Skocz do zawartości

Submarka Redmi - jutro premiera


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro o ósmej czasu polskiego, a czternastej czasu pekińskiego, premiera pierwszego smartfona z wydzielonej z Xiaomi submarki Redmi. Według ujawnionych do tej pory informacji na chińskiej stronie Xiaomi, telefon ma mieć ekran w technologii 2,5D oraz 3 wersje kolorystyczne: gradienty czerwony, czarny i niebieski. Prawdopodobnie może on mieć (w końcu!!!) NFC - takie plotki są, ale wg Lei Juna, CEO Xiaomi, może być on dodany za cenę powyżej 2 tysięcy juanów. Być może będzie kolorowa dioda powiadomień, nie wiadomo.. Ekran 6,3 cala z łezką jak w OnePlusie 6T. Bateria 3900mAh ze wsparciem dla QC 3.0, ale ładowarka będzie prawdopodobnie standardowa (5V 2A), port USB-C.

Telefon będzie wspierać nową imitację trybu nocnego w aparacie od Xiaomi - czy przyniesie to za sobą polepszoną jakość zdjęć? zobaczymy... Aprarat oczywiście podwójny - z czego na pewno jeden to 48 megapikseli, drugi na razie nie wiadomo - w tłumaczeniu aparatu które zdekompilowałem wczoraj z china jest jeszcze jakiś tryb 32 megapikseli, więc może on? nie wiem... na pewno będzie jakiś tryb "muzyczny" czy coś - materiały filmowe na to wskazują.

Procesor - prawdopodobnie jedna z dwóch możliwości: Snap 660 (ponoć taki pojawił się na Geekbenchu w podobno RN7) lub Snap 675 (tu z kolei info z TENAA).

Nie wiadomo nic odnośnie ceny - ponoć ma wynosić między 1000 a 2000 juanów. Ale to też nie jest info potwierdzone.

Zobaczymy jutro, czy będzie jakaś rewolucja, czy kolejny zawód...

źródła: http://bbs.xiaomi.cn/t-36100237http://bbs.xiaomi.cn/t-36019936http://bbs.xiaomi.cn/t-36100556

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z leaków widziałem, że Xiaomi chyba chce w tej serii odejść od metalowej, nudnej obudowy i wpakować całą nową markę Redmi w szkło (co ma pewnie też dodać prestiżu), więc NFC miałoby sens, tym bardziej, ze co premiera nowego Redmi to na forum burza, że nie ma NFC :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC może być, ale wymogiem nie jest. Za to bardzo mi się nie podoba plotka o wykorzystaniu szkła. Nie chodzi o to, że wolę metal (jednak bardziej preferuję plastik), co zwyczajnie nie jestem fanem szkła w smartphonach.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję krzaczków, ale z tego co widzę, to Redmi Note 7 ma ekran 6.3" LTPS w proporcjach 19.5:9 i rozdzielczości FullHD+, Snapdragona 660 2.2 GHz, aparat Sony 48 IMX586 Mpix o jasności f/1.8, piksele 1.6 um + drugi 5 Mpix, aparat z przodu 13 Mpix, USB-C, jack 3.5 mm, baterię 4000 mAh, ładowanie Quick Charge 4 czyli 18 W, wersję pamięci 3/32, 4/64 i 6/64GB, czytnik microSD. Do tego małe wcięcie w ekranie, czytnik palca z tyłu, ładne kolorki. Oczywiście jest dual SIM (nano), Bluetooth 5.0, GPS/Glonass i cała reszta jak WiFi ac.

Zmiany względem Note 6 są chyba trochę większe niż pomiędzy Note 5 i 6. Cieszy w końcu Quick Charge, mniejsze wcięcie, mocniejszy procesor dla marudzących więcej mocy, USB-C i lepszy aparat. Ceny niezłe. W końcu jest już jakiś sens zmieniać Note 4, a nie tylko na wersje po lifcie.

EDIT:

Uzupełniłem trochę o informacje z newsów. Ma też niby być Gorilla Glass 5, ekran ma mieć 450 nitów jasności i kontrast 1500:1. DualSIM hybrydowy.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest szkło? :C NFC jak widzę dalej brak, ludzie wciąż będą narzekać Poza tym, nie rozumiem idei wcięcia skoro pod ekranem wciąż ogromną ramka, a ta nad jest niewiele mniejsza. Mogli olać ten durny trend i normalną ramkę dać, byłoby mniej problemów.

 

Ktoś w ogóle wie jakiego Androida wykorzystają? Już Pie czy jeszcze Oreo?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś, że jeszcze będzie Oreo. Spodziewałbym się standardowej zagrywki w Redmi, czyli stable na wcześniejszej wersji, beta na nowszej, a dopiero po jakimś czasie wyjście z bety do nowszego Androida.

Ciekawostki z oficjalnej specyfikacji:
- QC 4.0 jest, ale w standardzie będzie ładowarka 5V 2A, a QC do kupienia osobno.
- w specyfikacji brak B20, ale to pewnie tylko na rynek chiński.
- funkcja Super Night View będzie wprowadzona później.
A i coś czytałem, że w sprzedaży w Chinach od 15 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgcompany napisał:

QC 4.0 jest, ale w standardzie będzie ładowarka 5V 2A

Tia, tylko ładowarkę z QC 4.0 nadal bardzo ciężko dorwać nawet od firm, które się tylko takimi akcesoriami zajmują :(.

 

Wydaje mi się,  że do Globalnej wersji trafi ten NFC (bo w Chinach oni go i tak nie używają, to po co go ta pchać?) i B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całkiem fajny telefon się szykuje i jak ktoś wyżej wspomniał, przesiadka z RN4 będzie idealna, ceny fajne tyle że w PL już tak fajnie nie będzie :) Ja zawsze i tak z chin zamawiam ale czasem trzeba na szybko czy coś to fajnie by było z PL dystrybucji. No zobaczymy, zapowiada się fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lyru332 napisał:

ceny fajne tyle że w PL już tak fajnie nie będzie :) 

Jak zamawiasz z Chin, to ceny są wiadome, ale w Polsce też są dosyć konkurencyjne. Zależnie od wersji ceny oscylują w okolicach od 750-800 do 1100zł, początkowo są trochę zawyżone, potem spadają. Nie jest tak źle, szczególnie że mamy gwarancję 24 miesiące i polską dystrybucję (pomijam sklepy distro własnymi kanałami importu czy gwarancją 12 miesięcy). Różnica jest taka, że z Chin może uda się kupić taniej lub lepszą wersję w cenie słabszej z PL, najwyżej dopłacisz VAT na granicy.

Ja poczekam kilka miesięcy jak już będą recenzje, opinie i ludzie będą pisać jak z baterią, no i jak pojawią się większe ilości akcesoriów do tego modelu.

@Nezumi Ja mam zasilacz Power Delivery USB-C 60 W (max 20 V i 3 A), wygrałem w konkursie i czeka na nowe sprzęty do ładowania. Widziałem wersje z drugim portem USB i QC 3.0, może z czasem pojawią się z QC 4.0, to już jest sensowny przyszłościowy zakup do obsługi większej ilości sprzętów, tyle że kosztuje dużo więcej niż zwykła ładowarka. Chińczyki też na pewno coś wypuszczą z czasem, widziałem że Blitzwolf ma kilka wersji mocnych ładowarek, również z PD i USB, niestety cenowo też trzeba liczyć kilkanaście/dziesiąt $. 

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany No tak, ale tu nie chodzi o "mocną ładowarkę" a o ładowarkę, która będzie spełniać standard QC 4.0, a tych na razie nie ma, a sam standard jest już od... roku? Jak nie więcej. Nie wiem czy obija się Qualcomm z certyfikacją, czy produkcja ładowarek QC4.0 jest nieopłacalna, ale nawet na Aliex brak jakichkolwiek ładowarek z QC 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całkiem fajny telefon się szykuje i jak ktoś wyżej wspomniał, przesiadka z RN4 będzie idealna, ceny fajne tyle że w PL już tak fajnie nie będzie  Ja zawsze i tak z chin zamawiam ale czasem trzeba na szybko czy coś to fajnie by było z PL dystrybucji. No zobaczymy, zapowiada się fajnie
Nie przesadzaj. Cena Note 5 w Polsce była znośna, a teraz to już w ogóle.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rootblog.pl/kolejny-telefon-z-serii-redmi-nadchodzi-bedzie-mial-snapdragona-855/?fbclid=IwAR0FygpqSW91yaUU2lPtoFnHBJ6t7cvlZEqZJgo3a7-EVuzKHc2Cv07bMn0

Także ten tego no... Jeszcze brakuje, żeby z serii Poco pojawiły się pełnoprawne flagowce i budżetowce i mamy 3 marki spod 1 firmy i różnice między nimi liczone w promilach ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rootblog.pl/kolejny-telefon-z-serii-redmi-nadchodzi-bedzie-mial-snapdragona-855/?fbclid=IwAR0FygpqSW91yaUU2lPtoFnHBJ6t7cvlZEqZJgo3a7-EVuzKHc2Cv07bMn0
Także ten tego no... Jeszcze brakuje, żeby z serii Poco pojawiły się pełnoprawne flagowce i budżetowce i mamy 3 marki spod 1 firmy i różnice między nimi liczone w promilach ;-;
Ano, strasznie dziwne zagranie. Bez sensu .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się niezły rozgardiasz... sam długo wstrzymywałem się z wymianą Redmi Pro, bo był dobrą okazją za 550pln i od tego czasu długo długo nic. Soft był skopany ale da się żyć. A ciężko do dziś o większą opłacalność cena / możliwości.

Myślałem zmieniać i co? Dalej nie wiadomo na co, Mi 8 lada chwila będzie w okolicach 1 tyś pln bo mi 9 wyjdzie, Mi 8 lite ok 850pln, Redmi 7 pro o ile wyjdzie będzie w cenie ok 900pln plusem będzie bateria, a Poco ma skopany soft ale też cena ok 1100pln. Innymi słowy masa telefonów w okolicy 700  - 1200pln a wybrać nie ma co. Ja chyb  się wstrzymam do spadku ceny mi8...

I niestety moc procka itd dawno już zeszła na drugi plan i mało kto potrzebuje wiecej niż 80k w antutu. Dla mnie jest ważne by SOT był na poziomie 10h. A o to od redmi note 3 cieżko.  Redmi 7 zapowiada się ciekawie.

 

//Nez: Czy ja muszę WSZYSTKIE Twoje posty poprawiac, aby nie zawalały 3/4 ekranu i nie miały po 30 pustych linijek między zdaniami? Co zdanie, to pusta linijka, a jeszcze zdania walisz po 3 słowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, latet napisał:

Aparat 48 MPix? To nie wróży dobrze jakości video.

Dlaczego? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem jaki to ma wpływ na jakość video. Zdjęcia z pierwszych filmów o RN7 pokazuję sporą różnicę w jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Aparat ma też mieć możliwość łączenia 4 pikseli w jeden, więc teoretycznie powinno to pomóc w jakości materiału. Bardziej spodziewam się standardowej zagrywki software'owej czyli w pierwszych wersjach softu świetne fotki, a później powoli się pogarsza jakość. Tak było w starych modelach.

==============

Redmi z Snapem 855?! Pogrzało ich tam słoneczko i to mocno! POCO? Mają swojego budżetowego flagowca i chcą jeszcze jednego? A może chcą wciągnąć POCO do Redmi? 
Ja to bym wolał już Redmi z jakimś najnowszym Snapem z serii 4xx, co ma już wydajność na odpowiednim poziomie, a przy tej baterii czas pracy jeszcze by się wydłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...