Recommended Posts

Instalacja MIUI nie jest zalecana.

Nie odpowiadam za wszelkie szkody i problemy.

Wszystko robisz na własne ryzyko

Poniżej instrukcja instalacji romu z mi6x na mia2.

received_243867323200929.thumb.jpeg.3b181533e589e2a8071268a54dbf3473.jpeg

Musimy mieć odblokowany bootloader
Potrzebne pliki

1. Pobieramy rom fastboot do a2 oraz rom fastboot do mi6x.
    Z folderu images w romie dla a2 kopiujemy pliki abl.elf, prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf, prog_emmc_firehose_Sdm660_lite.elf i zamieniamy w folderze images w romie dla 6x.

Zrobione w paczce "Potrzebne pliki".

2. Włączamy mi a2 w trybie fastboot i otwieramy Mi+A2+Xtrem+Toolkit>Toolkit>5. Reboot>2. Enter EDL Mode. Ekran telefonu pozostaje czarny a telefon przechodzi w tryb EDL.

received_371468673605253.thumb.jpeg.74b54ec3a1d092b583f9a800652176a1.jpeg
  3. W MiFlash  wybieramy  ścieżkę do folderu wayne_images_8.5.17_20180517.0000.00_8.1_cn, refresh>flash_all>flash. U mnie trwało to poniżej 250s.miflash.thumb.png.59cd3bbac8a760bd736f48c2f875d69b.png
  4. Powinno się uruchomić miui 9 china.
    received_398835427526681.thumb.jpeg.9d94d847e1f28a1cfd4d29b5380be1f7.jpeg
  5. Pobieramy MIUIPolska/xiaomi.eu dla mi 6X i z archiwum z romem usuwamy folder firmware-update, by możliwy był powrót do android one. Ważne, pozostawienie tego folderu spowoduje włączenie funkcji ARB co nie pozwoli na powrót do fabrycznego oprogramowania, telefon na zawsze pozostanie mi 6x. Folder należy usuwać przy każdej aktualizacji.

Szkic.thumb.png.5992d94a68e83f34a711ebb63d954211.png
    Tak mniej więcej powinno wyglądać archiwum.:
    SzkicF.thumb.png.42b1c1b37b4c2c7651d7ca0d1acf462c.png
  6. Włączamy telefon w trybie fastboot, w cmd przechodzimy do folderu recovery "fastboot boot twrp-wayne.img, włączy się twrp.
  7. W twrp robimy wipe cache, data, internal storage. Włączamy tryb mtp i kopiujemy do pamięci telefonu rom MIUIPolska. Install>wybierz_rom>install.
  8. Po kilku minutach powinno się włączyć miuipolska.
    received_284873765711439.thumb.jpeg.8be6b4624d710693cfe661bb517bf8ce.jpeg
    Nie pobieramy romu przez aplikację aktualizacje bo jego instalacja uniemożliwi powrót do fabrycznego softu, należy zawsze usuwać folder firmware-update.

By powrócić do stocka pobieramy ROM  i wrzucamy przez miflash.

Jeśli w aplikacji aparat pojawia się "Błąd aparatu":

Przejść do "system/etc/device_features" i zmienić nazwę z wayne.xml na whyred.xml

W build.prop zmienić ro.product.device=wayne na ro.product.device=whyred i reboot.

Poza tym działa wszystko, bugi takie same jak w mi6x.

Przepraszam za jakość zdjęć, nie miałem w planach nigdzie ich udostęniać.

Edited by Filo301
  • Thanks 1

Dzięki, konkretna instrukcja i materiały. Zarzuciłem zgodnie z instrukcją, ale miałem kłopot bo komputer nie widział urządzenia w twrp, a zarzuciłem z pena i śmiga. Ps. już w wersji miui 10. Ciekawe czy będzie podniesiony android pod miui na te urządzenia.

Tak się zastanawiam, bo Mi 6x 4/64 jest na Ali za +-800zł w wysyłką DHL bez VAT. Jaki jest sens kupować mi A2 I instalować miui. Nie lepiej od razu kupić Mi 6x

6 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Jaki jest sens ... Nie lepiej od razu kupić Mi 6x

Np.:

Nie ma B20 i nie jest "Treble".

Bootloader odblokowujesz "z marszu".

Został już kupiony.

Edited by dzidexx

w przypadku 6/128 z ok 1200 z gwarancją w Polsce wolałbym z Polski. Bo Vat/cło od 800 zł to 170 zł

19 godzin temu, aejj napisał:

Dzięki, konkretna instrukcja i materiały. Zarzuciłem zgodnie z instrukcją, ale miałem kłopot bo komputer nie widział urządzenia w twrp, a zarzuciłem z pena i śmiga. Ps. już w wersji miui 10. Ciekawe czy będzie podniesiony android pod miui na te urządzenia.

Po instalacji muszę uprać się z kilkoma problemami, m. in. Nie uruchamiające się pasmo 5GHz w Wifi (na tym mi akurat bardzo zależy-wg. np. XDA problem miał zniknąć po włożeniu kart sim, niestety został), i póki co z aparatem jeszcze kwestia powalczenia, aby nie było błędów. Bateria w miarę 2 sim (nawet przy 2* LTE). Zaletą to takiego rozwiązania czyli miui na a2 widzę, że aplikacje nie widzą rootowania. Ale chętnie bym dopracował WIFI 5 GHz oraz aparat, który kończy komentarzem - "brak połączenia".

Edited by aejj

mnie zależało na miui, gestach i współpracy z cloud'em mi. Bo Android One nie znalazłem, żeby współpracował z i.mi. poprawnie. Chyba, że się mylę. Bo mam  porównanie 4/64 z Android P oraz  mój już z Miui 10 ;) z tym że 6/128.(p.s. wg mnie brakuje mu tylko nfc, ale mogę to przeżyć w tel.. za 1200 zł.

Edited by aejj

Android współpracuje z chmurą Google - masz darmowe 15 gb a nie 5. Na zdjęcia nieograniczona - jeśli przesyłasz w "wysoka jakość".

Gestów faktycznie nie ma zbyt wiele - doinstaluj Nova Launcher.

@up

2 minuty temu, mariusz.ur napisał:

dla mnie nie do przyjęcia

Zdaje mi się, że nie jesteśmy w "zakupy". Widzisz tytuł działu/wątku?

mnie zależało na miui, gestach i współpracy z cloud'em mi. Bo Android One nie znalazłem, żeby współpracował z i.mi. poprawnie. Chyba, że się mylę. Bo mam  porównanie 4/64 z Android P oraz  mój już z Miui 10 z tym że 6/128.(p.s. wg mnie brakuje mu tylko nfc, ale mogę to przeżyć w tel.. za 1200 zł.
Jak testowałem wersję z czystym Androidem nie można było wyłączyć GPS...

Wysłane z mojego MI 6X przy użyciu Tapatalka

Dnia 6.01.2019 o 19:17, aejj napisał:

Po instalacji muszę uprać się z kilkoma problemami, m. in. Nie uruchamiające się pasmo 5GHz w Wifi (na tym mi akurat bardzo zależy-wg. np. XDA problem miał zniknąć po włożeniu kart sim, niestety został), i póki co z aparatem jeszcze kwestia powalczenia, aby nie było błędów. Bateria w miarę 2 sim (nawet przy 2* LTE). Zaletą to takiego rozwiązania czyli miui na a2 widzę, że aplikacje nie widzą rootowania. Ale chętnie bym dopracował WIFI 5 GHz oraz aparat, który kończy komentarzem - "brak połączenia".

Aparat udało mi się naprawić zmieniając nazwę urządzenia w build.prop. Jutro sprawdzę czy na tej sztuce działa wifi 5ghz.

Osobiście kupiłem a2 bo potrzebny był telefon na szybko. Myślałem nad redmi note 5 lub mi 8 lite ale mi a2 najbardziej się podobał właścicielce.

Btw. Po wrzuceniu romu xiaomi.eu jest miui 10 na androidzie 8.1

Edit: łączy się ładnie przy 5ghz.

IMG_20190109_235920.thumb.jpg.f9e72366189a977c5ff6ec779d354c7f.jpg

Edited by Filo301

Dnia 6.01.2019 o 00:10, aejj napisał:

Dnia 6.01.2019 o 19:33, dzidexx napisał:

Jeśli ci nie odpowiada czysty android - wgraj jakiś Custom GSI - będzie lepszy od Miui.

https://forum.xda-developers.com/project-treble

a jak przeedytować build.prop w skutecznie, nie co umieścić ale w jaki sposób, pod twrp był pusty - czy tylko dopisać linijki?

tu akurat brak mi doświadczenia...

Po zmianie w pliku build.prop niestety zniknęła opcja polepszenia zdjęć... czy to taki efekt, tych ustawień?

Póki co telefon nie jest rozpoznawany jako rootowany i chciałbym aby tak pozostało

co do 5 GHz okazało się że mi router 3g nie ma tych pasm, np. mi mini router działa bez problemu (oba na padovanie)

Edited by aejj

O jakiej opcji polepszania zdjęć piszesz? BTW. polecam GCam, nie jest super stabilna ale robi ładniejsze zdjęcia. 

Hej, mamy marzec 2019r. Na moim mi a2 jest android 9 z aktualizacją z 5 lutego. Czy trzymając się tego poradnika, uda mi się poprawnie zainstalować miui?

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Qrcze nie miałem wcześniej do czynienia z czystym "android one" a teraz kupiłem mi a2 i nie jestem zadowolony :/ też chciałbym mieć miui tylko żeby było stabilne. Wkurza też zmiana nawigacji :/ z chęcią bym wgrał miui tylko żeby było bez błędów.

Edited by adasiek231

czy ktoś skutecznie zaintalował wersję 9.3.14 mi6x na mi a2?

• Like 1

Niestety mi też nie udało się zainstalować 9.3.14 Mi6X na moim A2.

Po zainstalowaniu z zipa i ponownym uruchomieniu telefon wpada w boot loopa.

Jak zainstalowałem wersję 10.2.2 Android 8.1 (xiaomi.eu) to działa

Zrób kopię!!!!! I usuń folder z update z paczki

Na forum znalazłem też rozwiązanie problemu z aparatem po aktualizacji - wystarczy wyłączyć doświetlanie w ustawieniu aparatu

Czego kopię mianowicie?
Tak, też widziałem na XDA, widziałem, że też są problemy z czujnikami i też na to jest rozwiązanie. Gdyby ktoś szukał to: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78740478&postcount=477
Hej, czy ktoś z Was potrafi opisać cały ten proces krok po kroku? Ale tak żeby to pykło na 100%?

1 minute ago, wojo7775 said:

Hej, czy ktoś z Was potrafi opisać cały ten proces krok po kroku? Ale tak żeby to pykło na 100%?

Chodzi Ci o część z fixem dla czujników?

9.3.1 faktycznie działa

W sumie ja zrobiłem tak jak na początku posta plus wyłączyć popraw niedoświetlone sceny w settingu aparatu... Można by pobawić się więcej właśnie czytam...

Chodzi Ci o część z fixem dla czujników?

9.3.1 faktycznie działa
Chodzi mi o całość. Żeby od początku do końca poukładać tę wiedzę, bo nie chcę czegoś spieprzyć.