Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem w Mi8 miganie/błyskanie


Patrykowski98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od października 2018 r. Mi8 6/128 chińską wersję, zakupiony w sklepie ILTRADE z dodatkową gwarancją w MiCenter, problem polega na tym, że przy odblokowywaniu/zablokowaniu ekranu ekran miga na zielono/niebiesko, nasilone jest to najbardziej przy włączonym AlwaysOnDisplay, ale na wyłączonej tej opcji jest to samo. Czy jest to problem software'owy czy raczej hardware'owy i odsyłać na gwarancję ? W załączniku daje video. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja softu? Mam coś podobnego, pojawiło się 2dni temu po włączeniu AoD, gdy był odpalony, to przy każdym odświeżeniu/powiadomieniu/odblokowaniu migał na biało, po wyłączeniu ilość tych.. cudów zmniejszyła się do jakiegoś 1-2 mignięć w ciągu dnia. Problem jest poruszany i na forum globalnym i forum xiaomi.eu, nikt nie zna przyczyny, ale wszyscy wskazują, na jakiś błąd w sofcie (wszystkim pojawiło się to po włączeniu AoD). Wgranie czystego softu niektórym pomogło, sam będę to robić za jakąś 1h to dam znać, czy problem się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się z MiFlashem musiałem wstrzymać, ale wrzuciłem sobie 2x aktu tą samą(8.12.27) i jak na razie problem zniknął (tfu tfu).

 

Ps. Problem wrocil wieczorem, zauwazylem ze jak zakrywam czujnik swiatla to zaczyna szalec ekran, jak mam jasno i czujnik jest czysty to problemow z ekranem brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w samym twrp problemu nie ma, tak samo wchodzac w fastboot, czy tez po prostu wlaczajac telefon... blyska mi na bialo tylko przy unlock/lock, powiadomieniach gdy ekran jest wylaczony, odbieraniu telefonow przy wylaczonym ekranie, czy tez przy przejsciu do recovery przez opcje w apce aktu (wchodzac recznie blyskow brak). W ciagu dnia praktycznie problem sie nie pojawia, a dopiero wieczorem/w nocy/ rano, gdy jest dosc ciemno, tak jakby czujnik szalal... Może @Acid wie cos wiecej w tym temacie.

 

@Patrykowski98 Poczekałbym jednak z ew. wymianami ekranu etc. problem jest dość... powszechny z tego co widzę na innych forach: https://en.miui.com/thread-4485033-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na forach ogólnych podają, że nawet po flashu do MIUI9 problem pozostaje, ale wymiana wyświetlacza nic nie pomaga. Problem jest związany z opcją AoD i z jakiegoś powodu pozostaje nawet po MiFlashu. Chcesz, możesz wysłać na rękojmie/gw, również wysyłam (prawdopodobnie sklep będzie nalegać na naprawę w MiCenter, zobaczymy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, damiann37 napisał:

Po ostatniej aktualizacji miałem ten sam problem ,wróciłem do ustawień fabrycznych i problem rozwiązany 

Kiedy robiłeś powrót do fabrycznych? U mnie po MiFlashu, po fabrycznych, na sofcie china, global i xiaomi.eu, zawsze błąd występuje, z różnym natężeniem, ale występuje.

6 godzin temu, Patrykowski98 napisał:

Najlepiej by było jakby jakieś oficjalne oświadczenie napisali, to było by wszystko jasne ;/

No troszku się obijają, na początku grudnia obiecali, że skontaktują się ze swoimi programistami i... cisza do dziś, a wątków i postów na en.miui coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, damiann37 napisał:

Wczoraj ,poszło bez problemu

No to na 1 dzień też mi się udawało... Problem wracał po 24-48h ze zdwojoną siłą... Początek miałem w listopadzie, potem przez miesiąc nic, a teraz jest tak uciążliwe, że nie mogę nawet telefonu odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Nezumi napisał:

Ehh... U mnie teraz także zaczęło błyskać nawet uruchamiając Fastboot lub blokując/odblokowując ekran w TWRP... Raz się skusiłem na AMOLED i już mnie pokarało :(. Telefon jak pisałem wyżej zgłoszony na rękojmie... 

Nie wina OLEDu, w sumie nie wiem czego, u mnie nic się nie dzieje a sam ekran jest boski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie wina OLEDu, w sumie nie wiem czego, u mnie nic się nie dzieje a sam ekran jest boski.

A czego? Na początku myślałem, że może czujnik szaleje, ale jeżeli ekran dosłownie błyska Ci białym światłem (konkretniej najpierw dolna połowa ekranu, a potem przygasa i zapala się cały na biało, znowu gaśnie, zamruga jeszcze z 2-3 razy połowicznie lub całościowo i wyłącza) i to nie tylko w systemie, ale też poza nim (TWRP, Fastboot, a nawet wchodząc w EDL ekran potrafi migać białym światłem) to cóż, ekran może być jednym z winnych... Xiaomi milczy, na forach jednym pomogła wymiana ekranu, innym nie pomogła, jednym pomaga zwykły MiFlash, a innym się jeszcze pogarsza... Moja Mi8 aktualnie jest nie do użytku, ekran błyska na biało i się nie zapala dalej w systemie, TWRP i Fastboot odpalają po błyskaniu, ale żadne wipe, MiFlashe, czy też instalacje innych softów nic nie zmieniają lub zmieniają na 1h i problem wraca nasilony...  Do tego dochodzi tzw. "polskie januszostwo" gdzie sprzedawca przez 72h nie potrafi odebrać telefonu lub odpisać na maila (a raczej przesłać tylko druku do wypełnienia, aby rozpocząć proces reklamacji)... Szczerze to od 3 dni przeklinam Xiaomi za opieszałość i brak informacji (nikt nie wie co jest winne, czy zgłaszać na gwarancję bo hard, czy bug w sofcie i przeczekać), Samsunga za ekrany (bo jak błyska ekran, to spora szansa, że to jego wina, czyż nie? Co więcej, ten problem jest dość szeroko znany w Samsungach...) i sprzedawcę za swoją postawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

A czego? Na początku myślałem, że może czujnik szaleje, ale jeżeli ekran dosłownie błyska Ci białym światłem (konkretniej najpierw dolna połowa ekranu, a potem przygasa i zapala się cały na biało, znowu gaśnie, zamruga jeszcze z 2-3 razy połowicznie lub całościowo i wyłącza) i to nie tylko w systemie, ale też poza nim (TWRP, Fastboot, a nawet wchodząc w EDL ekran potrafi migać białym światłem) to cóż, ekran może być jednym z winnych... Xiaomi milczy, na forach jednym pomogła wymiana ekranu, innym nie pomogła, jednym pomaga zwykły MiFlash, a innym się jeszcze pogarsza... Moja Mi8 aktualnie jest nie do użytku, ekran błyska na biało i się nie zapala dalej w systemie, TWRP i Fastboot odpalają po błyskaniu, ale żadne wipe, MiFlashe, czy też instalacje innych softów nic nie zmieniają lub zmieniają na 1h i problem wraca nasilony...  Do tego dochodzi tzw. "polskie januszostwo" gdzie sprzedawca przez 72h nie potrafi odebrać telefonu lub odpisać na maila (a raczej przesłać tylko druku do wypełnienia, aby rozpocząć proces reklamacji)... Szczerze to od 3 dni przeklinam Xiaomi za opieszałość i brak informacji (nikt nie wie co jest winne, czy zgłaszać na gwarancję bo hard, czy bug w sofcie i przeczekać), Samsunga za ekrany (bo jak błyska ekran, to spora szansa, że to jego wina, czyż nie? Co więcej, ten problem jest dość szeroko znany w Samsungach...) i sprzedawcę za swoją postawę...

Miałem na myśli, że to nie wina technologii. Ekrany OLED są najlepsze, a to że Xiaomi dało ciała (znowu) to nie wina ekranu. Każdy flagowiec ma wady, Mi 5 banan i płyta, Mi 6 się rozklejał w ciepłym, Mi 8 ma problem z ekranem. Nic nowego jak dla mnie.

Moja Mi 8 nie ma żadnego problemu z ekranem, ale mam globala i nic nie grzebię, pewnie te problemy w większości są na xiaomi.eu lub china dev (co by mnie nie dziwiło bo te softy mają zawsze jakieś problemy). Może coś mieszają w hardware i psują ekrany? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że uruchomienie 'czegokolwiek' oznacza odpalenie jakiegoś systemu/kernela. A w kernelu masz moduły od grafiki, które mogą być ... no wiesz, na jednym hw będzie ok, na drugim będzie znośnie, ale tylko przez jakiś czas itp.
Gdyby to był prawdziwy Linux - no ale nie jest - to może by coś się dało pokombinować, że stwierdzić, że to wada sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, galakty napisał:

Ekrany OLED są najlepsze

AMOLED i OLED to 2 różne technologie, bliskie sobie, ale różne, najlepsze? Tak, ale jeżeli chodzi o awaryjność, to sporo częściej może się zdarzyć feler w OLED/AMOLED niż w IPS/TN. (Błyskające, migoczące, czy też zmieniające kolory tj niebieskie lub żółte, różowe biele w AMOLED, zielone OLEDy, już pomijam "wypalanie" które już nawet nie jest brane pod uwagę przy gwarancji bo "taka cecha produktu")

55 minut temu, galakty napisał:

że Xiaomi dało ciała

No jeżeli chodzi o błyskanie ekranu, to akurat jest znane już z Samsungów(od S5 w górę jest sporo zgłoszeń na forach w necie), więc TYM RAZEM to nie Xiaomi, ich jedyna wina jak na razie, to brak informacji od listopada i... wybór AMOLEDów...

55 minut temu, galakty napisał:

pewnie te problemy w większości są na xiaomi.eu lub china dev

Właśnie Cię zdziwię, ale na Xiaomi.eu są dosłownie 3 posty an ten temat, u nas 2 osoby (+1 której udało się "naprawić" miflashem), a na en.miui masz 5-6 tematów każdy po 3-6stron, wszyscy siedzą na globalach (z tego co piszą). Nawet masz 2 zgłoszenia do devów zrobione, w jednym 3 potwierdzenia, w drugim 7. Większość postów z listopada(te informują o błędzie po aktualizacji do 10 stable), potem był miesiąc ciszy, a od grudnia (dokładniej po aktu 8.12.27) wyskoczyła tego masa. Jednym lekko miga, inni już nie mogą uruchomić ekranów, jednym na niebiesko, innym biało, a łączy je wszystkie 1 rzecz... Wszystkie osoby miały włączone AoD gdy błąd się pojawił. Dlatego obstawiałem soft, ale po flashu i ustawieniu wszystkiego od nowa problem powinien zniknąć, a tak nie jest... Ludzie pisali też tyle, że po wymianie ekran + mobo+ bateria (wymieniając tylko 1 z podzespołów nic się nie zmieniało) dopiero ekran przestał błyskać (opis według serwisów).

Także problem wygląda na bardziej złożony, niż sam soft, czy sam ekran...

5 minut temu, zibi_k napisał:

odpalenie jakiegoś systemu/kernela.

No dobra, ale po Flashu starszego softu na czysto, na którym problemu nie było, powinno wszystko wrócić do normy, a nie wraca, a też ciekawe jest to, że problem się nasila z czasem.  

 

Serio, jeżeli ktoś ma pomysł, co jeszcze można zrobić, nie naruszając gwarancji, to chętnie to spróbuje :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Także problem wygląda na bardziej złożony, niż sam soft, czy sam ekran...

Ciekawe co z tego wyjdzie, dziwne że tak zamiatają sprawę pod dywan, bo to raczej domena firm pokroju Huawei. Apple znowu nie zamiata pod dywan, tylko mówi że to cecha produktu, a tutaj cisza :| 

Dobrze że mnie to nie spotkało, bo Mi 8 byłby ostatnim telefon od nich. W sumie to będę obserwował jak z tego wyjdą, bo jak się okaże że nie zajęli żadnego stanowiska to sam nie wiem czy kupię następcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możecie być pewni, że jak fon mi wróci z serwisu (o ile mi się w ogóle uda dobić do kolesia z ILTRADE) to sprawę opiszę i jeżeli serio się okaże, że to aż tak poważny problem w hardzie, to sam nie wiem czy kupię kolejnego flagowca... bo jak to tak, że rok w rok z flagową serię "Mi X" coś nie tak... Mi4 pękające taśmy od ekranu, Mi5, mobo i banan, Mi6 się rozkleja, a teraz Mi8, coś czuję, że może być kumulacja ekran+mobo+coś jeszcze...

 

PS: Problem występuje również przy Mi8 SE, z tego co udało mi się wyciągnąć od modów z en.miui, to jednak nie jest błąd hardu, a softu, wymiany ekranu etc mogą nie pomagać. Problemem jest coś z jasnością poniżej ~20% oraz AoD.

 

@galakty @Patrykowski98 Posiedziałem, podłubałem i... chyba rozgryzłem? W każdym razie chyba nie muszę wysyłać na gware :). Błąd jest w sofcie od 8.12.27, ustawiając jasność niżej niż 20% i włączając AoD błąd się pojawia, kiedyś po wyłączeniu AoD znikał, aktualnie zostaje, żadne miflashe etc nie pomagają, trzeba wrócić do MIUI9, a dopiero potem wgrać aktualne MIUI, nie uruchamiać AoD, a jansość ustawić na min. 30% i wyłączyć automat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój musiałem oddać, bo zrobiło się tak jak na tym filmiku , dam znać jak wróci co i jak, telefon potrzebny mi do pracy, a tu takie kwiatki, że nasiliło się nagle aż tak . Na tą chwilę czekam na ekspertyzę z MiCenter.

 

Edytowane przez Patrykowski98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to trochę jak uszkodzenie synchronizacji pionowej.
Możliwe jest , że to wada projektowa, tzn. w wyniku zbiegu kilku ustawień, np. tych opisanych w tym watku, układ pracuje w niewłaściwy sposob. Może np. wzbudzać się /zaczyna pracować jak generator/, co może nawet zakończyć się uszkodzeniem.
Programowo można próbować takie warunki zablokować, o ile ilość kombinacji jest możliwa do ogarnięcia przez dział r&d. W międzyczasie producent może poprawić hardware.
To takie moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Ale jak nie włączę AoD to będzie ok?

Teoretycznie tak, ale też nie mam pewności, bo nie wiem ile z osób które nie trafiają na fora po prostu wysyłała fony na naprawy i tyle. Przyjąłbym jednak, że ta wada może się pojawić zawsze, tak jak wady w Mi5, czy Mi6. Tylko tym razem, wygląda na to, że winny jest Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego Samsung Amoled działa dobrze w OnePlus a w takim Mi 8 nie. Moim zdaniem winne jest Xiaomi. Wypuszczają za dużo modeli i się gubią. Używam ich produktów ale mam wrażenie, że ta firma idzie w złym kierunku.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, daniel.wu napisał:

Czyli Twój 'sposob' Nezumi jednak nie działa?

Działa, ale już wiem, że to nie jest problem softu, więc nie mogę tak "przeczekać i może się poprawi" tylko jestem do końca już pozbawiony funkcji automatycznej jasności, czy tez używania niskiego poziomu jasności ekranu, a to jednak na dłuższą metę jest uciążliwe. Sposób który podałem pozwala... "przeczekać"... po powrocie do auto + niska jasność przez 24-48h jest OK, a potem znowu zaczyna się sypać.

6 minut temu, mariusz.ur napisał:

Tak się zastanawiam dlaczego Samsung Amoled działa dobrze w OnePlus a w takim Mi 8 nie.

Każdy ekran jest inny, wielkość notcha, umiejscowienie czujników etc. Co więcej, ekrany w OP wcale nie są "ok", ani "działa dobrze"... Ile było zgłoszeń z OP (ogólnie) odnośnie żółtego wyświetlacza, niebieskiej bieli, różowej bieli, problemów z dotykiem, etc etc. Dopiero bodajże 2 ostatnie modele były jako-tako OK. Szperając po forach znalazłem setki, jak nie więcej postów osób, które mają podobne problemy w Samsungu S8 i S9, całej serii A 2017 oraz J (gdzie w J dochodzi także migotanie ekranu, gdy ten jest już odpalony). AMOLED idealny nie jest i tyle. Te ekrany zawsze były awaryjne, zawsze trafiało się sporo odpadu. Mam wrażenie, że Samsung celowo wyrzuca takie "nie do końca" ekrany i liczy na to, że "a do 2 lat pociągną". Mój znajomy aktualnie ma S9 i ma totalnie zażółcony ekran i nie, to nie jest funkcja usuwania nieb. światła, po jej odpaleniu, ekran się robi praktycznie brązowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz.ur No nie uciekniemy. Kiedyś była nadzieja w OLED od LG, ale LG totalnie oddało rynek smartphone, więc do wyboru mamy albo AMOLED, albo IPS. Ja troszku pokładam nadziei w microLED o ile w ogóle zaczną je produkować w smartphone'ach. Także nie zostaje mi nic innego, jak zagryźć zęby, cieszyć się z tego, że się wykupiło gwarę w MiCenter i wymienić ekran z nadzieją, że wytrzyma już teraz te 2lata :P. Bo jeżeli chodzi o samą jakość obrazu w Mi8, to nie mam nic do zarzucenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Tak się zastanawiam dlaczego Samsung Amoled działa dobrze w OnePlus a w takim Mi 8 nie. Moim zdaniem winne jest Xiaomi. Wypuszczają za dużo modeli i się gubią. Używam ich produktów ale mam wrażenie, że ta firma idzie w złym kierunku.

Tak dobrze w OP6 działa że po 3 msc ukrywania notcha jest już różnica w jasności :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...