Skocz do zawartości

Zdradziłem Xiaomi, kupiłem Huaweia - opinia głównie o OSie.


rafmik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Kilka moich ostatnich telefonów w kolejności od najstarszego:

  • Xiaomi Redmi 2
  • Xiaomi Redmi 3S 3/32GB
  • Xiaomi Redmi Note 5 3/32GB

Aktualnie zdecydowałem się na zakup Huawei P Smart 2019.

Powód takiej decyzji jest prozaiczny - chciałem się pobawić płatnościami telefonem (NFC) i jednocześnie zmieścić się w budżecie do 1000 zł. Więc musem (z wielkim żalem) Xiaomi odpadło w przebiegach (serio, czemu Xiaomi nie montuje ukladu NFC w tańszych telefonach)?

Padło na wybór Xuawei P Smart 2019 3/64GB.

 

Telefon posiadam w zasadzie w użyciu od 4 dni - z pierwszych przemyśleń po tym czasie (głównie w porównaniu do ostatniego telefonu czyli Xiaomi Redmi Note 5):

sprzętowo/fizycznie:

- Xiaomi RN5 miało duże lepsze wykonanie, P Smart 2019 to taki lekki plastik fantastik (nawet jak np telefon dzwoni, i złapie się obudowe z tyłu to czuć rezonans).

- Dioda powiadomień  w Huawei jest poprawna, w przeciwieństwie do tej parodii w RN5

- głośnik w P Smart 2019 jest sporo lepszy od tego w RN5

 

soft:

- Huawei na ten moment dużo bardziej responsywny (wiem telefon nówka), działa po prostu szybciej, nie ma "zwiech" co się w RN5 zdarzało

- soft aparatu w P Smart 2019 po prostu działa, a nie jak w RN5 muli tragicznie (czas na zrobienie zdjęcia po kilka sekund, pokazy slajdów na podglądzie - kto ma RN5 to wie)

- niestety EMUI od Huawei jest dużo bardziej ubogie, mniej rozwinięte od MIUI czego mi brakuje w EMUI a było w MIUI:

  • nie ma powiadomień "liczbowych" przy części aplikacji (Gmail, Messenger Lite, kilka apek bankowych, Tinder itp) - po prostu nie da się, a to mocno utrudnia współpracę z tym OSem.
  • brak możliwości wyboru kolorów diody powiadomień
  • nie działa dwukrotne tapnięcie w ekran żeby zobaczyć godzinę, podgląd powiadomień
  • praktycznie nie działa funkcja aplikacji bliźniaczych - na pewno nie da się jej ustawić z Messenger Lite i Whatsupem, można zapomnieć o byciu zalogowanym do dwóch kont naraz
  • brak możliwości nagrywania połączeń (ale to jest wada Androida 9)

 

Ogólnie na ten moment jestem mocno zawiedziony możliwościami EMUI w Huawei. Zwłaszcza te problemy z powiadomieniami (brak cyferek przy ikonach aplikacji) oraz w praktyce nie działające aplikacje bliźniacze. 

Resztę da się przeżyć, ale przyznać trzeba EMUI od Huawei jest mocno ubogie w funkcje (w porównaniu do MIUI). Soft w Huawei po prostu pod kątem personalizacji leży i kwiczy. 

 

 

 

Edytowane przez rafmik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Trzeba było poczekać, nowe Redmi miały mieć NFC (dziś była prezentacja), a do tego wychodzą spod własnej marki, a nie jako seria, więc też sporo się poprawić może.

Z tego co na ten moment czytałem o NFC zero info. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...