Skocz do zawartości

Mi air purifier pro / Brak Opcji w automatyzacji, nie działa automatyzacja


conderus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Mi air purifier pro z wyświetlaczem, ten wysoki. Zacznę od tego jak to ustawiłem. Nie chciało go oczywiście wykryć na początku mimo resetu ustawień, udało się jak wybrałem jako lokalizację „Chiny Kontynentalne”, połączył się. Zaktualizowałem za pomocą aplikacji wtedy firmware w urządzeniu. Zależy mi na ustawieniu wszystkiego tak jak chcę. Wybrałem automatyzację, i jak miałem "Jeśli – Dodaj warunek", to był Czasomierz  i Jak zmienia się pogoda, i tam było to na czym mi zależało, na ustawieniu poziomu czystości powietrza. Ustawiałem jeśli więcej niż 15, to wtedy włączy tryb manual. Jednak po wybraniu tego, pojawiła się jakaś lista, z prowincjami w Chinach, Beijing, Shanghai, Tianjin …. Co to jest i po co? Wybrałem pierwsze, i zapisałem wszystko. Włączyłem tryb automatyczny. Wydaje mi się że nie działa to, bo miałem na wyświetlaczu ok 009, a otworzyłem okno i wzrosło to 070, a tryb manualny nie włączył się wtedy. Chyba po przekroczeniu 015 powinno się włączyć od razu ?

Potem było tylko gorzej, odkryłem że po aktualizacji firmware urządzenia, wykrywa urządzenia jak wybiorę lokalizację europejską, połączyłem się ponownie z urządzeniem w trybie europejskim, i zaktualizowałem ponownie firmware urządzenia, jednak teraz jak wchodzę w automatyzację, i wybieram Dodaj nową scenę, i Jeśli – Dodaj, to mam tylko Czasomierz ! Zniknęło "Jak zmienia się pogoda", i nie da się ustawić czystości powietrza! Mogę sobie tylko ustawić kiedy ma przejść w tryb nocny itp. Czy w Europie jest tak czyste powietrze, że według firmy Mi nie potrzebna jest ta opcja?

Chciałbym zapytać, jeśli macie ten oczyszczacz i tryb europejski, to czy są dostępne wszystkie 4 ikony od "Jak zmienia się pogoda", w warunkach ? Nie wiem czy ten mój oczyszczacz jest wadliwy, może go oddam bo tak to nie nadaje się do użytku, farsa to wszystko jest że są takie problemy z tak banalnymi rzeczami.

Pozdrawiam.

Edytowane przez conderus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.01.2019 o 22:37, Stasio1910 napisał:

Dopiero co kupiłem Xiaomi Pro i mam ten sam problem. Nie mam możliwości dodania sceny ze względu na poziom pm 2.5, wyłącznie czasomierz. Siedzę i się głowię, ale póki co nie ma na to recepty. Pozdrawiam 

Wybierz region China Mainland. Zaktualizuj potem Mi Home i oczyszczacz. Wczoraj to przechodziłem. W menu oczyszczacza 'Automatyzacja' pojawiają się wszystkie opcje - przetłumaczone na angielski nawet.

Na dowód screen poniżej.

SmartSelect_20190125-102816_Mi Home.jpg

SmartSelect_20190125-102910_Mi Home.jpg

Edytowane przez matkon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.01.2019 o 13:58, conderus napisał:

Witam.

Mam Mi air purifier pro z wyświetlaczem, ten wysoki. Zacznę od tego jak to ustawiłem. Nie chciało go oczywiście wykryć na początku mimo resetu ustawień, udało się jak wybrałem jako lokalizację „Chiny Kontynentalne”, połączył się. Zaktualizowałem za pomocą aplikacji wtedy firmware w urządzeniu. Zależy mi na ustawieniu wszystkiego tak jak chcę. Wybrałem automatyzację, i jak miałem "Jeśli – Dodaj warunek", to był Czasomierz  i Jak zmienia się pogoda, i tam było to na czym mi zależało, na ustawieniu poziomu czystości powietrza. Ustawiałem jeśli więcej niż 15, to wtedy włączy tryb manual. Jednak po wybraniu tego, pojawiła się jakaś lista, z prowincjami w Chinach, Beijing, Shanghai, Tianjin …. Co to jest i po co? Wybrałem pierwsze, i zapisałem wszystko. Włączyłem tryb automatyczny. Wydaje mi się że nie działa to, bo miałem na wyświetlaczu ok 009, a otworzyłem okno i wzrosło to 070, a tryb manualny nie włączył się wtedy. Chyba po przekroczeniu 015 powinno się włączyć od razu ?

Potem było tylko gorzej, odkryłem że po aktualizacji firmware urządzenia, wykrywa urządzenia jak wybiorę lokalizację europejską, połączyłem się ponownie z urządzeniem w trybie europejskim, i zaktualizowałem ponownie firmware urządzenia, jednak teraz jak wchodzę w automatyzację, i wybieram Dodaj nową scenę, i Jeśli – Dodaj, to mam tylko Czasomierz ! Zniknęło "Jak zmienia się pogoda", i nie da się ustawić czystości powietrza! Mogę sobie tylko ustawić kiedy ma przejść w tryb nocny itp. Czy w Europie jest tak czyste powietrze, że według firmy Mi nie potrzebna jest ta opcja?

Chciałbym zapytać, jeśli macie ten oczyszczacz i tryb europejski, to czy są dostępne wszystkie 4 ikony od "Jak zmienia się pogoda", w warunkach ? Nie wiem czy ten mój oczyszczacz jest wadliwy, może go oddam bo tak to nie nadaje się do użytku, farsa to wszystko jest że są takie problemy z tak banalnymi rzeczami.

Pozdrawiam.

Mam podobny problem co kolega powyżej. Urządzenie nie reaguje na zadane sceny czyli zmiane trybu pracy ze względu na warunki pogodowe. Czy ma na to wpływ wybór tych prowincji? Czy znalazł ktoś jakieś rozwiązanie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pogoda i prowincje dziala tylko jak mieszkasz w chinach. wtedy sterowanie oparte jest o dane ze stacji pomiarowych i pomiarow na zewnatrz. jesli chcesz sterowac automatyzacja na podstawie danych z twojego urzadzenia to musisz miec wersje chinska oczyszczacza, bo w globalnej jest to wyciete. wtedy po wejsciu w nowa regule > warunki zobaczysz swoje urzadzenie i bedziesz mogl ustawic np. pm2.5 wieksze od X zrob Y.

ewentualnie zainstaluj ta wersje mi home. dodalem tu automatyzacje dla globalnych oczyszczaczy, ale nie gwarantuje, ze zadziala. dodatkowo mozesz podpiac 2s global do china mainland, jesli masz inne urzadzenia z chinskiego rynku i chcesz miec wszystko w 1 miejscu.

https://ufile.io/so5m0

Screenshot_2019-01-05-01-22-41-896_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2019-01-05-01-22-55-921_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cytat

ewentualnie zainstaluj ta wersje mi home. dodalem tu automatyzacje dla globalnych oczyszczaczy, ale nie gwarantuje, ze zadziala. dodatkowo mozesz podpiac 2s global do china mainland, jesli masz inne urzadzenia z chinskiego rynku i chcesz miec wszystko w 1 miejscu.

https://ufile.io/so5m0

Mogę prosić o reupload?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sprawdzilem i pro eu nie bylo dodane jeszcze do 5.5.66. wrzuc json z zalacznika do

pamiec_wewnetrzna/SmartHome/automations/zhimi.airpurifier.v7.json

po restarcie mi home powinna byc automatyzacja pro eu.

ewentualnie zainstaluj 5.6.1 z tej strony https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

user pusty, haslo kolo linka

i bedzie OK.

zhimi.airpurifier.v7.json

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienial, po prostu usun mi home, zainstaluj aktualna wersje (obecnie 5.6.4), wybierz region, gdzie masz oczyszczacz i zaloguj sie, potem od razu wejdz w automatyzacje i dodawanie nowej reguly i zobacz, czy masz w "jesli" oczyszczacz. jezyka apki nie zmieniaj, bo to wyglada mi home, az do jego twardego restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, dzięki!

Jednak nie działa, co za dziadostwo.
Mam uwstawione jeśli pm 2.5 większy od 3 włącz i d*pa, minęła już 1h od ustawienia tego na telefonie.
Próbowałem inne np poniżej 2.5 10 wyłącz, powyżek 10 włącz favorite 10 itp, czemu to nie działa?

Kolejny Edit
Otóż jak ustawię mode na sleep albo manual to przechodzi, nie mogę w regule ustawić favorite pytanko czemu?
Pro taki super jest że nie ma tego trybu? Nawet z poziomu aplikacji nie mogę go wybrać tylko sleep, auto, manual...

Screenshot_20191015_203704_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_20191015_203650_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez dayz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2019 o 18:30, dayz napisał:

Działa, dzięki!

Jednak nie działa, co za dziadostwo.
Mam uwstawione jeśli pm 2.5 większy od 3 włącz i d*pa, minęła już 1h od ustawienia tego na telefonie.
Próbowałem inne np poniżej 2.5 10 wyłącz, powyżek 10 włącz favorite 10 itp, czemu to nie działa?

Kolejny Edit
Otóż jak ustawię mode na sleep albo manual to przechodzi, nie mogę w regule ustawić favorite pytanko czemu?
Pro taki super jest że nie ma tego trybu? Nawet z poziomu aplikacji nie mogę go wybrać tylko sleep, auto, manual...

Identyczny problem mam co użytkownik "dayz".
Oczyszczacz 2S w wersji EU.
Zainstalowałem wersję MiHome_5.6.5_vevs.apk.
Po połączeniu z "Chiny" połączyłem się z oczyszczaczem i można dodać automatyzację, ale...
Działa jak u użytkownika tylko opcja night i wyłącz powyżej poziomu pm 2,5
Nie działa opcja trybu ręcznego czy ustawienie własnej prędkości (0-14 lev.)
Zauważyłem że jak daję opcję że ma włączyć po przekroczeniu np. 20 pm 2.5 na poziom prędkości na np. 10 lev i zapisaniu tego, po wejściu w tą opcje wyświetla się 0 lev. Jak by nie potrafił ustawić prędkości.

Można coś z tym zrobić? Aby automatyzacja działała w opcjach także własna prędkość lev.?

Edytowane przez kanon7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon7 w momencie kiedy ma sie wykonac zmiana fav level to jaki masz mode na oczyszczaczu (auto/silent/manual)? zmiana predkosci trybu fav jak sama nazwa wskazuje ma wplyw tylko na tryb favorite/manual, wiec jesli jestes w innym to musisz dodac w tej samej scenie druga akcje wlasnie przelaczenie na ten tryb. btw: region nie ma znaczenia, automatyzacja dziala na kazdym.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rezmus napisał:

@kanon7 w momencie kiedy ma sie wykonac zmiana fav level to jaki masz mode na oczyszczaczu (auto/silent/manual)? zmiana predkosci trybu fav jak sama nazwa wskazuje ma wplyw tylko na tryb favorite/manual, wiec jesli jestes w innym to musisz dodac w tej samej scenie druga akcje wlasnie przelaczenie na ten tryb. btw: region nie ma znaczenia, automatyzacja dziala na kazdym.

Dzisiaj zauważyłem że jednak zmienia na tryb ręczny, ale nie na favorite.
Mam wtedy ustawiony tryb AUTO. Podejrzewam że oczyszczacz nie ma tej funkcji favorite, bo w aplikacji na smartfonie mam 3 opcje:
- AUTO
- Night
- manual (tryb ręczny)
Oglądając automatyzację np. Purufier 2 widzę że aplikacji są 4 ikony wraz z 4 ikoną favorite, u mnie są 3 ikony - bez favorite i chyba tego nie przeskoczę :/

Drugi powód dlaczego nie mam opcji favortie, jest to że jak dam automatyzację z włączeniem favortie i ustawię mu np. 10 prędkość, to po wejściu w gotową automatyzację w opcji favortite mam "0".
Podejrzewam że gdyby była dostepna opcja favorite, to by ją uruchomił i pozostawił w opcjach poziom 10, a nie przełączał na zero "0".

Da się uruchomić może jakimś cudem favorite?

Edytowane przez kanon7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

favorite = manual, wymiennie to nazywaja, ale oznacza to samo.

zrob tak. ustaw na oczyszczaczu tryb fav (ten z serduszkiem na oled). zrob scene, jesli - wykonaj recznie, to - set fav level 10. uruchom scene recznie. dziala? pamietaj, ze w trakcie uruchamiania masz miec tryb fav na nim, a nie auto/sleep.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rezmus napisał:

favorite = manual, wymiennie to nazywaja, ale oznacza to samo.

zrob tak. ustaw na oczyszczaczu tryb fav (ten z serduszkiem na oled). zrob scene, jesli - wykonaj recznie, to - set fav level 10. uruchom scene recznie. dziala? pamietaj, ze w trakcie uruchamiania masz miec tryb fav na nim, a nie auto/sleep.

Jak dałem na manualny tryb i wykonałem co napisałeś:
zrob scene, jesli - wykonaj recznie, to - set fav level 10. uruchom scene recznie.
No i działa.
To oczyszczacz włączył się w tryb 10 - czyli głośno i szybko.

Tylko nie rozwiązuje to problemu żeby ustawić np. powyżej 10 pm 2.5 -> lev. 10. Bo wtedy musi być na AUTO.
 

Edytowane przez kanon7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia co ci tam wyswietla jak edytujesz regule ponownie. wazne jest to co jest zapisane w chmurze, a skoro zmienilo ci na 10 to znaczy, ze zapisalo 10. wszystko dziala zgodnie z zalozeniami tylko pewnych rzeczy nie uwzgledniasz w szczegolnosci jak dziala firmware. dane do chmury sa wyslane co 30 minut lub jesli zmiana aqi od ostatniego wyslanego pomiaru wynosi 20 i wiecej. teraz juz widzisz dlaczego operowanie na niskich aqi jest problemem.

o 16:00 wyslalo na serwer aqi 8, ty masz regulke >10 costam i jak aqi wzrosnie to dane na serwer pojda dopiero o 16:30 lub jesli aqi dojdzie do 28. sprzet chinski, gdzie operuje sie na duzo wyzszych wartosciach (do 75 jest zielone), wiec dziala to tak, a nie inaczej.

21 minut temu, kanon7 napisał:

ustawiam powyżej 10 ma ustawić prędkość lev 12 to nie ustawia. Ani jak oczyszczacz jest w auto, ani w maunal.

ustaw na nim tryb manual, warunek aqi > 10 to fav level 12 i zapal zapalke (zeby konkretnie poszlo aqi do gory). wtedy zadziala.

21 minut temu, kanon7 napisał:

Tylko nie rozwiązuje to problemu żeby ustawić np. powyżej 10 pm 2.5 -> lev. 10. Bo wtedy musi być na AUTO.

to akurat nie jest problem, bo mozesz ustawic scene jesli aqi > 10 (1 warunek) to przelacz na manual i ustaw level (2 akcje).

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

to nie ma znaczenia co ci tam wyswietla jak edytujesz regule ponownie. wazne jest to co jest zapisane w chmurze, a skoro zmienilo ci na 10 to znaczy, ze zapisalo 10. wszystko dziala zgodnie z zalozeniami tylko pewnych rzeczy nie uwzgledniasz w szczegolnosci jak dziala firmware. dane do chmury sa wyslane co 30 minut lub jesli zmiana aqi od ostatniego wyslanego pomiaru wynosi 20 i wiecej. teraz juz widzisz dlaczego operowanie na niskich aqi jest problemem.

o 16:00 wyslalo na serwer aqi 8, ty masz regulke >10 costam i jak aqi wzrosnie to dane na serwer pojda dopiero o 16:30 lub jesli aqi dojdzie do 28. sprzet chinski, gdzie operuje sie na duzo wyzszych wartosciach (do 75 jest zielone), wiec dziala to tak, a nie inaczej.

ustaw na nim tryb manual, warunek aqi > 10 to fav level 12 i zapal zapalke (zeby konkretnie poszlo aqi do gory). wtedy zadziala.

to akurat nie jest problem, bo mozesz ustawic scene jesli aqi > 10 (1 warunek) to przelacz na manual i ustaw level (2 akcje).

Czy dobrze rozumiem, że oczyszczacz na bieżąco nie przełącza na ustawione opcje automatyzacji?
Bo zrozumiałem to tak:
1. <20 ustaw 10 lev.
2. o 16:00 było 18 pm więc taka poszła informacja, więc nie ustawi 10 lev. bo nie ma jeszcze 20 lub więcej pm
3. o 16:05 nagle wzrośnie do 60 pm, więc te info pójdzie o 16:30 - tj. za 25 minut...
4. ... i dopiero o 16:30 wzrośnie do prędkości 10 lev. bo wtedy dojdą dane że przekroczone <20
Jeżeli tak, to dziwne... bo takie dane co do automatyzacji oczyszczacz powinien mieć i na zmiany powinien reagować jak w trybie auto. Czyli te ustawienia co damy mu w automatyzacji powinien do kilku / kilkunastu sekund zmieniać - jeżeli byśmy mieli duże wahania poziomu powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczyszczacz sam nic nie ustawia. wszystkie sceny sa zapisywane w chmurze xiaomi i to ona wydaje komendy na podstawie danych z oczyszczacza. to twoje pierwsze urzadzenie xiaomi? generalnie w tym ekosystemie chmura steruje wszystkim i jesli masz tylko 1 urzadzenie to rzeczywiscie moze ci sie wydawac to dziwne, ze mozgiem jest chmura, ale nie logika samego firmware, ale jak bedziesz mial urzadzen 10, czy 100 to juz inaczej wyglada (interakcje w automatyzacji miedzy nimi).

> 2. o 16:00 było 18 pm więc taka poszła informacja, więc nie ustawi 10 lev. bo nie ma jeszcze 20 lub więcej pm

dane nie da o danej godzinie, podalem ta godzine dla przykladu, o ktorej ida dokladnie nie wie nikt (nie nie dekoduje ruchu), ale zakladajac, ze o 16:00 zostalo wyslane 18 to

> 3. o 16:05 nagle wzrośnie do 60 pm, więc te info pójdzie o 16:30 - tj. za 25 minut...

tak jak pisalem, dane ida co 30 minut LUB jesli zmiana od ostatniego wyslanego pomiaru bedzie 20 lub wieksza, wiec jak wskoczy 60, a wyslane bylo 18 to 60-18=42, zatem zmiana byla wieksza od 20 i nowy pomiar bedzie wyslany. gdyby wzroslo tylko do 37 i nie przekroczylo tej wartosci to wyslane by zostalo dopiero o 16:30.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

oczyszczacz sam nic nie ustawia. wszystkie sceny sa zapisywane w chmurze xiaomi i to ona wydaje komendy na podstawie danych z oczyszczacza.

Myślałem że komendy są wysyłane przez chmurę i potem zapisywane w oprogramowaniu oczyszczacza - tak jak to jest z poziomami działania trybu AUTO. Ma oczyszczacz zapisane jakieś parametry pm i prędkości do tego i działa od razu. 100 pm - nagle wzrost obrotów - to myślałem że oczyszczacz sobie moją automatyzację przez serwer zapisuje i działa na jej trybie od razu.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

to twoje pierwsze urzadzenie xiaomi?


Dokładnie, pierwsze moje urządzenie xiaomi.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

generalnie w tym ekosystemie chmura steruje wszystkim i jesli masz tylko 1 urzadzenie to rzeczywiscie moze ci sie wydawac to dziwne,


No właśnie to mnie dziwi... bo opóźnienia rzędu 30 minut na wysłanie poziomu pm 2,5 i otrzymania stałej instrukcji (zmiennej) na kolejne 30 minut, to zbyt długo.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

tak jak pisalem, dane ida co 30 minut LUB jesli zmiana od ostatniego wyslanego pomiaru bedzie 20 lub wieksza, wiec jak wskoczy 60, a wyslane bylo 18 to 60-18=42, zatem zmiana byla wieksza od 20 i nowy pomiar bedzie wyslany. gdyby wzroslo tylko do 37 i nie przekroczylo tej wartosci to wyslane by zostalo dopiero o 16:30.


Dlatego jak tak to działa, to jednak wolę pozostawić wbudowany tryb AUTO, ale działający od razu.
Ale przez to odrzucam kupno kolejnego oczyszczacza xiaomi (a na dniach chciałem dokupić kolejny 2S/Pro), na rzecz innego producenta który ma bardziej restrykcyjne podejście do stanu powietrza np. Klarta Forste 3:

  • do 8 µg/m³ PM2,5 – silent,
  • 9-15 µg/m³ PM2,5 – slow,
  • 16-25 µg/m³ PM2,5 – fast,
  • od 26 µg/m³ PM2,5 – turbo.

Ale Wielkie dzięki za pomoc :) 

Edytowane przez kanon7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb auto dziala autonomicznie zgodnie wytycznymi w firmware, ale wedlug chinskich norm. przykladowo dla 2s jest 15 predkosci (0-14), a auto do aqi 20 leci na 0, od 20 do 75 na 1, dopiero powyzej 75 wchodzi na 4. wszystkie chinskie oczyszczacze maja takie normy - do 75 super, do 150 dobrze, do 250 dostatecznie, dopiero powyzej zle. w naszych warunkach jak ktos chce operowac na aqi do 25 to sie jak widac slabo sprawdzi. dziwne tylko, ze robiac wersje global nie dostosowali tych norm.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2019 o 22:32, rezmus napisał:

tryb auto dziala autonomicznie zgodnie wytycznymi w firmware, ale wedlug chinskich norm. przykladowo dla 2s jest 15 predkosci (0-14), a auto do aqi 20 leci na 0, od 20 do 75 na 1, dopiero powyzej 75 wchodzi na 4. wszystkie chinskie oczyszczacze maja takie normy - do 75 super, do 150 dobrze, do 250 dostatecznie, dopiero powyzej zle. w naszych warunkach jak ktos chce operowac na aqi do 25 to sie jak widac slabo sprawdzi. dziwne tylko, ze robiac wersje global nie dostosowali tych norm.

A mam trochę inne pytanie. Ustawię mu automatyzację, więc co 30 minut do niej będzie ustawiać prędkość oczyszczacza.
A co się stanie jak internet (wifi) będzie wyłączone? Oczyszczacz nie będzie umiał wysłać danych, ani pobrać wytycznych.
Oczyszczacz przełączy się wtedy na tryb wbudowany AUTO wtedy?

Edytowane przez kanon7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...