Skocz do zawartości

Instalacja Miui na Mi A2


Filo301

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja MIUI nie jest zalecana.

Nie odpowiadam za wszelkie szkody i problemy.

Wszystko robisz na własne ryzyko

 

Poniżej instrukcja instalacji romu z mi6x na mia2.

received_243867323200929.thumb.jpeg.3b181533e589e2a8071268a54dbf3473.jpeg

Musimy mieć odblokowany bootloader
Potrzebne pliki

  1. Pobieramy rom fastboot do a2 oraz rom fastboot do mi6x.
    Z folderu images w romie dla a2 kopiujemy pliki abl.elf, prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf, prog_emmc_firehose_Sdm660_lite.elf i zamieniamy w folderze images w romie dla 6x.

    Zrobione w paczce "Potrzebne pliki".
     
  2. Włączamy mi a2 w trybie fastboot i otwieramy Mi+A2+Xtrem+Toolkit>Toolkit>5. Reboot>2. Enter EDL Mode. Ekran telefonu pozostaje czarny a telefon przechodzi w tryb EDL.

    received_371468673605253.thumb.jpeg.74b54ec3a1d092b583f9a800652176a1.jpeg
  3. W MiFlash  wybieramy  ścieżkę do folderu wayne_images_8.5.17_20180517.0000.00_8.1_cn, refresh>flash_all>flash. U mnie trwało to poniżej 250s.miflash.thumb.png.59cd3bbac8a760bd736f48c2f875d69b.png
  4. Powinno się uruchomić miui 9 china.
    received_398835427526681.thumb.jpeg.9d94d847e1f28a1cfd4d29b5380be1f7.jpeg
  5. Pobieramy MIUIPolska/xiaomi.eu dla mi 6X i z archiwum z romem usuwamy folder firmware-update, by możliwy był powrót do android one. Ważne, pozostawienie tego folderu spowoduje włączenie funkcji ARB co nie pozwoli na powrót do fabrycznego oprogramowania, telefon na zawsze pozostanie mi 6x. Folder należy usuwać przy każdej aktualizacji.

    Szkic.thumb.png.5992d94a68e83f34a711ebb63d954211.png
    Tak mniej więcej powinno wyglądać archiwum.:
    SzkicF.thumb.png.42b1c1b37b4c2c7651d7ca0d1acf462c.png
  6. Włączamy telefon w trybie fastboot, w cmd przechodzimy do folderu recovery "fastboot boot twrp-wayne.img, włączy się twrp.
  7. W twrp robimy wipe cache, data, internal storage. Włączamy tryb mtp i kopiujemy do pamięci telefonu rom MIUIPolska. Install>wybierz_rom>install.
  8. Po kilku minutach powinno się włączyć miuipolska.
    received_284873765711439.thumb.jpeg.8be6b4624d710693cfe661bb517bf8ce.jpeg
    Nie pobieramy romu przez aplikację aktualizacje bo jego instalacja uniemożliwi powrót do fabrycznego softu, należy zawsze usuwać folder firmware-update.

By powrócić do stocka pobieramy ROM  i wrzucamy przez miflash.

Jeśli w aplikacji aparat pojawia się "Błąd aparatu":

Przejść do "system/etc/device_features" i zmienić nazwę z wayne.xml na whyred.xml

W build.prop zmienić ro.product.device=wayne na ro.product.device=whyred i reboot.

Poza tym działa wszystko, bugi takie same jak w mi6x.

Przepraszam za jakość zdjęć, nie miałem w planach nigdzie ich udostęniać.
 

Edytowane przez Filo301
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat

Dzięki, konkretna instrukcja i materiały. Zarzuciłem zgodnie z instrukcją, ale miałem kłopot bo komputer nie widział urządzenia w twrp, a zarzuciłem z pena i śmiga. Ps. już w wersji miui 10. Ciekawe czy będzie podniesiony android pod miui na te urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku 6/128 z ok 1200 z gwarancją w Polsce wolałbym z Polski. Bo Vat/cło od 800 zł to 170 zł

19 godzin temu, aejj napisał:

Dzięki, konkretna instrukcja i materiały. Zarzuciłem zgodnie z instrukcją, ale miałem kłopot bo komputer nie widział urządzenia w twrp, a zarzuciłem z pena i śmiga. Ps. już w wersji miui 10. Ciekawe czy będzie podniesiony android pod miui na te urządzenia.

Po instalacji muszę uprać się z kilkoma problemami, m. in. Nie uruchamiające się pasmo 5GHz w Wifi (na tym mi akurat bardzo zależy-wg. np. XDA problem miał zniknąć po włożeniu kart sim, niestety został), i póki co z aparatem jeszcze kwestia powalczenia, aby nie było błędów. Bateria w miarę 2 sim (nawet przy 2* LTE). Zaletą to takiego rozwiązania czyli miui na a2 widzę, że aplikacje nie widzą rootowania. Ale chętnie bym dopracował WIFI 5 GHz oraz aparat, który kończy komentarzem - "brak połączenia".

Edytowane przez aejj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zależało na miui, gestach i współpracy z cloud'em mi. Bo Android One nie znalazłem, żeby współpracował z i.mi. poprawnie. Chyba, że się mylę. Bo mam  porównanie 4/64 z Android P oraz  mój już z Miui 10 ;) z tym że 6/128.(p.s. wg mnie brakuje mu tylko nfc, ale mogę to przeżyć w tel.. za 1200 zł.

Edytowane przez aejj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zależało na miui, gestach i współpracy z cloud'em mi. Bo Android One nie znalazłem, żeby współpracował z i.mi. poprawnie. Chyba, że się mylę. Bo mam  porównanie 4/64 z Android P oraz  mój już z Miui 10 z tym że 6/128.(p.s. wg mnie brakuje mu tylko nfc, ale mogę to przeżyć w tel.. za 1200 zł.
Jak testowałem wersję z czystym Androidem nie można było wyłączyć GPS...

Wysłane z mojego MI 6X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 19:17, aejj napisał:

Po instalacji muszę uprać się z kilkoma problemami, m. in. Nie uruchamiające się pasmo 5GHz w Wifi (na tym mi akurat bardzo zależy-wg. np. XDA problem miał zniknąć po włożeniu kart sim, niestety został), i póki co z aparatem jeszcze kwestia powalczenia, aby nie było błędów. Bateria w miarę 2 sim (nawet przy 2* LTE). Zaletą to takiego rozwiązania czyli miui na a2 widzę, że aplikacje nie widzą rootowania. Ale chętnie bym dopracował WIFI 5 GHz oraz aparat, który kończy komentarzem - "brak połączenia".

Aparat udało mi się naprawić zmieniając nazwę urządzenia w build.prop. Jutro sprawdzę czy na tej sztuce działa wifi 5ghz.

 

Osobiście kupiłem a2 bo potrzebny był telefon na szybko. Myślałem nad redmi note 5 lub mi 8 lite ale mi a2 najbardziej się podobał właścicielce.

Btw. Po wrzuceniu romu xiaomi.eu jest miui 10 na androidzie 8.1

Edit: łączy się ładnie przy 5ghz.

IMG_20190109_235920.thumb.jpg.f9e72366189a977c5ff6ec779d354c7f.jpg

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 6.01.2019 o 00:10, aejj napisał:

Dzięki, konkretna instrukcja i materiały. Zarzuciłem zgodnie z instrukcją, ale miałem kłopot bo komputer nie widział urządzenia w twrp, a zarzuciłem z pena i śmiga. Ps. już w wersji miui 10. Ciekawe czy będzie podniesiony android pod miui na te urządzenia.

 

Dnia 6.01.2019 o 19:33, dzidexx napisał:

Jeśli ci nie odpowiada czysty android - wgraj jakiś Custom GSI - będzie lepszy od Miui.

https://forum.xda-developers.com/project-treble

 

a jak przeedytować build.prop w skutecznie, nie co umieścić ale w jaki sposób, pod twrp był pusty - czy tylko dopisać linijki?

tu akurat brak mi doświadczenia...

Po zmianie w pliku build.prop niestety zniknęła opcja polepszenia zdjęć... czy to taki efekt, tych ustawień?

Póki co telefon nie jest rozpoznawany jako rootowany i chciałbym aby tak pozostało

co do 5 GHz okazało się że mi router 3g nie ma tych pasm, np. mi mini router działa bez problemu (oba na padovanie)

Edytowane przez aejj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Qrcze nie miałem wcześniej do czynienia z czystym "android one" a teraz kupiłem mi a2 i nie jestem zadowolony :/ też chciałbym mieć miui tylko żeby było stabilne. Wkurza też zmiana nawigacji :/ z chęcią bym wgrał miui tylko żeby było bez błędów.

Edytowane przez adasiek231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię!!!!! I usuń folder z update z paczki

Wysłane z mojego MI 6X przy użyciu Tapatalka

Na forum znalazłem też rozwiązanie problemu z aparatem po aktualizacji - wystarczy wyłączyć doświetlanie w ustawieniu aparatu

Wysłane z mojego MI 6X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego kopię mianowicie?
Tak, też widziałem na XDA, widziałem, że też są problemy z czujnikami i też na to jest rozwiązanie. Gdyby ktoś szukał to: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78740478&postcount=477
Hej, czy ktoś z Was potrafi opisać cały ten proces krok po kroku? Ale tak żeby to pykło na 100%?

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wojo7775 said:

Hej, czy ktoś z Was potrafi opisać cały ten proces krok po kroku? Ale tak żeby to pykło na 100%?

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
 

Chodzi Ci o część z fixem dla czujników?

 

9.3.1 faktycznie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja zrobiłem tak jak na początku posta plus wyłączyć popraw niedoświetlone sceny w settingu aparatu... Można by pobawić się więcej właśnie czytam...

Wysłane z mojego MI 6X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filo301

Mógłbyś dodać informację, że po instalacji najnowszego MIUI Polska należy zainstalować kernel z tego miejsca:

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/development/kernel-hex-t3855773

Dzięki temu kernelowi na naszych A2 działa Miui Pie.

On 3/18/2019 at 9:37 PM, wojo7775 said:

Rozumiem, zapytam. Czy to będzie działać na android pie z poprawkami z 05.02.2019r?

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
 

Nikt Ci nic nie zagwarantuje, ale moim zdaniem będzie działać. Ja przeszedłem z Android Pie na Miui Pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 02:37, xjotto napisał:

@Filo301

Mógłbyś dodać informację, że po instalacji najnowszego MIUI Polska należy zainstalować kernel z tego miejsca:

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/development/kernel-hex-t3855773

Dzięki temu kernelowi na naszych A2 działa Miui Pie.

Wieczorem lub na dniach będę miał dostęp do a2, postaram się zaktualizować.

Btw Instalowałeś Kernel dla a2 czy 6x?

Dziękuję za informację.

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy jak dobrze zrozumiałem pobieram tą wersje "xiaomi.eu_multi_MI6X_9.3.1_v10-8.1.zip" i jak zainstaluję na żony mi a2 to będzie wszystko dobrze działać ? chyba ze macie jakiś inny link to byłbym wdzięczny :) Nie chciałbym czegoś zepsuć bo telefon firmowy na gwarancji .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...