Skocz do zawartości

Submarka Redmi - jutro premiera


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież matryca 48 mpx od Sony działa na tej samej zasadzie co Samsung, to są zamienniki. Tu raczej chodzi o to, że Snapdragon z Redmi nie jest w stanie obsłużyć natywnych 48 mpx, więc sobie interpoluje dla "chwytu marketingowego".
Raczej nie chodzi o to :) To jest właściwość tej matrycy Samsunga.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Antyhaker napisał:

Raczej nie chodzi o to :) To jest właściwość tej matrycy Samsunga.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tak samo jak Sony. 4 piksele składają się na jeden - to jest natywny tryb. Więc nie rozumiem co sensor od Sony ma zmienić? Jakość wzrośnie o 100%? 

To jest zwykły chłam marketingowy. Takie coś to już HTC dawno temu miało, gdzie sensor miał 8 czy 10 mpx a piksele wielkie jak stodoła. I wtedy nikt nie pisał że sensor ma 40 mpx dzielone na 4, tylko że ma właśnie 4x mniej. 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Sony. 4 piksele składają się na jeden - to jest natywny tryb. Więc nie rozumiem co sensor od Sony ma zmienić? Jakość wzrośnie o 100%? 
To jest zwykły chłam marketingowy. Takie coś to już HTC dawno temu miało, gdzie sensor miał 8 czy 10 mpx a piksele wielkie jak stodoła. I wtedy nikt nie pisał że sensor ma 40 mpx dzielone na 4, tylko że ma właśnie 4x mniej. 
Nie wiem co ma do tego Sony, nie interesuje mnie to. Odnosiłem się wyłącznie do tego, jakoby to była wina procesora.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca.... Matryca Szajsunga łączy programowo 4 piksele i robi z nich jeden w kwadracie i przez to tak naprawdę to nie 48, a 12 mega... 

A Soniacz to robi trochę inaczej... Jak? Doczytaj... ;-)

I właśnie dlatego potrzebuje mocniejszego proca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co oni planują... Najpierw robią niezłe i dość wytrzymałe RN3/4/5, a potem odwalają coś takiego? Z tym Mi5 ciut przesadziłem, bo akurat Mi5 się rozpadła przy praktycznie 0 sile, a tutaj potrzeba było się jednak troszkę przyłożyć, co nie zmienia faktu, że oczekiwałem więcej, tym bardziej patrząc na poprzednie modele Redmi... 

I... dlaczego tak bardzo ciągniecie temat 48mpx? Bo mnie to średnio interesuje ile tam ich jest, bardziej interesuje mnie sama jakość zdjęć. Moda na jaranie się mpx w aparatach w telefonach była jakoś.. 10lat temu? :P Zobaczymy jak wypadnie wersja "pro", wersja zwyczajna według recek ma niewielką poprawę jakości względem RN5, ale jednak poprawa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca.... Matryca Szajsunga łączy programowo 4 piksele i robi z nich jeden w kwadracie i przez to tak naprawdę to nie 48, a 12 mega... 
A Soniacz to robi trochę inaczej... Jak? Doczytaj... ;-)
I właśnie dlatego potrzebuje mocniejszego proca ;-)
Jeśli to do mnie, to pamiętaj, że odnoszę się do Samsunga.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche nie rozumiem tego rozczarowania. 
Nikt nie mowil, ze wraz z wydzieleniem redmi jako marki, jakos(c) specyfikacja itd beda co raz lepsze. 
Portfolio xiaomi wraz z modelem mi8, rozbudowalo sie o wersje SE oraz Lite. Sa to odpowiednio drozsze modele od redmi note, ale jednak nadal sporo tansze niz flagowce. 

Z punktu widzenia sprzedazowego, kompletnie od czapy byloby wypuszczenie modelu redmi note, ktory moglby 1:1 konkurowac np z mi8 lite, czy se. To nie sa czasy redmi note 3, czy wyprzedzajacego swoj czas (tak jak redmi 4 pro ktory przez to zostal zabity zaraz po premierze), gdzie te smartfony byly jednymi z najlepszych na rynku pod wzgledem jakosc/cena i wyznaczaly pewne standardy. Co oczywiscie przekladalo sie na ogromny wzrost popularnosci marki xiaomi. Ostatnim z takich udanych, chociaz i w tym wypadku postawiono na pewne ustepstwa, byl redmi note 5. 

Nie wiem ilu z was pamieta, jaki pisk podniols sie na forach i stronach wszelakich, jak okazalo sie ze nastepca rn3 redmi note 4 bedzie mial slabszy procesor. Hurr durr nie ma sensu zmieniac, xiaomi strzela sobie w stope, nie kupie nowego telefonu ktory jest gorszy od jego poprzednika itd... itd...
No i teraz w przypadku redmi note 6 i jak widac powyzej 7, sytuacja jest podobna. Bezposrednie porownania rn5 z rn7 byly nieuniknione, no i wnioski sa jakie sa. Wersja pr0 zapewne poza procesorem niewiele wiecej wniesie. Nie ma co spodziewac sie NFC, uber aparatu, ktory wykosi konkurencje, czy tez super konstrukcji. Odchudzanie, oszczedzanie, budzetowa jakosc. 
Widac to po testach rn7, czy to zniszczeniowych (Jerryrigeverything), czy porownawczych (Majster Pirzu). 

Chcesz cos lepszego? W porzadku, ale porzuc serie/marke redmi, kup sobie mi8lite, a moze "wszystkomajacy" ale mniejszy mi9se bedzie dla ciebie odpowiedni? A moze pojawia sie kolejne wynalazki jak s2, y i reszta tablicy mendelejewa, w koncu nowe oznaczenie wieksze portfolio, a xiaomi lubi nasr** tych modeli. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalnie Redmi Note 7 Pro .

 

Cytat

Xiaomi Redmi Note 7 Pro – dane techniczne

  • 6,3-calowy ekran o rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2340 pikseli) i jasności 450 nitów z Gorilla Glass 5
  • 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 675 z GPU Adreno 612
  • 4 lub 6 GB pamięci RAM typu LPDDR4x
  • 64 lub 128 GB miejsca na dane
  • czytnik kart pamięci microSD o pojemności do 256 GB
  • kamerka 13 Mpix do selfie i wideorozmów
  • aparat fotograficzny Sony IMX586 48 Mpix f/1.8 + 5 Mpix z diodą LED
  • bateria o pojemności 4000 mAh
  • Wi-Fi 802.11ac
  • Bluetooth 5.0
  • GPS/GLONASS
  • modem LTE
  • dual SIM
  • czytnik linii papilarnych
  • USB C
  • 159,21 x 75,21 x 8,1 mm
  • 186 gramów
  • Android 9 Pie z MIUI 10

 

Edytowane przez Puma2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Puma2012 napisał:

Qualcomm Snapdragon 675 a Qualcomm Snapdragon 660

https://www.digit.in/mobile-phones/vivo-v15-pro-vs-oppo-k1-vs-nokia-81-performance-comparison-snapdragon-675-is-the-mid-range-soc-to-lo-46630.html 

1 wynik z googla... Wydajniejszy będzie, czy dużo? Nie, bo to jest rok różnicy, a tym bardziej, jest to półka mid. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Wydajniejszy będzie, czy dużo? Nie, bo to jest rok różnicy, a tym bardziej, jest to półka mid. 

Oj Snap 675 to nowa konstrukcja względem 660, będzie wydajniejszy i to odczuwalnie. Do tego mniej prądożerny. Natomiast grafika o ile się nie mylę praktycznie bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Oj Snap 675 to nowa konstrukcja względem 660, będzie wydajniejszy i to odczuwalnie. Do tego mniej prądożerny. Natomiast grafika o ile się nie mylę praktycznie bez zmian. 

No właśnie chyba odwrotnie. Jest to nadal Kryo, z tym, że 11nm, nadal 8 rdzeni, 2 do 2Ghz i 6 do 1.7Ghz, ale z tego co pamiętam, to właśnie grafika jest poprawiona. Nie wiem, średnio mnie one interesowały ostatnio :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

No właśnie chyba odwrotnie. Jest to nadal Kryo, z tym, że 11nm, nadal 8 rdzeni, 2 do 2Ghz i 6 do 1.7Ghz, ale z tego co pamiętam, to właśnie grafika jest poprawiona. Nie wiem, średnio mnie one interesowały ostatnio :P.

Tak, Kryo ale nowsze (460 vs 260), ma kilka ulepszeń, m.in. już obsługuje 3 aparaty i takie tam bzdury. Generalnie sensu zmieniać z 660 na 675 nie ma (tak samo jak z 845 na 855) ale jakbym miał kupować to wziąłbym jednak mocniejszy SoC. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się tutaj. Odblokowanie BL będzie trwało 360 czy już 720? Czy w ogóle będzie to możliwe? Jako potencjalny klient (nie żebym planował jakoś intensywnie, ale z ciekawości coś nowszego bym może przytulił i sprawdził kropelkę czy mnie nie będzie drażnić w razie czego) jest to dla mnie istotne. Czy muszę się liczyć z tym że kupię, zainicjuje odblokowanie i do szafki na miesiąc? Muszę mieć magisk i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest sens dopłacić do niego bo ma 11nm zamiast 14nm w snapie 660. A to odczuwalna energooszczędność, o mniej więcej 14/11 czyli 27%. To idzie trochę proporcjonalnie do procesu litograficznego.

Tylko, ze za 200$ jest mi note 3 6/128 z wg mnie dużo lepszym aparatem i nfc xD a to komplikuje sprawę

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Antyhaker napisał:

 

Przecież ten model pamięta jeszcze 2017 rok. Bezsens.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Co z tego, skoro jest lepszy

- ma ois +eis (zwłaszcza ois jest potrzebne w gcam)

- zoom optyczny

- chyba ten szerokokątny obiektyw

- glosniki stereo

- nfc

- 6/128

- lepiej jest wykonany

- czytnik z przodu, który jest o niebo wygodniejszy

- przyciski pod ekranem, które nie zajmują niepotrzebnie miejsca, a w note 7 jest go na tyle, żeby zmieścić tam przyciski w tej brodzie całej

- obstawiam, że mimo 12mpix a nie 48 to i tak zrobi lepsze zdjęcia

- wadą jest starszy design i trochę mniejsza bateria

Miałem mi note 3 to wiem, że to bardzo dobry telefon.

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voltron napisał:

Właśnie jest sens dopłacić do niego bo ma 11nm zamiast 14nm w snapie 660. A to odczuwalna energooszczędność, o mniej więcej 14/11 czyli 27%. To idzie trochę proporcjonalnie do procesu litograficznego.

Tylko, ze za 200$ jest mi note 3 6/128 z wg mnie dużo lepszym aparatem i nfc xD a to komplikuje sprawę

To wszystko są preferencje indywidualne. Mi Note 3 jest bardzo dobrym sprzętem, wiele osób woli kupić starszy sprzęt z wyższej półki niż budżetowca.

Różnice w wydajności procesorów są zauważalne w benchmarkach, a w rzeczywistości... Jakieś są, ale pewnie minimalne. Więcej może zależeć od rodzaju i kości pamięci użytych w telefonie, oczywiście wydajniejsze będą w Mi Note 3. Budżetowiec będzie miał tą samą pojemność 6/128GB, ale już prędkości odczytu i zapisu będą niższe.

Aparat, przetwornik audio i NFC są zdecydowanie na plus po stronie Mi Note 3, a energooszczędność również zależy od sposobu korzystania, co zapewne wiesz. Jaka będzie rzeczywista różnica w SoT? Pół godziny? No, może trochę więcej bo jednak bateria w Redmi jest większa, ale w życiu wyjdzie pewnie tak, że na koniec drugiego dnia używania i tak będzie około 20% naładowania, więc telefon pójdzie do ładowania. Na jedno wychodzi. :)

Mając Mi Note 3 nie zmieniałbym na Redmi, bo oprócz większej baterii, to nie ma w nim nic dużo lepszego (ma nawet kilka braków), a jeszcze można spodziewać się braków w sofcie, drobnych, ale zawsze jakiejś mniejszej funkcjonalności np. w aparacie.

Jeszcze mi się przypomniało, nie wiem jak jest w Mi Note 3, ale w Redmi i innych budżetowcach można już po wyjęciu z pudełka dojrzeć kilka hot pixeli na ekranie, a z czasem pojawi się ich jeszcze kilka dodatkowych.

49 minut temu, dzidexx napisał:

Kupuj na Ali z odblokowanym.

Chyba crackowanym? Nie można ufać bootloaderom z Aliexpress, chyba że chcesz wydać tysiaka i mieć od razu cegłę przy próbie wgrania czegoś innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Nie słyszałem aby można było "crackować" bootloader.

nie wiem, czy to można "crackowaniem", ale tak, można "podmieniać" bootloader (np była tego masa w modelu Mi5x, gdzie wrzucali bootloader z bodajże Mi A1).

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Niektóre konta Xiaomi mają uprawnienia do odblokowania BL'ra bez czekania,

To jest unlock kontem "serwisowym" w trybie EDL, takiego konta nie dostajesz o tak za nic :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzidexx napisał:

Nie słyszałem aby można było "crackować" bootloader.

Niektóre konta Xiaomi mają uprawnienia do odblokowania BL'ra bez czekania, jest to taka sama procedura. Acid też ma(lub miał) takie możliwości.

Cegłę, owszem, można zrobić - tylko na własne życzenie.

Jakiś czas temu było głośno o bootloaderach wgrywanych przez sprzedawców na Aliexpress, omijali zabezpieczenia i ładowali jakiegoś syfa z "global ROM", potem ludzie chcieli wgrać coś normalnego np. xiaomi.eu i telefony padały. Może teraz to się zmieniło, bo już jest dosyć cicho o tym, ale wciąż wolę dostać sprzęt zafoliowany niż grzebany przez sprzedawców. I tak, mają oni swoich pracowników i masowo wgrywają softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voltron napisał:

Miałem mi note 3 to wiem, że to bardzo dobry telefon.

Ale tak szczerze to mało mnie interesuje, że kiedyś to był dobry telefon. Teraz to jest zwyczajny starość i wcale nie uważam go za lepszy wybór. Chyba, że Twoim jedynym argumentem jest "wincyj ramuf" :) Że już nie wspomnę o wadach, które wymieniasz jako zalety (hmm).

34 minuty temu, dzidexx napisał:

Dzwony biją ale nie w tym kościele.

To Tobie biją, ale nie tam gdzie myślisz. @mgcompany pisze prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dzidexx napisał:

Ktoś kupił na AliExpress, tuż po zakupie wgrał MiuiEu na odblokowany bootloader i nieodwracalnie uceglił?

a było tak :). Z pół roku temu, koleś kupił Mi8, soft Global, niby unlock BL. Wgrał Xiaomi.eu. Bah, cegła. Wysyłał nawet do MiCenter, nie odratowali z tego co pamiętam.

 

@dzidexx Tutaj się toczy za wiele tematów na raz, a nie wszyscy cytujecie do kogo ma być odpowiedź i w którym dokładnie temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...