oka mgnieniu.

Pomyślałem więc, że może to wina mojego operatora (Virgin Mobile), z którego korzystałem od zakupu telefonu,  bateria oraz zasięg był w porządku aż do połowy Listopada, gdy zaczęło mi pożerać baterię błyskawicznie. Pomyślałem, że może w mojej wioseczce jakimś cudem osłabły nadajniki Virgina, czy jak tam się nazywają te urządzenia, które decydują o sile zasięgu. Przeszedłem więc do Plusha, który jak mnie zapewniono w salonie korzysta z nadajników Plusa, i z którego zasięgiem nie ma problemów reszta moich domowników. Niestety, operator zmieniony, a bateria nadal jest pożerana w oka mgnieniu. Co dziwne, będąc w mieście (bliżej głównych nadajników) i korzystając z danych komórkowych wydajność baterii znacznie się poprawia i jest ona wytracana w normalny sposób. Pomyślałbym, że może po prostu mieszkam na zadupiu i muszę się pogodzić z faktem, że zasięg tu będzie kiepski, ale reszta moich domowników nie ma w ogóle takich problemów, a korzystają z zasięgu Plusa, więc to raczej wina stricte mojego telefonu. Próbówałem już wymuszać na telefonie by korzystał tylko z sieci 3G, ale to w żaden sposób nie poprawiło wydajności baterii.

Oczywiście pomyślałem już wstępnie o gwarancji, ale nie mam na tę chwilę telefonu zastępczego. (Na marginesie, czy żeby wysłać telefon do gwarancji muszę mieć oryginalne pudełko i ładowarkę? Pudełko się gdzieś zawieruszyło, zdarzało mi się czasami podładowywać telefon ładowarkę Huawei'a)

A może problem zaczął się od którejś z aktualizacji?

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, będę wdzięczny za każdą radę. 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

 

redmi.jpg

Edited by sebbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja takiego problemu nie mam mam tylko zainstalowana aplikacje messenger i fb i bateria mi trzyma normalnym uzytkowaniu 2/3 a jak nie przeglodam fb to nawet do 4 cos musi byc nie tak z telefonem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this