Skocz do zawartości

Submarka Redmi - jutro premiera


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie fotki trochę się różnią od tych z pierwszych wrażeń, z prezentacji, a szczególnie tych chińskich i indyjskich. Z pierwszych sampli wychodziło, że foty są dużo lepsze od poprzedników, w słabym oświetleniu miały być jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej nasycone kolorami, a z testu wychodzi, że rewelacji nie ma. W dzień dobrze, ale w słabych warunkach wciąż kiepsko, a liczyłem na poprawę, w końcu w Polsce zmrok zapada dosyć szybko i często warunki są pochmurne.

Średnia jakość ekranu... Jeśli nie jest gorzej niż w poprzednikach to jest dobrze, w końcu to tania i średnia półka. Dobrze zrozumiałem, że jest trochę problem z podświetleniem? Ekran produkcji Tianma, pewnie pojawi się też seria z ekranami od innego producenta jak to zwykle bywa w Redmi, może będzie lepszy,. Może to właśnie jest wynik problemów z produkcją pierwszej partii tego modelu, o których można było przeczytać.

Dioda LED jest nawet, ale tylko biała i w dziwnym miejscu. To już chyba lepiej, żeby jej nie było. :) 

B20 i syfiaste aplikacje z pewnością znikną, gdy sprzęt pojawi się w Polsce, więc tego minusa można pominąć. Nagrywanie 4K też pewnie pojawi się w globalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

Właśnie fotki trochę się różnią od tych z pierwszych wrażeń, z prezentacji, a szczególnie tych chińskich i indyjskich.

Daj spokój, te "z prezentacji" to zwykła ściema.

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

 Nagrywanie 4K też pewnie pojawi się w globalu.

No nie wiem. Była jakiś precedens? To już prędzej w "EU" to nam aktywują. Zresztą - czy w ogóle będzie global do wersji nie-Pro?

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Rozwiń myśl - co takiego dziwnego jest w jej położeniu. Prócz tego, że przywykłeś do innego :)

Położenie jak położenie, wcale nie takie złe. Ale to, że znów tylko biała, to smutek. Ja się bardzo przyzwyczaiłem do innych kolorów dla SMS i dla powiadomień z różnych apek. Mała rzecz, a cieszy. Szkoda, że tego skąpią w nowszych tel.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

A ja nie chcę OIS w ogóle. W video to przeważnie skutkuje dziwnymi szarpnięciami lub kołysaniem. Wolę dobry EIS, taki jak w RN5.

Polecam pooglądać, jak to robią inni:

https://www.youtube.com/channel/UCVb8Ww9JWBxGyePnKPX7fjA/videos

Ale bzdura. Miałeś Mi5 i się zraziłeś. Kołysanie zależy od danego OIS, to tak zwane "jelly", ale nie każdy telefon to ma... 

EIS w RN5 wcale nie jest jakiś genialny, ale mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OIS w Mi5 to porażka. Ale bacznie patrzę na testy innych telefonów z OIS (link wyżej) i widzę, że OIS się w video nie za bardzo sprawdza.

Bardzo wymowne jest to porównanie EIS w RN5 z OIS w Mix2S:

https://youtu.be/HLbYuLW7gbw?t=134

OIS jest dobry do zdjęć w słabym świetle. Wolałbym, aby dawało się go wyłączać w video i włączać dobry EIS zamiast niego. Ewentualnie połączenie OIS+EIS, ale tego chyba żaden Xiaomi nie ma w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Antyhaker napisał:

Rozwiń myśl - co takiego dziwnego jest w jej położeniu. Prócz tego, że przywykłeś do innego :)

No właśnie, to że przywykłem do innego. Wiele modeli miało ją na górze, a że korzystam z flip case pionowego, a nie bocznego, to patrzę na diodę powiadomień lekko odchylając klapkę od góry. Tutaj już tak nie będzie i to kwestia przyzwyczajeń, które pewnie trzeba będzie zmienić, a nie lubię zmian, bo na codzień mam ich dużo, jeszcze teraz taka pierdółka... W sumie to i tak zmieniając na nowy model będę musiał się przyzwyczaić do nowych gestów na ekranie (brak przycisków pod ekranem jak dotychczas) czy MIUI 10 (ciągle siedzę na 9, bo 10 mi jakoś nie podchodzi). 

2 godziny temu, latet napisał:

No nie wiem. Była jakiś precedens? To już prędzej w "EU" to nam aktywują. Zresztą - czy w ogóle będzie global do wersji nie-Pro?

Możliwe, że mi się tylko wydawało, ale chyba w jakichś innych modelach chińskie wersje (albo soft china) nie miały 4K, a global już tak. Dziwne by też było, że poprzednicy mają 4K, a nowy model nie. Mi tam i tak nie jest potrzebne, zwykle korzystam z innych aplikacji do nagrywania  z ręcznymi ustawieniami dźwięku, źródła, bitrate i kodeka.

A w rzeczywistości i tak pewnie trzeba będzie czekać na aktualizacje, za kilka miesięcy powinno być już w miarę dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna stutysięczna opóźniona z powodu problemów w produkcji partia Redmi Note 7 sprzedana w 2 minuty i 50 sekund. http://portal.mi-room.ru/spros-na-redmi-note-7-prodolzhaet-rasti/

wysłane z RN5 via Tapatalk
@latet @galakty @Antyhaker @mgcompany przeglądając sobie FB natknąłem się na bardzo ciekawy post odnośnie matrycy w Note 7. Czyżby Xiaomi sprzedało nam tak naprawdę kit w tej wersji podstawowej? Autora posta znam i wiem, że z głowy sobie tego nie wymyślił, robi dumpy regularnie i zajmuje się trochę developerką :) Link

Edytowane przez Orjon
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Fajnie, że w końcu znalazło się jakieś wyjaśnienie tej całej sprawy z aparatem, bo od początku krążą w necie wątpliwości na temat aparatu i obsługi maksymalnej rozdzielczości przez procesor. Kiedyś nawet coś czytałem o takich "fejkowych" matrycach, które zapożyczają piksele z tych obok. Nie mam nic przeciwko temu, że jest tam napisane 48 Mpix jeśli użyta technologia będzie dawać naprawdę dobre foty, może sobie nawet pisać 100 Mpix. Użyteczny rozmiar i tak jest dużo mniejszy, o ile dzisiaj 12 Mpix ma sens przy rozdzielczościach 4K, to jednak do większości swoich potrzeb skaluję obrazy do około 2 Mpix, jedynie fotki, które mają zostać jako wspomnienia zostawiam w dużych rozdzielczościach. "Rozmiar nie ma znaczenia", ważniejsza jest jakość. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mgcompany napisał:

@Orjon Fajnie, że w końcu znalazło się jakieś wyjaśnienie tej całej sprawy z aparatem, bo od początku krążą w necie wątpliwości na temat aparatu i obsługi maksymalnej rozdzielczości przez procesor. Kiedyś nawet coś czytałem o takich "fejkowych" matrycach, które zapożyczają piksele z tych obok. Nie mam nic przeciwko temu, że jest tam napisane 48 Mpix jeśli użyta technologia będzie dawać naprawdę dobre foty, może sobie nawet pisać 100 Mpix. Użyteczny rozmiar i tak jest dużo mniejszy, o ile dzisiaj 12 Mpix ma sens przy rozdzielczościach 4K, to jednak do większości swoich potrzeb skaluję obrazy do około 2 Mpix, jedynie fotki, które mają zostać jako wspomnienia zostawiam w dużych rozdzielczościach. "Rozmiar nie ma znaczenia", ważniejsza jest jakość. :D

Marketing, marketing. "Ten sam sensor co w Mi 9!" - taaaaa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing! Marketing! Marketing! 

Pany, a teraz tak na poważnie, chyba nie spodziewaliście się w smarku poniżej tysiąca jakości lusterek? 

Szybko było widać i można było znaleźć "zawoalowane sugestie, że tak naprawdę max tej matrycki to 12 mega ;-) łączenie pikseli, subpikseli i podobny temu bełkot ;-)

A że ludzie lecą na cyferki... Dużo za mało... To i się sprzedaje jak głupi :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczymy na jakość lustrzanki, tylko na lepszą jakość fotem w trudniejszych warunkach oświetlenia. W końcu tym się wszyscy chwalili po prezentacjach i pierwszych hands-on. Problemem Redmi o zawsze jest obiecanie dobrego aparatu i montowanie matryc, które u konkurencji spisują się po prostu lepiej. Niestety można z góry założyć, że jak w poprzednich modelach będzie kilku dostawców matryc i producent nie skupi się na wyciśnięciu z jednego konkretnego modułu ile się da, tylko zrobi uniwersalną apkę, która będzie robić przeciętne fotki. Co z tego, że w Redmi Note 4 były aparaty Sony, skoro później okazało się, że są jeszcze Samsunga, a jeszcze chwilę później doszły Omnivision (który z początku robił żółte lub zielone fotki). Żaden z nich się nie wybił. Teraz jest kiepska pora roku na robienie fotek, bo wystarczy że jest bardzo pochmurno lub słońce zacznie zachodzić i już aparat nie daje sobie rady, focus zaczyna długo działać, zdjęcia są nie ostre i pojawia się mnóstwo szumów. Camera2api coś tam pomaga, ale nie wiele. Dla porównania mam jakiegoś starego Sony Xperia SP LTE w szufladzie, budżetowca i ten, pomimo słabej matrycy 8 Mpix robi fotki w trudnych warunkach szybko i przynajmniej coś widać na nich, a Redmi... Robi długo i jeszcze wyjdą przesunięte, rozmazane i nawet tryby nic pomogą, chyba że robi się na statywie z manualnymi ustawieniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

Nie liczymy na jakość lustrzanki, tylko na lepszą jakość fotem w trudniejszych warunkach oświetlenia. W końcu tym się wszyscy chwalili po prezentacjach i pierwszych hands-on. Problemem Redmi o zawsze jest obiecanie dobrego aparatu i montowanie matryc, które u konkurencji spisują się po prostu lepiej. Niestety można z góry założyć, że jak w poprzednich modelach będzie kilku dostawców matryc i producent nie skupi się na wyciśnięciu z jednego konkretnego modułu ile się da, tylko zrobi uniwersalną apkę, która będzie robić przeciętne fotki. Co z tego, że w Redmi Note 4 były aparaty Sony, skoro później okazało się, że są jeszcze Samsunga, a jeszcze chwilę później doszły Omnivision (który z początku robił żółte lub zielone fotki). Żaden z nich się nie wybił. Teraz jest kiepska pora roku na robienie fotek, bo wystarczy że jest bardzo pochmurno lub słońce zacznie zachodzić i już aparat nie daje sobie rady, focus zaczyna długo działać, zdjęcia są nie ostre i pojawia się mnóstwo szumów. Camera2api coś tam pomaga, ale nie wiele. Dla porównania mam jakiegoś starego Sony Xperia SP LTE w szufladzie, budżetowca i ten, pomimo słabej matrycy 8 Mpix robi fotki w trudnych warunkach szybko i przynajmniej coś widać na nich, a Redmi... Robi długo i jeszcze wyjdą przesunięte, rozmazane i nawet tryby nic pomogą, chyba że robi się na statywie z manualnymi ustawieniami. 

Dlatego jeśli chodzi o foto, to tylko ostatnie flagowce Xiaomi robią robotę. Fotki jasne i ostre, dobra optyka. Po zainstalowaniu GCam to już zupełnie jest bajka.

Redmi jest dobre jak chcesz baterię, reszta niestety - dużo słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sat Jan 26 2019 o 02:07, Antyhaker napisał:

Dobrze, że aparat nigdy nie był dla mnie priorytetem emoji14.png Zdjęcia grafiku to jedyne fotki jakie robię :D

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

To tak jak ja. Może z 20 zdjęć w roku zrobię z czego większość paragonów bo oryginały blakną. Jaki by nie był, to jest wystarczający

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voltron Masz to dosłownie jakieś 8 postów wyżej... Przez 8 postów toczy się dyskusja na ten właśnie temat...

 

Pragnę tylko nadmienić, że nie wszystko co pisze ten koleś jest w 100% zgodne... Mi8 i Mix2s dość szybko dostały poprawki aparatu z Mix3 (w sofcie dev praktycznie tydzień po premierze Mix3), co więcej, pierwsze softy przy premierze są zazwyczaj wybrakowane i dopiero po jakimś czasie wchodzą pełne poprawki, także z czasem może być lepiej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

profilaktycznie przewinąłem, żeby nie powielić i jednak mi umknęło. Przepraszam za dubel. Jak najbardziej można skasować post

jeszcze znalazlem to:

 

tylko cos mi tu smierdzi bo w 7:10 mowi, że honor v20 robi lepsze fotki, zoomuje i w note 7 jest o niebo lepsza... czyli sobie troche zaprzeczył

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, że 48 mega z view jest lepsze niż dobre 48 z note 7...

Tak trochę anglopidżinem włada jak ja ;-)

Ogólnie wsio rozbija się o to co napisałem wcześniej... I tyle... Podobno przez szajsunga softowo jest ta matryca uduszona i siołmi wyżej pupy nie podskoczy na tym sprzęcie... 

A w nocnynych fotach o ile wiesz co robić to jakieś szczególnej tragedii nie ma.. 

 

Do Kolegi powyżej: wszyscy czekają na te PRO ;-) i pewnie trzeba poczekać do targów w Barcelonie... Czyli do końca lutego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Do Kolegi powyżej: wszyscy czekają na te PRO ;-) i pewnie trzeba poczekać do targów w Barcelonie... Czyli do końca lutego.. 

I kolejny miesiąc-dwa na dostawy, potem jeszcze przeczekać chwilę zanim opadnie kurz w sklepach i cena będzie właściwa. W Chinach Xiaomi pojawiają się szybko, kilka dni po premierze, ale w Polsce trochę trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



m
OCB z tym ali? Bo nie kumam... 


Przecież Ali to takie chińskie allegro, czytaj "targ", a nie sklep. Można znaleźć naprawdę fajne rzeczy w dobrych cenach, chociaż trzeba dobrze i umiejętnie szukać. Nie ma co się temu dziwić, każdy chce zaoszczędzić - nie polecam jednak każdemu próbować

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JamCiTo napisał:

OCB z tym ali? Bo nie kumam

Znajdując odpowiedniego sprzedawcę masz lepsze warunki, niż kupując w jakimś GB, czy BG. Większość sprzedawców na Ali oferuje wysyłki bez opłat celnych w 5-7dni, do tego masz gwarancję w Polsce realizowaną w Allianz oraz dochodzi ochrona kupujących na Aliex, w razie co możesz otworzyć spór w razie problemów z dostawami, dostać pełny zwrot pieniędzy i to w ciągu nawet kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...