Skocz do zawartości

MIUI Polska - najlepszy rom


Magic_coin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W związku z końcem wsparcia wydań cotygodniowych pora rozejrzeć się za jakimś stabilnym wydaniem systemu dla naszego urządzenia. Ja obecnie użytkuje jeden z ostatnich romów z miui 9, który ostatnio wykazuje kilka irytujących błędów, ale nie o tym teraz chciałem się rozwodzić.

 

Jaki jest najstabilniejszy rom MIUI Polska dla Redmi Note 4X? Myślę nad przejściem na Xiaomi.eu stable, lecz nie znalazłem do tej pory wątku z opisywanymi błędami. Nie znalazłem żadnych opinii o tych romach, prócz oklepanego stwierdzenia że skoro są wydawane rzadziej to i wolniej błędy znikają. Pytanie tylko czy są w nich jakieś błędy, jeśli tak to jakie? Czy przejście na wspomniane xiaomi.eu stable wiąże się z koniecznością czyszczenia danych tj. ponowną instalacją lub przywracaniem z kopii aplikacji? Rom z którego korzystam jest dość stary więc ryzyko instalacji stable bazującego na starszym romie raczej wykluczam.

 

Przejście na globale stable raczej w mym przypadku wykluczam z racji korzystania z magisk i co za tym idzie twrp, oraz konieczności kombinowania z regionem podczas pobierania nowych motywów.

 

Z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Magic_coin napisał:

Zatrzymałeś się na stable czy weekly? Tak źle z tymi romami stable?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

 Stable.

Nie powiem czy tak żle, nie chciało mi się już próbować, straciłem cierpliwość ;-)

A zalezy mi na stabilnym działaniu, a nie niepotrzebych wodotryskach

Myślę intensywnie o 8.7.19,  JanusPL  poleca....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 16:54, Marioosz napisał:

Na najnowszej wersji ( ostatniej już chyba), aplikacja pogody mi crashowała.

Należało wrzucić patch na pogodę i SMS. Ja na 9.1.10 nie narzekam. Wszystko póki co ładnie śmiga, a przy 50% baterii SOT 4godziny 37min.

Przepraszam. Wkradł się błąd. Chodziło oczywiście o MIUI 9.1.3 - to ostatnia wersja na nasze telefony

Screenshot_2019-01-17-20-44-08-721_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez tomas111
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Stable. Nie powiem czy tak żle, nie chciało mi się już próbować, straciłem cierpliwość default_icon_e_wink.gif A zalezy mi na stabilnym działaniu, a nie niepotrzebych wodotryskach Myślę intensywnie o 8.7.19,  JanusPL  poleca....

 

 

 

 

Też mi zależy na stabilności... leniwy się jednak człowiek trochę robi  Ciśnie się powiedzieć: Po kiego grzyba to się nazywa stable, jak ze stabilnością to ma nazwę tylko wspólną... 

Jak z przejściem z weekly? Zmiana bazy i co za tym idzie full wipe? Czy baza ta sama i kwestia dat bazy? Przypominam, że te moje weekly aktualne to staroć z przed roku co najmniej, więc problemu z instalacją starszej bazy raczej bym nie miał.

 

Gdybym się zagalopował z instalacją... Co z tym patch'em na pogodę i SMS? Gdzie go szukać?

 

 

Btw. SMS się sypie? Buehehe stable default_biggrin.png

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Patch na pogodę i SMS a to dobre :lol: . Z drugiej strony po co aplikacji pogoda potrzebne zezwolenie do nawiązywania połączeń i zarządzania nimi?

Screenshot_2019-01-19-19-29-04-182_com.google.android.packageinstaller.png

Żeby, w razie jakiejś "ekstremalnej" pogody, mogło do ciebie i/lub twoich znajomych zadzwonić i powiadomić aby nie wychodzić dziś z domu

Spoiler

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edytowane przez lenowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że ponowie jedno ze swych pytań. Czy podczas zmiany weekly na stable nieunikne wipe? Zmieniana jest baza romów? Gdzieś o tym czytałem, lecz nie pamiętam gdzie i jaki był finał wypowiedzi. Posiadam aktualnie przestarzałe weekly z końca 2017 roku więc rom stable będzie nowszy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. 

Skusiłem sie na 8.7.19

Zrobiłem  wipe dalvik i cache, zlikwidowałem blokadę ekranu, zainstalowałem 8.7.19 przez TWRP i mam błąd "Systemowy Launcher wciąż przestaje..."

Jak to naprawić ? Najlepiej bez full wipe...

 

EDIT:  udało się wejść w update i zapodałem 9.1.3

Na razie wszystko co sprawdzam działa, ale widać że aplikacje otwieraja się wolniej ...

Edytowane przez melloon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu wreszcie trochę aktualnie mam to zachciało mi się zabrać za przejście na stable. Wcześniej wydawało mi się, że znalezienie starszej wersji xiaomi.eu stable nie będzie trudne, lecz po przeszukaniu w google tych mniej podejrzanie wyglądających stron nic nie znalazłem. Natomiast na https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/ znalazłem tylko dwie wersje romów stable dla naszego sprzętu (mido). Chciałbym najpierw zainstalować wspomniane już w temacie 8.7.19 xiaomi.eu stable.

Przepraszam jeśli wyjdę na leniwca, ale czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie szukać archiwalnych romów xiaomi.eu stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie. Teraz pozostało rozszyfrować oznaczenia lub patrzeć po datach wydania. Wie ktoś może jakie oznaczenie posiadał rom 8.7.19?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit

Wersje systemu z linku od Orjona wydają się być tymi samymi co z linku który sam podałem.

 

Czyli jestem skazany na świeży rom z błędami pokroju apki SMS... Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisano w postach 2,3 czy 6? Widzę że jedyną cokolwiek wiedzącą osobą, która próbuje pomóc jesteś Ty Orjon. Chwała Ci za to.

 

Ostatnie pytanie, które tu już padło... Stable jest oparte na innej bazie i zarezerwować więcej czasu na "otrzepanie się" po wipe?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowałem wersję stable. Działa dobrze z wyjątkiem sklonowanych aplikacji, które pojawiły się samoczynnie i nie można się ich pozbyć. Jakieś rady.238422891edb5563e41f298817ba0067.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit

Zrobiłem wipe. Jedyne z czym jest problem to klonowanie aplikacji. Chciałem sklonować facebook'a lite i sypneło błędem rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...