Skocz do zawartości

Mi box S i dźwięk 5.1 z wyjścia audio 3,5


js305

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem niedawno Mi Box S z myślą o netflixie i hbo go, chciałem mieć jedno urządzenie do tych 2 usług bo o ile mam xbox one do netflixa to do hbo tylko laptop. OK, oba streamingi działają na xiaomi. Teraz pojawił się problem bo nie mogę uzyskać dźwięku przestrzennego. Mam stary ampli Yamaha RV 450 gdzie nie ma hdmi i z xboxa puszczałem po kablu toslink (optyk). Z netflixem nie miałem problemów i tam gdzie oferowali taką ścieżkę to w ustawieniach audio była. W Mi box S w aplikacji netflixa nie ma 5.1 nawet do wyboru. Jest tylko opisana ogólnie: polski, angielski itd. Myślałem że może jak podłącze przewód optyczny to się uaktywni. Dziś kupiłem mini-toslink -> toslink ale niestety nie ma 5.1. Testowałem też na kodi i początkowo też nie banglało ale właśnie przed chwilą coś ruszyło. Film w DTS chodzi, pliki demo stranger things też ampli pokazuje prawidłowo (te co gość mówi left channel, back channel itd itp z muzyką z tego serialu). No chciałbym mieć jeszcze 5.1 w streamingach, pomóżcie.

Edytowane przez js305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adimibox napisał:

Niestety ja m mi box 4k , tez nie mam  5.1 na kablu hdmi, ani w netflix, ani player tvn.

W kodi jest bez problemu 5.1 

Kabel tonslink dopiero w drodze z Chin, więc ten sposób mam jeszcze nie wypróbowany.

ja kupiłem podobny do tego https://tinyurl.com/y9sla5tr

14 godzin temu, kapciu75 napisał:

Poszukaj w ustawieniach dźwięku w MiBox. Pewnie masz do wyboru auto, nigdy, zawsze.

wykorzystam link jednego z kolegów z tematu o true-hd bo mam tak samo ustawione

IMG_20181228_024113.jpg

Edytowane przez js305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Panowie,
Dzisiaj odebrałem Mi Boxa S.
Podłączyłem wyjście dźwięku kablem optycznym z przejściówką Jack Toslink z amplitunerem.
Nie mam dźwięku przestrzennego, a tylko stereo. W ustawieniach Boxa jest Auto.

Testowałem na plikach, które na 100% mają dźwięk przestrzenny i na innych urządzeniach nie ma z nimi problemu.

Możecie pomóc ?d119e7418783789a213f541be901d901.jpg4b14293c3a73b8495538b3e25dea9b98.jpg

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kodi musisz włączyć przekazywanie dźwięku w ustawieniach:

Ustawienia kanałów pozostawić na 2.0, wyłączyć miksowanie dźwięku bo to działa jedynie na analogowych, następnie włączyć przekazywanie dźwięku i zaznaczyć AC3, transkodowanie do formatu AC3, format DTS, DTS-HD.

Netflix na MiBox nie przekazuje dźwięku 5.1 po optyku tylko po HDMI.

Edytowane przez szunaj4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szunaj4 napisał:

Również nie.

Dziwne bo ja mam i po HDMI i po optycznym i tylko Netflix. Youtube i inne playery nie mają 5.1. KODI nie mam zainstalowane bo nie używam. Na VLC również nie udało mi się uruchomić dźwięku 5.1 działa na  MX Player.

EDIT: teraz zgłupiałem czy nie jest właśnie odwrotnie. VLC jest 5.1 a MX nie.

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak 5.1 po optyku to kwestia software czy hardware ?

Ruszył mi dźwięk 5.1 po optyku w Kodi. Filmy z DTS 5.1 teraz bez problemu.
Ale Netflix wciąż stereo.

Napisałem do Chińczyków i odpowiedź jest taka, że Netflix 5.1 tylko po HDMI 2.0.

Czy znacie przejściówkę typu:
Wejście: kabel HDMI z boxa
Wyjścia: HDMI (do telewizora), opti lub coaxial (dźwięk do kina domowego).

Mam też zrzut płyty DVD Audio.
Dźwięk 5.1 w formacie FLAC. Kodi niestety odtwarza stereo. Ktoś ma odpowiednią wtyczkę do Kodi ?


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem:

Mi Box S 4K

TV LED Philips 32cale

Amplituner ONKYO TX-SR674E (głośniki ustawione na 7.1)

Podłączenie aktualnie: Mi Box S 4K -------> HDMI lub optyczne/tonsilk ----> Amplituner ONKYO TX-SR674E ---------> HDMI ----------> TV LED Philips

1. Brak dźwięku 5.1 DTS/DD w Netflixie na kinie domowym, amplituner pokazuje cały czas PCM 48khz

2. Brak dźwięku 5.1 DTS/DD w udostępnionych filmach z komputera w odtwarzaczu VLC, które na 100% oferują DTS lub DD.

 

Ktoś ma jakieś pomysły jak to ustawić by mieć pełne 5.1/7.1 a nie ciągle podawany sygnał z Mi Box'a na Amplituner w stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez optyka nie ma możliwości uzyskać 5.1 z netflixa na MiBox

Na xbox działa ponieważ konsola ma dekoder DD+ i w locie konwertuje go do DD które to już przez optyka przechodzi.

Można wykorzystać wtyczkę do kodi ale żaden spliter/rozdzielacz tu nie pomoże.

Dnia 23.02.2019 o 03:13, zazupol47 napisał:

Mam podobny problem:

Mi Box S 4K

TV LED Philips 32cale

Amplituner ONKYO TX-SR674E (głośniki ustawione na 7.1)

Podłączenie aktualnie: Mi Box S 4K -------> HDMI lub optyczne/tonsilk ----> Amplituner ONKYO TX-SR674E ---------> HDMI ----------> TV LED Philips

1. Brak dźwięku 5.1 DTS/DD w Netflixie na kinie domowym, amplituner pokazuje cały czas PCM 48khz

2. Brak dźwięku 5.1 DTS/DD w udostępnionych filmach z komputera w odtwarzaczu VLC, które na 100% oferują DTS lub DD.

 

Ktoś ma jakieś pomysły jak to ustawić by mieć pełne 5.1/7.1 a nie ciągle podawany sygnał z Mi Box'a na Amplituner w stereo?

zmień w ustawieniach miBox dziwięk z PCM na Auto.

po optyku prześlesz do kina max DD  i DTS. Aby mieć 7.1 tylko hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że się udało.

Czy ta wtyczka ma nadal ograniczenie rozdzielczości do FHD?

Szkoda że Netflix aby udostępnić Atmos przeszedł na kodowanie DD+ a zapomniał o sporej grupie osób która została odcięta od DD ze wzgledu na starsze urządzenia tylko z optykiem.

Edytowane przez darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka obsługuje rozdzielczości powyżej 1080p. Jak daleko nie wiem, ze względu na mój TV.

Obsługa i wyszukiwanie filmów aplikacją Netflixa na Miboxie jest wygodniejsze, niż w Kodi. Więc wyszukuję sobie filmy w aplikacji, wrzucam do mojej listy i odpalam Kodi. Tam mogę przeglądać wybraną wcześniej listę filmów.

Kodi ma ta przewagę nad aplikacją Netflix, że po wybraniu filmu w Kodi jest pokazywana jego rozdzielczość typu 1080 HD, 720p, 576p lub nawet SD. W aplikacji wszystko jest HD, a to nadużycie jest, bo widać, że pliki są upscalowane.

Generalnie teraz podoba mi się taka hybryda aplikacja Netflix - Kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

u mnie też nie działa 5.1 na mi box s. Moja konfiguracja wygląda tak:

MiBox S > HDMI > TV > toslink > Logitech Z906

W TV mam włączone przekazywanie dźwięku na głośniki, w Kodi bez problemu 5.1 uzyskuję ale netflix niestety tylko stereo :/

Da radę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎02‎-‎18 o 23:55, Numi napisał:

Podłączyłem wyjście dźwięku kablem optycznym z przejściówką Jack Toslink z amplitunerem.
Nie mam dźwięku przestrzennego, a tylko stereo. W ustawieniach Boxa jest Auto.
d119e7418783789a213f541be901d901.jpg

 

Numi, ten wtyk to przejściówka dla toru optycznego. Jakim cudem dostałeś audio stereo ? To drugie linkowane z Aliexpress rozwiązanie jest bardzo ciekawe. Chyba warto mieć takie "cóś". 

Edytowane przez jadwinin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 15.05.2019 o 02:10, jadwinin napisał:

Numi, ten wtyk to przejściówka dla toru optycznego. Jakim cudem dostałeś audio stereo ? To drugie linkowane z Aliexpress rozwiązanie jest bardzo ciekawe. Chyba warto mieć takie "cóś". 

Mam taką "przejściówkę" optyczną. Z aplikacji Netflixa czy HBO na ampli jest tylką dźwięk 2.0. Z Kodi, co prawda nie sprawdzałem Netflixa tylko film z pendrajwa, idzie ładnie DD 5.1 i DTS.

Zastanawiam się nad tym wynalazkiem z Aliexpress. Ale... czy ktoś jest w stanie w 100% potwierdzić, że z MiBoxa po HDMI wychodzi DD5.1 w apce Netflix czy HBO?

[edit]

To urządzenie nie zda egzaminu. W opisie stoi jak byk " nie obsługuje Dolby Digital Plus". Czyli jak MiBox wystawia na HDMI DD+ to nic tym urządzeniem nie zwojujemy.

 

Edytowane przez jerzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadal w oficjalnej aplikacji Netflixa na Mi Box S nie pójdzie 5.1 po optyku, czy coś się zmieniło?
Czy jak podłączę do Mi Box S hdmi do projektora i od projektora dam optyka to tam już będzie 5.1, czy to zależy od specyfikacji projektora? Projektor to chinski Vivibright F30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OK, mój błąd. Przejściówka jest potrzebna bo na wyjściu AV mini-jack pozwala wyprowadzić sygnał optyczny zwykłym kablem SPIDF.

Mam już ten HDMI Audio Extraktor. Ale audio 5.1 jak nie było tak nie ma. I nie będzie. Dziwne to ograniczenie.   

Pozostało do sprawdzenia NETFLIX 5.1.

5.1 można oglądać przy użyciu odbiornika obsługującego standard Dolby Digital Plus a Mi Box tego nie obsługuje. Mamy więc jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na prezent urodzinowy zestaw głośników ,,Logitech z607,, podłączyłem go do tv po kablu z zestawu (2 x RCA - 3.5 mini jack) a mi boxa oczywiście mam wpiętego po HDMI do tv, wszytko fajnie hula, problem pojawił się gdy kabel z zestawu powędrował bezpośrednio do mi.boxa, ( tak by było dla mnie lepiej że względu na długość kabla) i ku mojemu zaskoczeniu działa tyko lewa strona głośników...

Macie jakiś pomysł czemu tak jest?

Edit; zmiana ustawień w mi box oraz reset pomogły.

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...