Skocz do zawartości

Wymiana ekranu z ramką czy bez ?


JohnnyEnglish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mojemu xiaomi przytrafił się wypadek ;p i szukam teraz dobrego wyświetlacza

Problem jest taki że raczej dam radę wymienić tylko trafiłem na dwie niby te same ale różne rzeczy są tylko wyświetlacze i wyświetlacze z ramką i podobno te drugie jest o wiele prostsze w montażu 

I pytanie takie jak to wygląda właśnie montowanie z tą ramką trzeba podzespoły przerzucać?  nie wymaga to jakichś specjalnych urządzeń do podgrzewania czy coś ? 

przebieram w wielu aukcjach ale nie wiem który byłby wystarczająco dobry może ktoś jakiś poleci?

Oraz czy jest jakaś instrukcja na necie z montażem tej ramki? bo widziałem tylko instrukcje z wymianą samego wyświetlacza bez ramki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to ten bez ramki musisz odklejać na gorąco (da radę zwykłą suszarką).

Z ramką wymieniasz wyświetlacz razem z ramką. 

Na necie spotkałem się z opiniami że nieraz łatwiej wymienić wyświetlacz bez ramki niż z ramką bo właśnie problematyczne staje się przekładnie podzespołów. 

Jak wygląda sytuacja w Redmi Note 5 Pro lepiej z ramką czy bez? 

Jakiś sprawdzony dostawca? Najlepiej oryginał. Na dragon-tt nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w MI5s i uważam, że lepiej kupić z ramką. Przerzucenie podzespołów jest prostsze niż zabawa w klejenie wyświetlacza. Poza tym i tak zawsze trzeba odkręcić większość podzespołów bez względu na to czy mamy wyświetlacz z ramką czy bez. 

Co do samego wyświetlacza to wydaje mi się, że wszystkie są podobne jeśli nie takie same. Kup coś ze średniej półki cenowej (150-200zł) i będzie OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sprawdzone źródło na ekrany do Redmi Note 5 Pro? 

Na polecany dragon-tt do RN5Pro nie ma. 

A na Aliexpress są różne opinie. Może jakiś sprawdzony sprzedawca? 

Na GearBest wyświetlacz 50-70 dolców i to bez ramki. Drogo jak doliczyć jeszcze koszt wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na dragon-tt i na AliExpress, w obu przypadkach dostałem ten sam wyświetlacz! Wszędzie jest to samo. Z AliExpress polecam :

https://s.click.aliexpress.com/e/bm4j0s13

Dodam tylko, że nie macie się co spodziewać super jakości. Na pewno zamienniki są mniej wytrzymałe i po pewnym czasie pojawiają się miejsca z jaśniejszymi punktami.

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...