Skocz do zawartości

MIUI 9.1.3


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI 10 9.1.3


  • Dodane ulepszenia do funkcji „Zawsze włączony” dla urządzeń z AMOLED (dodatkowe ikony aplikacji, styl zegara)
  • Dodane podwójne kliknięcie w ekran pulpitu w celu jego zablokowania (Ustawienia > Pulpit)
  • Dodane więcej stopni regulacji głośności
  • Możliwość wyłączenia niektórych aplikacji systemowych
  • Poprawiony widget Poczty
  • Aktualizacje 9.1.1, 9.1.2 dla niektórych urządzeń
  • Koniec wsparcia xiaomi.eu dla Redmi 4/Pro/4A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Pro, MIMAX, MIMAX Pro
  • Pełna lista zmian

DFG_2019-01-04-09-12-14-e1546590308341-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na Redmi PRO nie polecam tego wydania. Telefon baaaardzo laguje, nie reaguje na to co się klika (lub z dużym opóźnieniem), nie działa głos - wywala np. uruchomienie Youtube. Do tego połączenie sieciowe miałem wrażenie ze przez LTE jest niestabilne. Wysypują się również tapety - choć to akurat najmniejszy problem. Nie byłem w stanie pracować na nim - wróciłem do 8.12.27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u was też znikają niektóre aplikacje po instalacji nowszej wersji romu ?

U mnie po instalacji 9.1.3 znikła aplikacja Sygic i RootExplorer. Próbowałem zainstalować ponownie ale mam komunikat "Aplikacja nie zainstalowana". Dzieje się tak na większości wersji MIUI. Telefon Redmi 3S.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN4, RN4X, Redmi Pro, MIMAX, MIMAXPro - koniec wsparcia xiaomi.eu. Nasze patche zbyt często wysypują się na starzych Androidach, powodując konieczność ponownej kompilacji ROMu z poprawionymi patchami, a nie mamy możliwości ich testowania.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach programistycznych zauważyłem przydatną opcję "Rozszerzone menu zasilania". Sam już nie wiem, czy było to ma poprzednich wydaniach, ale chyba nie .
Apn znów do poprawy dla Orange

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voltron napisał:

Jak sobie poradzisz to daj znać

Według forum xiaomi.eu:

Cytat

Xiaomi Mi 8SE twrp 1227
Install twrp with fastboot. Unplug the USB cable without giving the boot command, hold down the power button of the device. device reset, try to enter twrp when you turn on the volume and hold the power key
twrp will open. Now let's wait for the rom smoothly or install a previous rom.

 

Mi8SE reuploaded to fix stuck in fastboot. If you have working twrp, flash it. And remember to root before reboot system

Możesz sprawdzić czy działa, żadnej gwarancji nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi MIX2S aplikacja poczta wysyła puste powiadomienia których nie można usunąć przez przesunięcie w prawo.
Błąd z nazwami kontaktów w aplikacji SMS ciągle obecny.
Wejdź w ustawienia powiadomień aplikacji Poczta, potem w kanał powiadomień który jest po chińsku (nie przetłumaczyłem go, będzie przetłumaczony za tydzień) i tam odznacz dla niego powiadomienia żeby ich nie wyświetlał i problem rozwiązany.

Co do SMS - wieczorem dam paczkę do podmiany przez TWRP.

wysłane z RN5 via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

" Możliwość wyłączenia niektórych aplikacji systemowych"

Czy ktoś może napisać o jakie aplikacje chodzi? 

Jeśli nie ma żadnego innego menu, to to jest zabawa. Trzeba w Ustawienia -> Systemowe sprawdzić jakie są tam apki, następnie Ustawienia -> Zarządzanie odszukać wybraną i sprawdzić czy ma opcję Wyłącz (przykładowo Notatki i Kalendarz ma, ale SMS nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orjon napisał:

Wejdź w ustawienia powiadomień aplikacji Poczta, potem w kanał powiadomień który jest po chińsku (nie przetłumaczyłem go, będzie przetłumaczony za tydzień) i tam odznacz dla niego powiadomienia żeby ich nie wyświetlał i problem rozwiązany.

Co do SMS - wieczorem dam paczkę do podmiany przez TWRP.

Dziękuję za podpowiedź co do poczty. Czekam na paczkę do naprawy SMS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia dla MI8:
- Dodane ulepszenia do funkcji „Zawsze włączony” dla urządzeń z AMOLED (dodatkowe ikony aplikacji, styl zegara) - Na razie ciężko powiedzieć, do obserwacji. Nie widzę nigdzie menu, w którym można zdefiniować te aplikacje do wyświetlania, więc pozostaje wierzyć, że się z tym uporali dla ogółu. Styl zegara do wyboru pionowy, poziomy i liniowy - działa prawidłowo. W przyszłości przydałaby się tam jeszcze np. bateria i budzik :)
- Dodane więcej stopni regulacji głośności - Działa prawidłowo.
- Możliwość wyłączenia niektórych aplikacji systemowych - Tak jak pisałem wyżej jest zabawa z wyszukaniem, ale działa.
- Automatyczna jasność - Poprawione, wreszcie nie uruchamia ekranu z bardzo niską jasnością!

Ogólnie wrażenia z aktualizacji pozytywne :)
 

Edit: W zakresie Dodane ulepszenia do funkcji „Zawsze włączony” dla urządzeń z AMOLED (dodatkowe ikony aplikacji) to niestety nie jest to jakaś poprawka ogólna. Nadal obserwuję, że wyświetlają się powiadomienia (ikony) na AOD dla aplikacji takich jak Messenger, Gmail, Hangout, ale już z innych typu SofaScore czy x-kom nie. Wychodzi na to, że usprawnienie dotyczy wyświetlania dla konkretnych aplikacji, a nie dla ogółu powiadomień. Nadal też po odblokowaniu telefonu i zablokowaniu go powiadomienia pomimo nieodczytania znikają z AOD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Orjon napisał:


Co do SMS - wieczorem dam paczkę do podmiany przez TWRP.

wysłane z RN5 via Tapatalk
 

Paczka będzie "specjalna" czy export z ostatniej działającej wersji romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon mam pytanie do Ciebie bo tak jak ja jesteś użytkownikiem RN5. Czy u Ciebie reż nie działają czasem gesty? Np chce wyjść z smsa i przejezdzam palcem od dołu do gory i nic sie nie dzieję dopiero jak stukne palcem 2x ekran to gesty działają i tak bardzo często się dzieje. Nie wiem czy to bug systemu bo mam tak już od kilku wydań czy po prostu u mnie coś jest nie tak..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...