Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem w Mi8 miganie/błyskanie


Patrykowski98

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Nezumi napisał:

To chyba akurat nie jest wypalanie. Ukrywając notch wyłączasz praktycznie cały pasek, a co za tym idzie, nic tam nie świeci, więc nie może się wypalić.

Ale wypala się reszta ekranu i widać różnicę. Rozumiem po roku-dwóch, ale na forum OnePlusa po 3 msc były już raporty o tym. Słabe.

W Mi 8 jakoś nic mi się nie wypaliło, a miałem nawigację na 100% i telefonu używam normalnie, bo to w sumie jest mój TEST na OLED. Nie oszczędzam Mi 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, galakty napisał:

Nie oszczędzam Mi 8.

Też nie oszczędzam od tej strony, ale to co napisałeś tylko potwierdza, jak bardzo awaryjne są AMOLEDy i o ile trafisz dobrą sztukę to jest OK, ale jak nie utrafisz to cóż, masz przygody i tłumaczenia serwisów, że "wypalanie jest cechą produktu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Też nie oszczędzam od tej strony, ale to co napisałeś tylko potwierdza, jak bardzo awaryjne są AMOLEDy i o ile trafisz dobrą sztukę to jest OK, ale jak nie utrafisz to cóż, masz przygody i tłumaczenia serwisów, że "wypalanie jest cechą produktu".

Sam nie wiem, dziwi mnie to że w Samsungach się szybciej wypalają, a niby to te same ekrany co w Mi 8. Czy softem wyciskają więcej? Niekoniecznie, bo według testów to Mi 8 ma lepszy ciutkę ekran od S8... Ogólnie to wielka niewiadoma z tymi OLEDami, super ekrany ale producenci mają gdzieś ich trwałość, mają się psuć i tyle.

Powiem tak, jak moja Mi 8 przezyje bez wypaleń do osiągnięcia akceptowalnej ceny zakupu Mi 9, to kupię kolejnego OLEDa, jak coś się stanie to wrócę do IPS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, faktycznie słabo. Co prawda mój Mi8 leci/płynie/jedzie do mnie, natomiast z tyłu głowy będzie, że może nagle zacząć 'blyskac'. Z drugiej strony, miałem Mi4 - było ok, mam ponad 2 lata Mi5 i również płyta ma się dobrze, więc będę normalnie korzystal z Mi8 i się niczym nie przejmował. W każdym razie, nie ma żadnej reguły na blyskanie w Mi8? Nie przyczyniło się żadne wydanie romu global/xiaomi.eu itd, po prostu 'nieszczęście'? Ciekaw jestem jakiegoś stanowiska w tej kwestii, choćby@Acid się wypowiedział.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5029]daniel.wu[/mention] bądź dobrej myśli. Martwić się będziesz dopiero gdy Ci się to przytrafi. U mnie nie ma śladu błyskania. Telefon ma prawie 3 miesiące. Nigdy nie użyłem AOD bo nie potrzebuję. 
Racja, ale chce też wiedzieć, czy właśnie używanie AOD może mieć wpływ, czy nie. Bo np pewnie chętnie bym korzystał, ale jeśli ktoś potwierdzi że używanie skraca żywot wyświetlacza, to... Się zastanowię...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

na forum OnePlusa po 3 msc były już raporty o tym. Słabe

Będę wiedział za trzy miesiące czy ekran w OP6 jest słaby. Czy w Samsungach się wypala częściej? Nie wiem jak ludzie użytkują telefony ale w note 4 mojej córki po trzech latach nie było wypalonego ekranu a to, że tych zgłoszeń jest więcej w przypadku Samsunga to normalne bo jest ich najwięcej na rynku. Stosunek procentowy usterki do ilości urządzeń na rynku pewnie będzie podobny

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mariusz.ur napisał:

Będę wiedział za trzy miesiące czy ekran w OP6 jest słaby. Czy w Samsungach się wypala częściej? Nie wiem jak ludzie użytkują telefony ale w note 4 mojej córki po trzech latach nie było wypalonego ekranu a to, że tych zgłoszeń jest więcej w przypadku Samsunga to normalne bo jest ich najwięcej na rynku. Stosunek procentowy usterki do ilości urządzeń na rynku pewnie będzie podobny

Note 4 to dinozaur, problemy zaczęły się od S7, a najbardziej od S8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Miałem to samo z moim mi8 co zresztą pisałem i pytałem tutaj i na xiaomi eu i na angielskim forum miui i nikt nie umiał pomoc, a jedynie dwie-trzy osoby na cały  świat znalazłem z tym wtedy (listopad). Próbowałem różne wersje miui eu, china Dev, wipe, mi flash po prostu wszystko. Sprawa skończyła się tym, że zrobiłem spór na PayPal i odesłałem telefon do ibg do Chin i dziś przyszedł mail z PayPal, że w ciągu kilku dni kasa wróci na moją kartę. Telefon miałem od samej premiery. Nigdy nie upadł, ani nie został zalany. Ustawienia AOD, szmery bajery nic nie dawały. Czasem wipe czyw granie softu coś dawało, ale na krótko. Zauważyłem wtedy, że po dłuższym nieużywaniu odblokowanie telefonu jest niemożliwe bo błyska, a potem jak się rozkręci to jest to mniej uciążliwe. W każdym razie problemu się pozbyłem, tz telefonu xd 

 

Dnia 12.01.2019 o 14:18, daniel.wu napisał:

Racja, ale chce też wiedzieć, czy właśnie używanie AOD może mieć wpływ, czy nie. Bo np pewnie chętnie bym korzystał, ale jeśli ktoś potwierdzi że używanie skraca żywot wyświetlacza, to... Się zastanowię...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

AOD nie ma na to wpływu. Nigdy nie używałem tego, a miałem ten problem co załączyłem powyżej. To loteria chyba. Sam mam do tej pory mi5 i zero problemów. Z mi8 już mi się nie poszczęściło

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2019 o 11:19, paveu napisał:

Oj nie mogę się zgodzić. Ja wypalenia miałem już w Note 2, ale po 3 latach używania. Odbił się pasek powiadomień. Taka cecha OLEDów.

A co do migania ekranu - wystraszyliście mnie i to bardzo. Da się w jakimś program sprawdzić serię wyświetlacza?

Po 3 latach, a nie po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakiś masowych zgłoszeń. Problem dotyczy ukrywania notcha a to prawdopodobnie będzie występować w każdym telefonie z tą funkcją. Czarny pasek i na tym białe ikony. Jak używasz telefonu bez tego to raz masz ciemny pasek raz jasny a co za tym idzie ikony też zmieniają kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

Nie drażnij mnie nawet... Jeszcze sprzedam ten telefon skoro każdy zaczyna mieć problem :/

No wlasnie dziwne, ale migalo tylko podczas odblokowania ekranu kilka razy (nie zawsze), ale za to podczas uruchamnia telefonu mruga caly czas do momentu czarno-bialego logo xiaomi/mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Steller napisał:

tylko podczas odblokowania

To poczekaj, potem zacznie Ci migać też podczas uruchaniania i odblokowywania TWRP, czy też wchodzenia i wychodzenia z Fastboot, a na koniec nie będziesz mógł w ogóle odblokować fona, bo usłyszysz unlock, ekran zacznie migać jak szalony, pokaże się na 0.5sek i wyłączy, a następnie przez 30s-1min nie pozwoli się ponownie odpalić. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że to się pojawia, znika, pojawia znowu po x czasie nasilone i... znowu potrafi zniknąć na x czasu, a potem znowu wrócić jeszcze mocniejsze. Po flashach i zmianach romów i różnych ustawieniach jakie robiłem zawsze miałem 24-72h spokoju, a potem nasilało się jeszcze mocniej, wtedy musiałem podkręcić jasność ekranu i znowu problem znikał i wracał po ~3 dniach... Mój z tego co wiem już jest w drodze do Chin do oficjalnego serwisu...

20 minut temu, galakty napisał:

Jeszcze sprzedam ten telefon

Szczerze? Zastanawiam się, czy po powrocie z naprawy nie sprzedać tego w diabły i nie wziąć czegoś innego... 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nezumi napisał:

Szczerze? Zastanawiam się, czy po powrocie z naprawy nie sprzedać tego w diabły i nie wziąć czegoś innego... 

Ale co? Mixa 2s z IPS nie chcę, poza tym ramki brzydkie dla mnie. Mix 3 niby ok, slidera bym przeżył gdyby nie bateria. 

Czekam na Mi 9 i jak ceny spadną do normalnego poziomu to chyba zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina update xD już o tym pisałem xd byłem jednym z pionierów z tym problem zeszłego roku, zresztą wrzucałem jak to wyglądało u mnie. Póki możecie róbcie spory na pp, albo odsyłajcie na gwarancję. Naprawdę nie żartuję, jestem tu z wami od dawna, próbowałem wszystkiego, doradzałem się acida i innych światłych tego forum i forum eu i nic się nie dało zrobić. Ani wgrywanie, flashowanie, wipowanie, włączanie i wyłączanie róznych opcji nic po prostu nic nie pomagało. Pewnie się jebie taśma czy coś jak w swego czasu w samsungach s5(na yt i forum android jest pełno o tym, albo po prostu ten typ tak ma. Mi się udało ostatnim rzutem na taśmę zrobić spór. Najbardziej to widoczne jest po dłuższym nieużywaniu telefonu. Musiałem wrócić do mi5, który odpukać działa jak marzenie. Dziś wybrałem kasę ze sporu całe 2300pln i nie wiem co robić czy czekać na mi9 czy iśc w diabły gdzie indziej. Uwielbiam miui, ale się mocno sparzyłem.

 

Druga wada mojego mi8 to był kurz w aparacie od nowosci i pogłębiało się to XD temat też poruszany na forum globalnym miui. Przygladnijcie się uważnie swoim sztukom w dobrym świetle.  Tu kolejne dwa filmy jeden z błyskaniem drugi z kurzem nagrany mi5 z macro z biedronki xD nagrałem wtedy kilka filmów, żeby udowodnić że telefon jest zepsuty doszczętnie.

 

Edytowane przez stereo0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Mixa 2s z IPS nie chcę, poza tym ramki brzydkie dla mnie. Mix 3 niby ok, slidera bym przeżył gdyby nie bateria. 

z Mix3 bym poczekał 3-6msc, tam też jest AMOLED...

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

Druga wada mojego mi8 to był kurz w aparacie od nowosci i pogłębiało się to

Czyli trafiłeś całkowicie rozjechaną sztukę ;c 

33 minuty temu, stereo0 napisał:

Pamiętam jak mi5 padały jak muchy, a mój intensywnie używany działa do dziś

Dokładnie to samo, siedzę na mojej niezawodnej Mi5 :P. Na szczęście mam jeszcze 1.5r gwarancji/rękojmi, więc gdyby po naprawie coś się działo znowu, zawsze mogę wnieść o rozwiązanie umowy i zwrot kosztów :P.

1 godzinę temu, galakty napisał:

Ale co?

Szczerze? Nie mam pojęcia, może coś z Honora? Może OP... Tylko nie wiem jak przeżyje brak MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nezumi napisał:

Szczerze? Nie mam pojęcia, może coś z Honora? Może OP... Tylko nie wiem jak przeżyje brak MIUI...

Tylko nie Huawei/Honor, daj sobie spokój, serio ;) 

OP bardzo fajny, no ale cena też wyższa. Jak chcesz wydać tyle kasy na OP to bierz śmiało, wydajność, wsparcie, mody na XDA - miód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, przeczekam kilka dni, po powrocie do domu, zaczął już normalnie działać, ale tak jak pisaliście wyżej, to normalne zachowanie, że się uspokajał i działał przez jakiś czas. W moim przypadku to dziwny chyba zbieg okoliczności, że odwaliło mu po update'cie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, galakty napisał:

Tylko nie Huawei/Honor, daj sobie spokój, serio ;) 

OP bardzo fajny, no ale cena też wyższa. Jak chcesz wydać tyle kasy na OP to bierz śmiało, wydajność, wsparcie, mody na XDA - miód. 

Honor rozważam tylko dlatego, że jest tam kopia MIUI, czyli jak oni sobie to nazywają "EmoszjalUI", a ja lubię na to wołać "EmchybaMIUI" :D. Co do OP to mam opory większe niż do Honora, ze względu na ilość zgłoszeń dot. usterek. Niby wsaprcie na XDA jest, jakość urządzenia jest, ale nadal zdarzają się jakieś śmieszne problemy, czy to z ekranem, czy to z dzwonieniem na numery specjalne, czy inny śmieszny babol.  No nic, na razie czekam na info dot. mojej Mi8, bo nie ukrywam, fon używa mi się genialnie i gdyby nie ten problem z ekranem, to bym praktycznie nie miał na co narzekać :P.

23 minuty temu, Steller napisał:

chyba zbieg okoliczności, że odwaliło mu po update'cie 

Albo ma to jakiś wpływ, gdy już się coś dzieje... Pierwszy problem u mnie pojawił się po aktualizacji w listopadzie, ale zniknął po wyłączeniu AoD, więc winę zwaliłem na AoD i do końca grudnia praktycznie było bez żadnych problemów. Po ostatniej grudniowej aktualizacji znowu się zaczęło, znowu miałem włączone AoD, ale po wyłączeniu się nie porpawiło, a z dnia na dzień było już tylko gorzej. Wrzucenie MIUI9, a potem najnowszego na czysto, bez przywracania oraz wyłączenie auto-jasności i ustawienie jasności na 30% pozwoliło mi przez 2-3dni używać telefonu bez problemu...Potem, jak już pisałem, było tylko gorzej... Jestem ciekaw, czy się sprzedawcy udało wywołać błąd, bo jak wysyłałem telefon, to akurat postanowił działać prawidłowo i nie mogłem wywołać błyskania :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

Albo ma to jakiś wpływ, gdy już się coś dzieje... Pierwszy problem u mnie pojawił się po aktualizacji w listopadzie, ale zniknął po wyłączeniu AoD, więc winę zwaliłem na AoD i do końca grudnia praktycznie było bez żadnych problemów. Po ostatniej grudniowej aktualizacji znowu się zaczęło, znowu miałem włączone AoD, ale po wyłączeniu się nie porpawiło, a z dnia na dzień było już tylko gorzej. Wrzucenie MIUI9, a potem najnowszego na czysto, bez przywracania oraz wyłączenie auto-jasności i ustawienie jasności na 30% pozwoliło mi przez 2-3dni używać telefonu bez problemu...Potem, jak już pisałem, było tylko gorzej... Jestem ciekaw, czy się sprzedawcy udało wywołać błąd, bo jak wysyłałem telefon, to akurat postanowił działać prawidłowo i nie mogłem wywołać błyskania :P.

ja o dziwo używałem aod tylko przez 5 minut i nigdy więcej tego nie włączyłem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi zamiast Honora lepiej wybrać serię "P", przynajmniej ma stabilizację optyczną w aparacie. Piszę to jak były posiadacz Honora 10, Mate 10 Pro, P10, P20, P20 Pro. Ogólnie bardzo dobre telefony, zero modowania, o ile chcesz posiadać gwarancję. Jeśli nie chcesz jej mieć to i tak odblokowanie BLa płatne. Softy mniej więcej co miesiąc nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...