Skocz do zawartości

Nieprawidłowe działanie budzika


macjakadams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na wstępie chciałbym podziękować użytkownikom forum.

Od grudnia jestem posiadaczem Amazfit BIP i porady zamieszczone na forum bardzo mi pomogły.

Wiele początkowych mankamentów naprawiło zainstalowanie MrTomi-3.5.4-PL , a reszty dopełniły pogrubione czcionki on Janusza.

Zegarek sprawuje się świetnie... oprócz jednej rzeczy.

Alarmy najzwyczajniej w świecie działają jak chcą. Czasem nie wibruje wcale, czasem wibruje 10 a czasem 20 sec. (mierzyłem).

Po naciśnięciu drzemki zegarek potem już się nie odzywa, a innym razem gdy w ogóle nie zareaguję przyciskami na alarm, to zegarek nie wibruje już ponownie. (jedna próba budzenia i koniec)

Czytałem, że u innych użytkowników też pojawiają się takie problemy.

Zastanawiam się czy jest jakieś rozwiązanie tych mankamentów, czy po prostu trzeba pogodzić się z tym, że urządzenie nie nadaje się do budzenia i dać sobie z tym spokój.

PS. Musiałem oczywiście zainstalować i odpalić GadgetBridge który wrzuca zawsze swoje predefiniowane 3 alarmy i tego jednego 15:30 za cholerę nie mogę usunąć z listy.

Edytowane przez macjakadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo podobny, źle działa budzik, tak samo, jak źle działają przypomnienia, tak samo, jak źle działa... (tu wstaw dowolną funkcję tego zegarka). Mam złe wieści, te problemy może rozwiązać tylko wymiana zegarka na jakiś porządny, pisanie na forum nic nie da, poza tym, że ktoś ci potwierdzi "tak, rzeczywiście nie działa, działa źle". Albo jakiś Aktywista Xiaomilepsze zacznie udowadniać, że tak jest dobrze, bo za 300zł to nie może działać lepiej, przecież wszyscy o tym wiedzą.

Nic od Mr Tomi, ani żadne inne porady Janusza, nie naprawiają żadnych wad tego zegarka.

Zrezygnowałem z przypomnień, oraz z funkcji drzemki w budziku. Na samym budziku też nie polegam w istotnych sprawach, zdarza mu się, że nie zadziała w ogóle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Wcześniej miałem Sony SW2, ale to technologia o parę lat starsza. Nie miał krokomierza, pulsometru i GPSa, ładowanie baterii co 3-4 dni. Jednak w tym co miał, to różnica w dopracowaniu i jakości działania to była przepaść, na korzyść tego starego. Powiadomienia, duża, czytelna czcionka, bez żadnych kombinacji ze "spolszczaniem" i wgrywaniem jakichś szemranych "modów", do tego możliwość instalacji różnych aplikacji, np. mapy, notatki, poczta, lista spraw do zrobienia, itd. (a nie tylko możliwość zmiany tarcz, gdzie na koniec i tak trzeba zrobić swoją samemu, bo wszystkie dostępne są jakieś odpustowe i głupkowate). Budzik można było ustawić w zegarku, bez telefonu, i ten budzik działał! Szkoda mi było jak się zepsuł i miałem kupić drugi taki sam, ale naczytałem się, jak (trolle) zachwalali #xiaomilepsze, to kupiłem, jeden i drugi kosztował wtedy 300zł, teraz za ten "nowy i lepszy" to 50zł bym nie dał.

Dobrze, że chociaż godzinę pokazuje prawidłową, pewnie dlatego, że co jakiś czas synchronizuje z telefonem, bo bez tego by się rozjechał...

Zasadniczo, to omijałbym wszystkie produkty Xiaomi, mam kilka i każdy to mniejsza albo większa wtopa i wyrzucone pieniądze.

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bembenekzauważyłem po innych postach na forum że masz alergię na ten zegarek i na xiomi ogólnie. Pewnie miałeś pecha i w sumie rozumiem Twoją frustrację, ale żeby była jasność. Ja z zegarka jestem bardzo zadowolony, budzik to jedyna rzecz z jaką coś jest nie tak. Mam telefon xiomi Mi5 już prawie 2 lata i również sprawuje się fantastycznie. Z jednym się zgodzę, amazfit dla przeciętnego zjadacza chleba, który chce go włączyć, założyć i żeby wszystko działało, to on się nie nadaje. Trzeba kombinować z mifit i czcionkami żeby było ok I nie każdy ma na to czas i ochotę.

Co do budzika to nie wiem co dalej. Dziś przykładowo zaczął wibrowac rano zgodnie z planem, ale jak tylko spojrzałem na zegarek to przestał, po może 4 wibracjach. Po prostu przestał, a za 10 min włączyła się drzemka. Choć nie naciskalem snooze. 

Dziwne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Xiaomi w wielu wypadkach to kapitalny sprzęt.

Zobaczcie na wpadki firm, których telefony kosztują 4k takich jak Apple, Samsung. Wadliwe ekrany, wybuchające baterie itp. Problemem nie jest ta czy inna firma tylko bezwzględna, zwierzęca albo gorsza pazerność na pieniądze konsumenta, konsument ma przyjść do sklepu i kupić, może kupić GÓ byle wyciągnąć jego sok w postaci pieniędzy,, ajak już wyjdzie ze sklepu to ma się go w DU.

Xiaomi ciągle wypuszcza aktualizacje, drogie firmy jak wypuszczą nowy model to zaprzestają aktualizacji poprzednich; nie blokuje możliwości wgrywania alternatywnych softów. Redmi Note 5 te co widziałem działają jak burza, bycza bateria, świetne telefony do pracy i nie kosztują 2000 zł tylko 800.0

 

Co do samego zegarka, to zależało mi przede wszystkim na monitorowaniu snu krokomierzu i pulsometrze.

Miałem kupić Mi Banda 3, ale gdzieś zobaczyłem wpis, że AmazFit to lepsza alternatywa, ma GPS, pomyślałem fajnie, przynajmniej nie będę musiał wyjmować telefonu żeby wiedzieć, która godzina.

 

Ale trenuję i tak z pasem kardio, dokładność pulsometru to porażka, nie mówię że tylko w tym zegarku bo w ogóle pomiar na nadgarstku to gadżet. Więc aplikację treningową i tak będę miał tą https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beetlesoft.pulsometer

 

Monitorowanie pulsu zostaje poza treningami, gdzie może być dokładność Mi Banda.

GPS i tak w Endomondo czy Stravie mogę mieć z telefonu bo i takie muszę go mieć przy sobie.

 

Do budzenia używam Sleep as Android, z inteligentnym śledzeniem bo jestem strasznym śpiochem i to działa bardzo dobrze. Lepiej się czuję jak mnie wybudza w fazie snu płytkiego.m

 

A rozwiązywanie zadań matematycznych skutecznie uniemożliwia, że nacisnę drzemkę i będę spał dalej.

 

Czyli co, sprzedać AmazFit i kupić MiBand 3? Oczywiście kupione aplikacje typu Notify &Fitness będę musiał kupić jeszcze raz tym razem na MiBand?

 

A może jest jakiś inny wearable warty uwagi kosztujący tyle ile jest wart a nie tyle ile wart jest marketing?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu dyskutować czy to dobry zakup i czy warty swojej ceny. Nie jestem też jakimś aktywistą xiaomi / amazfit. Zegarek na ręku mam ponad rok. Od ponad roku korzystam z przypomnień i budzika. mam ustawiony jeden budzik, który budzi mnie zawsze. Przestałem używać radiobudzika, który dotąd budził mnie, moją żonę i pewnie sąsiadów za ścianą. Po informacji z forum, że funkcja drzemki źle działa również ją testowałem kilka miesięcy i zawsze po 10 minutach odzywał się ponownie. Nie wiem co robię inaczej niż wy, ale

- soft mam oryginalny (angielski) zawsze aktualną oficjalną (z betą miałem raz kłopot i odpuściłem sobie wszystkie bety na zawsze) instalowaną przez sklepowy MiFit

- staram się nie rozładowywać mniej niż 50% (właściwie nawet aby było zawsze powyżej 70%)

- nie kąpię się z zegarkiem, nie pływałem z nim w morzu ani na basenie.

MiFita mam od b4s lub MrTomi, zależy który wypuści aktualniejsza wersję. To jedyna rzecz która mnie wkurza, BIP pomimo, że sprzedawany w Polsce nie ma polskiego wsparcia w dedykowanej aplikacji. Żonie kupiłem MiBand3 i tam wszystko PL od pierwszej aktualizacji, samo firmware jak i powiadomienia o połączeniu telefonicznym. To ogromny minus.

Druga rzecz z MiFit (i tu już obojętnie czy sklepowa czy jakikolwiek MOD) znowu przewaga MiBanda nad BIP. Z treningów zniknęła funkcjonalność mierzenia kroków i pulsu za pomocą BIP. Zniknęło to od wersji 3.5.4 - pisałem o tym do huami.tech ale olali, zgłaszałem to przez formularz Google play, ale też nie zareagowali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś działa źle, to działa źle i tyle, z faktami się nie dyskutuje. Być może nie u wszystkich działa źle, ale jak widać nie tylko u mnie. A przy tym niewiele osób zadało sobie trud, żeby sprawdzić, czy to co niby działa, to działa dobrze. Np. pulsometr, pokazuje cyferki, skąd wiecie, że prawidłowe? Porównałem, siedząc spokojnie i mierząc jednocześnie porządnym ciśnieniomierzem, wyniki wyszły bardzo podobne, ale to było na siedząco, bez ruchu, oba pokazywały około 70, różnice pomijalne. Ale już na siłowni, np. na orbitreku, który mierzy impulsy elektryczne z rąk, co na pewno jest skuteczniejsze, wyszło zupełnie inaczej. W zakresie powyżej 120, zegarek pokazuje liczby od czapki, czasem 140, czasem wskoczy 80, potem znowu 120, potem od razu 140, w ogóle nie można mieć do tego zaufania. A potem MiFit dodatkowo przekłamuje te wyniki, zapisując zupełnie co innego, może jakoś "uśrednia" te pomiary, żeby ukryć błędy, kto to może wiedzieć.

Budzik i przypomnienia działają źle, ale o tym już było.

Powiadomienia działają źle, wiadomo, brak polskich znaków, malutkie literki, zegarek zapamiętuje tylko kilka ostatnich powiadomień, na tarczy brak informacji, że jest coś nowego (katastrofalna niedoróbka, jakiś bezmózg to zaprojektował)

Mityczna bateria rzeczywiście trzyma długo, pod warunkiem, że nie mamy tarczy z sekundami, dla mnie zegarek bez sekundnika jest całkiem "niepełnosprawny", a z sekundnikiem bateria wystarcza już na 10-12 dni, a nie na miesiąc. W efekcie ładuję co tydzień, szału nie ma, da się z tym żyć, ale przy tak biednej funkcjonalności i malutkim ekraniku spodziewałbym się więcej.

No i ta funkcja "treningów", która nadaje się tylko do biegania i jazdy rowerem na zewnątrz, nic więcej nie obsługuje. To jakiś żart, w zegarku "sportowym".

 

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Druga rzecz z MiFit (i tu już obojętnie czy sklepowa czy jakikolwiek MOD) znowu przewaga MiBanda nad BIP. Z treningów zniknęła funkcjonalność mierzenia kroków i pulsu za pomocą BIP. Zniknęło to od wersji 3.5.4 - pisałem o tym do huami.tech ale olali, zgłaszałem to przez formularz Google play, ale też nie zareagowali.
 


Ale jak to? Że trening włączasz na MiFit a on nie liczy Ci kroków ani pulsu?m
To po CH ten zegarek? Kto pisze te programy jakieś australopitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BJJfigter napisał:

Ale jak to? Że trening włączasz na MiFit a on nie liczy Ci kroków ani pulsu?m
To po CH ten zegarek? Kto pisze te programy jakieś australopitki?
 

 

Konkretnie to MiFit nie uznaje BIPa jak opaski. Dziala z MiBandami i Amazfit Cor. Tyle że dotąd działało. Pół roku w ten sposób korzystałem bo GPS był z telefonu a zegarek tylko kroki i puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej dziewczynie też się zachciało bipa. Spodobał jej się. Mówię, że sprzedam jej swój a sobie kupię MiBand 3, ale ona chce żebyśmy mieli takie same.
No to kupiliśmy w Xkomie .n

Dzisiaj nastawiała budzik , na MiFit, zegarek ładnie planowo o 5.30 ją obudził. Ma oficjalną wersję MiFit.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Może nie jest to takie rozwiązanie o jakie mi chodziło ale ustawiłem 2 alarmy z dostępem 1 min i od paru dni przynajmniej jeden z nich działa ok. Trudno mi tu jednoznacznie zwalić winę na sprzęt bo korzystam z modowanej aplikacji mifit I nie sprawdzałem czy na oficjalnej działa dobrze czy nie. Reszta funkcji śmiga bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...