Jump to content

Wymiana ekranu z ramką czy bez ?

Recommended Posts

Witam, ostatnio mojemu xiaomi przytrafił się wypadek ;p i szukam teraz dobrego wyświetlacza

Problem jest taki że raczej dam radę wymienić tylko trafiłem na dwie niby te same ale różne rzeczy są tylko wyświetlacze i wyświetlacze z ramką i podobno te drugie jest o wiele prostsze w montażu 

I pytanie takie jak to wygląda właśnie montowanie z tą ramką trzeba podzespoły przerzucać?  nie wymaga to jakichś specjalnych urządzeń do podgrzewania czy coś ? 

przebieram w wielu aukcjach ale nie wiem który byłby wystarczająco dobry może ktoś jakiś poleci?

Oraz czy jest jakaś instrukcja na necie z montażem tej ramki? bo widziałem tylko instrukcje z wymianą samego wyświetlacza bez ramki

Z tego co wyczytałem to ten bez ramki musisz odklejać na gorąco (da radę zwykłą suszarką).

Z ramką wymieniasz wyświetlacz razem z ramką. 

Na necie spotkałem się z opiniami że nieraz łatwiej wymienić wyświetlacz bez ramki niż z ramką bo właśnie problematyczne staje się przekładnie podzespołów. 

Jak wygląda sytuacja w Redmi Note 5 Pro lepiej z ramką czy bez? 

Jakiś sprawdzony dostawca? Najlepiej oryginał. Na dragon-tt nie znalazłem. 

Ja wymieniałem w MI5s i uważam, że lepiej kupić z ramką. Przerzucenie podzespołów jest prostsze niż zabawa w klejenie wyświetlacza. Poza tym i tak zawsze trzeba odkręcić większość podzespołów bez względu na to czy mamy wyświetlacz z ramką czy bez. 

Co do samego wyświetlacza to wydaje mi się, że wszystkie są podobne jeśli nie takie same. Kup coś ze średniej półki cenowej (150-200zł) i będzie OK. 

Jakieś sprawdzone źródło na ekrany do Redmi Note 5 Pro? 

Na polecany dragon-tt do RN5Pro nie ma. 

A na Aliexpress są różne opinie. Może jakiś sprawdzony sprzedawca? 

Na GearBest wyświetlacz 50-70 dolców i to bez ramki. Drogo jak doliczyć jeszcze koszt wymiany. 

Kupowałem na dragon-tt i na AliExpress, w obu przypadkach dostałem ten sam wyświetlacz! Wszędzie jest to samo. Z AliExpress polecam :

https://s.click.aliexpress.com/e/bm4j0s13

Dodam tylko, że nie macie się co spodziewać super jakości. Na pewno zamienniki są mniej wytrzymałe i po pewnym czasie pojawiają się miejsca z jaśniejszymi punktami.

Edited by rock'n'rolla