Skocz do zawartości

Brak agregacji LTE w Play (LTE-A / LTE Advanced)


SkullScorp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pocophone F1 nie agreguje pasma LTE w Play. Nie pojawia się w ogóle plusik (+) przy LTE na pasku statusus po prawej, obok strzałek symbolizujących transfer danych komórkowych.

W tej samej lokacji Galaxy S9 Plus bez problemu agreguje nawet trzy (3CA) z dostępnych pasm (2100, 2600, 1800, 800).

Czy to znaczy, że funkcja agregacji pasm LTE jest całkowicie wyłączona przez producenta w Pocophone w Polsce?

Telefon kupiony w polskim sklepie z oficnalnej dystrybucji z 2 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zrootujesz i nie sprawdzisz jakie pasma telefon widzi, to się nie dowiesz dlaczego agregacji brak. Może być tak, że po prostu zasięg dla reszty pasm w Poco jest zbyt słaby dla agregacji. W Mi8 agregacja działa, więc obstawiam, że na tym samym procku w Poco również powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NetMonitor widzę, że pojawiaj się pasma 1800+, 2100, 2600, więc telefon je widzi. Agregacji jednak brak.

Kolega w tym samym budynku ma Mi Mix 2 też w Play i u niego plusik (+) obok strzałek transmisji danych się pojawia.

Byłem też w wielu różnych miejscach w moim mieście (Lublin) i Pocophone nigdzie nie agregował a S9+ praktycznie wszędzie.

Widać to było również po bardzo marnych transferach w Pocophone, np. 10MB/s, gdy np. S9+ łapała do 100MB/s.

Z tego co widzę to agreacja pasm jest w Pocophone całkowicie wyłączona / praktycznie nie wystepuje.

Jak ktoś z czytających ten wątek uzyskał agregację LTE na Pocophone w Polsce to niech napisze w jakiej sieci i niech wklei jakiegoś screena, gdzie widąc prędkości i ten plusik (+) obok strzałem transmisji danych i niech sprawdzi w NetMonitor albo NetMonster jakie konkretnie pasma się agregują.

 

Edytowane przez SkullScorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SkullScorp napisał:

2CA może działać w Indiach

Widziałem posty Francuzów i Włochów, nie podawali screenów, więc to tyle.

26 minut temu, SkullScorp napisał:

Masz może jakiegoś linka do informacji o tym potencjalnym hotfixie

Wyczytałem to w jakimś wielkim topicu w temacie FDD-LTE for Poco na en.miui (z 15 stron bodajże miał), jak znajdę to podrzucę w edycji posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem trochę oficjalne forum i faktycznie jest temat założony, ale użytkownicy tylko żalą się w nim, że nie ma agregacji 1800 + 2600 w Europie.

Nie ma oficjalnego stanowiska Xiaomi.

Z tego co się dowiedziałem to działa jedynie agregacja 2300 + 1800 w Indiach.

Niektórzy piszą, że Xiaomi nie wykupiło odpowiednich licencji od Qualcoma na agregowanie innych częstosliwości.

Raczej za szybko taka możliwość się nie pojawi w Europie / Polsce.

Edytowane przez SkullScorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Pocophone F1 Global Version. Mam heyah czyli sieć T-Mobile i jak wyszukuje sieci LTE to wyświetla mi T-Mobile.pl LTE, ale jak w nią wejdę to wchodzi ale sieć mimo wszystko jest niedostępna (szary kolor kresek zasięgu)

Czyli to wina braku tej agregacji pasm??

Screenshot_2019-03-14-14-04-59-208_com.android.phone.png

Edytowane przez loozak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w mieście nie testowałem prędkości bo Pocophone'a mam od soboty a mieszkam na wsi 9 km od miasta. Jak to sprawdzę w mieście to wstawię tutaj filmik z testu prędkości.

 

Byłem w mieście Opole i Kluczbork z moim Pocophonem w sieci Play i nigdzie telefon nie przełączył się na LTE Advanced (LTE z plusikiem). Więc trochę lipa.

Edytowane przez loozak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...