Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem w Mi8 miganie/błyskanie


Patrykowski98

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, tpawel napisał:

Jest na to jedna rada. G7 z IPS emoji23.png
Jak tak czytam ten temat to chyba właśnie tak zrobię po wypłacie. W bestcenie poniżej 1700 kupi

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Brałbym ale aparat będzie gorszy i to pewnie sporo, nie chce mi się sprawdzać ale z tego co wiem to do G7 pakowali miniaturkę straszną (sensor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem Mi8

Czekam na przesyłkę. Dlaczego ja wszedłem tutaj?. ... 

Hehe. Mam nadzieję, że to osobne przypadki i aż tak wielkiego procentu uszkodzonych telefonów nie ma. Wszak już kilka miesięcy na rynku jest.

Cena jest dobra 1620zl, za wersje 6/128. Mam nadzieje, że będzie ok i nie trafi mi się model do napraw itp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2019 o 10:11, daniel.wu napisał:

fizyczny problem czujnika czy w software?

Z tego co mówili, to fizyczny.

Dnia 27.01.2019 o 11:05, galakty napisał:

na ustawieniu ręcznym problemu być nie powinno

No i w 99% przypadków problemów nie było u mnie na wyłączonej auto-jasności, ale z tego co mówili, nawet na wyłączonej auto-jasności telefon nadal korzysta z czujnika w jakichś tam przypadkach, wiec nadal może wywalać. Nie wiem, przyjedzie jutro to się dowiem na ile jest "naprawione".

 

Edit: Cóż.. po pierwszych kilku h, problem zniknął... zobaczymy na jak długo.

Edit2: No i wróciło, ale! Według en.miui i mojej rozmowy z serwisantami kilkoma, problem nie jest w hardzie. Jest to BUG powodowany przez ciemne motywy oraz AoD, Xiaomi o problemie wie i "pracuje nad patchem". Aktualnie problem całkowicie rozwiązuje pobranie apki "OLED Saver".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, stereo0 napisał:

To czemu występuje też gdy nie korzysta się z AOD i ciemnych motywów?

Bo tutaj niby chodzi o samo odpalenie tych rzeczy. Ich wyłączenie nie usuwa błędu. Od rana (8) testuje OLED Saver i jak na razie działa, a problem wrócił wczoraj wieczorem po włączeniu ciemnego motywu. 

59 minut temu, stereo0 napisał:

W takim razie już 3 miesiące pracują nad tym problemem.

No właśnie nie... Zaczęli niby dopiero w styczniu, bo wcześniej był za mały feedback w tej sprawie i wymieniali ekrany (co rozwiązywało problem na chwile). Prawdy pełnej pewnie nigdy nie poznamy, wszystko to są na razie jakieś plotki i gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peseq napisał:

czy ktoś na zablokowanym bootloaderze to miał

miał, na en.miui jest kilka tematów na 3-6stron.

1 minutę temu, Patrykowski98 napisał:

skoro to niby błąd softu to ciekawi mnie dlaczego po wgraniu globala miui 9 z opcją clean all nic to nie dało 

AoD/ciemny motyw coś chrzanią i to się potem ciągnie nawet po MiFlashu. U mnie aktualnie spokój. Na sofcie AOSP/LOS etc. problem nie istnieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały updacik, otóż wczoraj dowiedziałem się, że mój telefon został naprawiony, ale nie wiem póki co zostało naprawione oraz dowiedziałem się, że wysyłkę z serwisu w Chinach robią tylko raz w miesiącu, czy byłby ktoś w stanie to potwierdzić? Nie ukrywam, że nie zamierzam czekać kolejnych 2 miesięcy na telefon :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ROM global 10.2.2 i problem pojawił się kilka dni temu. Telefon posiadam od października. Dopiero teraz mi to wyszło.

Dodam, że o telefon dbam. Służy mi przede wszystkim do pracy. Kolega ma kupiony miesiąc później i póki co mu wszystko działa.  

Ma ktoś jakieś świeże informacje? Widać, że problem nadal występuje i nie zmieniło się nic. 

Edytowane przez kuba1552
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nezumi napisał:

Baa, nawet jest rozwiązanie... Zainstaluj OLED Saver z google play.

To tylko półśrodek :) są wady korzystania z tej apki. Zrób wieczorem screena to robi się ciemny screen ;) poczekamy, zobaczymy. Ważne że to nie wada fizyczna. Nie uśmiechało mi się oddawanie telefonu na gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie to się zrobiło? To jest częsta przypadłość? Czy mały procent? Może ktoś ma jakieś lepsze dane. Chodzi mi w skali globalnej. Bo wiem, że mało znalazłem na forach. Przeważnie odsyłało mnie do Samsunga i jego ekranu.
Wkurzył bym się gdyby coś się zaczęło dziać w moim MI. Polubiłem go strasznie i chciałbym, żeby podziałał przynajmniej 2 lata, a najlepiej dłużej')

Szkoda że darkmode nie jest dostępny w każdej apce i całym interfejsie MIUI. Serio to powinien być standard. Ile zaoszczędzić energii można na samym ekranie. W nocy fajnie można śmiało czytać bez ryzyka wypalenia - swoich oczu :) Bo o ekran się nie martwię, bo żadnych testowych plansz na wypalenia nie używam :)
W MI9 jest w standardzie. Dawać aktualizacje, bo tylko tego mi w nim brakuje. Serio telefon działa w dzień - praktycznie cały czas odpalony ekran - tzn w godzinach pracujących. A wieczorem jakiś e-book.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peseq napisał:

Po jakim czasie to się zrobiło? To jest częsta przypadłość? Czy mały procent? Może ktoś ma jakieś lepsze dane. Chodzi mi w skali globalnej. Bo wiem, że mało znalazłem na forach. Przeważnie odsyłało mnie do Samsunga i jego ekranu.
Wkurzył bym się gdyby coś się zaczęło dziać w moim MI. Polubiłem go strasznie i chciałbym, żeby podziałał przynajmniej 2 lata, a najlepiej dłużej')

Szkoda że darkmode nie jest dostępny w każdej apce i całym interfejsie MIUI. Serio to powinien być standard. Ile zaoszczędzić energii można na samym ekranie. W nocy fajnie można śmiało czytać bez ryzyka wypalenia - swoich oczu :) Bo o ekran się nie martwię, bo żadnych testowych plansz na wypalenia nie używam :)
W MI9 jest w standardzie. Dawać aktualizacje, bo tylko tego mi w nim brakuje. Serio telefon działa w dzień - praktycznie cały czas odpalony ekran - tzn w godzinach pracujących. A wieczorem jakiś e-book.

Pozdrawiam.

Co raz więcej przypadków jest opisywanych. Padają losowo, nie znają przyczyny. Póki co docierają do Xiaomi wiadomości z bugami. Otworzyli dyskusję na angielskiej stronie i ludzie zgłaszają się z tym problemem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2019 o 17:14, tpawel napisał:

Jest na to jedna rada. G7 z IPS emoji23.png
Jak tak czytam ten temat to chyba właśnie tak zrobię po wypłacie. W bestcenie poniżej 1700 kupi

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem g5 i g6 w obu po czasie były powidoki wiec w g7 pewnie będzie to samo. Wiec tym super bezawaryjnym IPS tak bym się nie jarał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 16:15, Nezumi napisał:

Z ostatnich informacji, winowajcą "błyskania" ma być jakiś bug w AoD, aby się go pozbyć, trzeba wyłączyć AOD, ustawić domyślny motyw, zrestartować urządzenie. 

Czyli jak nigdy nie włączę AoD na nowym Mi8 (czekam na dostawę) to problem mnie na pewno ominie? Motyw domyślny jest jedynym,  którego używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Na to wychodzi. Jakieś 2 tygodnie temu przeprowadziłem tą "operację", czyli wyłączyłem AOD, ustawiłem motyw domyślny, zrestartowałem fona i do dziś żadnego problemu. Wcześniej przy OLEDSaver i włączonym AOD też problemu nie było, ale OLEDSaver przyciemnia straszliwie screeny z telefonu, więc wyłączałem go, potem zapominałem włączać i po 3-4 dniach problem wracał, wtedy znowu włączałem OLEDSaver na 1-2dni i znowu wyłączałem. Ciekawe jest to, że problem dotyczy tylko Mi8/EE/SE, nie dotyczy natomiast Mix3, czy Mi9 (przynajmniej na razie nie ma głosów, że coś jest nie tak). Jestem ciekawy, czy Xiaomi skopało jakiś sterownik do ekranu w serii Mi8, czy po prostu nie chce im się optymalizować łatki pod AOD dla Mi8, którą mają już zrobione dla Mix3 i Mi9...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

Czyli jak nigdy nie włączę AoD na nowym Mi8 (czekam na dostawę) to problem mnie na pewno ominie? Motyw domyślny jest jedynym,  którego używam.

Włączałem AoD i problemu nie mam. Global + motyw domyślny, nic nie zmieniałem. Więc to raczej się gryzie z motywem/systemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, galakty napisał:

Włączałem AoD i problemu nie mam. Global + motyw domyślny, nic nie zmieniałem. Więc to raczej się gryzie z motywem/systemem. 

To jest usterka dotycząca jakiegoś promila urządzeń, potwierdzeń na forum en.miui jest z 5 może, a sami ludzie piszą, że po wyłączeniu AOD i ustawieniu domyślnego motywu, a następnie restarcie problem zniknął, są też osoby, które cofały soft do miui9 (pierwszy soft dla mi8) i problem również znikał. Nawet patrząc na nasze forum i ilość zgłoszonych problemów z błyskaniem to jest nas ilu? 3? Na Xiaomi.eu też cisza, a soft co tydzień pobiera 2000 osób na samym AFH, do tego dodaj dedyk u nas i sourceforge... Także Nawet jak nas się 10 uzbiera, to przy ponad 2000 urządzeń na samym xiaomi.eu jest to promil.

 

Ja tu nadal czekam, aż się @Patrykowski98 odezwie, czy mu wymiana ekranu pomogła i na jak długo :P.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do sprzedaży MI8 i kombinuje z różnymi systemami by nie było problemów i działały płatności i co ciekawe, miganie zaczyna się tylko, jeśli zostanie włączone automatyczne przyciemniane nocne, później nagle już mu odwala i zaczyna mrugać przy budzeniu np. jak się dotknie czytnika złym palcem lub też po otrzymaniu powiadomienia, akurat dziś testowałem jeden z pierwszych romów i też mrugał :D Tj. dipper_images_V9.5.11.0.OEACNFA_20180703.0000.00_8.1_cn_64c55c8438

Rzeczywiście ten oled saver pomaga, lecz tak jak mówisz screeny wyglądają śmiesznie i przy obracaniu ekranu pojawiają się na chwile piksele.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...