Skocz do zawartości

Mi5 MIUI 10.2.1. GPS nie łączy


DamianPawian

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Dzisiaj otrzymałem automatyczną auktualizację do MIUI 10.2.1.0.OAACNXM i wraz z nią GPS przestał łapać fix. GPS status pokazuje, że telefon nie łączy się z żadną satelitą, ewentualnie z jedną. Zgaduję, że ustawienia GPSu zmieniły się na Azję zamiast Global czy Europa. Factory reset tym razem niestety nie pomógł. Sytuacja jest kwaśna bo potrzebuję telefonu z GPSem do pracy. Jakieś rady? Myślę nad odwiedzeniem MiCenter we Wrocławiu, może są w stanie zflashować telefon do europejskiego ROM na miejscu w ciągu dnia albo dwóch, ewentualnie sam się tego podejmę ale doświadczenie w tym temacie nie posiadam wcale. Jestem otwarty na sugestie i pomysły :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianPawianMożesz wrzucić jakiegoś screen'a z aplikacji, która wyświetla poziom sygnału z satelitów, i ew. screen z O telefonie.

Możesz też spróbować Wyczyścić cache i dane aplikacji dla Fused Location Provider, a następnie uruchomić ponownie telefon.
Daj znać jaki wyniki.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem ale nie pomogło, z resztą jeżeli factory reset nie pomógł to problem siedzi głębiej niż cache i dane aplikacji.

 

W sumie to temat chyba do zamknięcia bo kupiłem Moto G6. Pierwsze i ostatnie Xiaomi, na pudełkach powinno być napisane coś w rodzaju "Telefon do samodzielnej konfiguracji".

Screenshot_2019-01-11-12-05-16-345_com.eclipsim.gpsstatus2.png

Screenshot_2019-01-11-12-04-44-557_com.android.settings.png

Edytowane przez DamianPawian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 01:56, DamianPawian napisał:

Dzisiaj otrzymałem automatyczną auktualizację do MIUI 10.2.1.0.OAACNXM i wraz z nią GPS przestał łapać fix.

Linia EU czy China? Screena dałeś po ang., to chyba linia China? Bo w wersji EU 10.2.1.0.OAACNXM GPS działa normalnie. Globala, z tego co widzę, jeszcze nie ma 10.2.x. A Stable EU chyba nie ma OTA. Więc raczej China.

Gdzie właściwie kupiłeś tego Mi5?

23 godziny temu, DamianPawian napisał:

na pudełkach powinno być napisane coś w rodzaju "Telefon do samodzielnej konfiguracji".

Tu się zgodzę, ale to niekoniecznie wada :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...